Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz gbors #591 üzenetére

    "ill. az ATI átb***ása"

    Az ATi csak számozást váltott... :U :P Mondjuk én marketingre nem fognám (de ez nézőpont kérdése) , a 8800 név miatt lett volna kezdettől nagy ereje a 9800-asoknak. (szvsz)
    Bár valószínű, ha az AMD időben bejelenti a számozás váltást, akkor már valószínűleg rég a 9800GS/GT/GTS/GX2 topik gazdagítaná a videokártya topikok családját. :)

    (#592) Keldor papa : azért mondjuk az ATi-t sem lehet annyira okolni... az nV-t senki nem kénszerítette, hogy a kártyáit ne 8850, vagy 8900...esetleg 9800 néven adja ki... nem lehetlen szerintem az sem, hogy némi marketing (ahogy azt gbors is említette) szerepet játszott az elnevezésekben, de én inkább max arra tudnék gondolni, hogy irtózatosan sokat beszéltek a 8800GT-ről, mint jó árú, jó teljesítményű vga... amivel semmi baj nincs, de nem szólt volna akkorát, ha nem a 88GT veri meg a 88GTS-t és teszi feleslegesen drágává a 88GTX-et. Ezekkel mind hírnevet szerzett magának, amit 98GT néven...esetleg 89GT, vagy 8850GT néven nem tudott volna elérni, mert majdhogynem alap elvárás lett volna. :)

    Sőt, az sem lehetetlen, hogy ha 88GT név helyett mondjuk 98GT nevet kapja, akkor inkább a hosszú várakozás és a rossz hűtő lesz a hírnevének az alapja. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák