Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyurci97

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérdésemmel csatlakoznék az előttem író 7Sony7 taghoz.
    Én is fűnyíró vásárlás/csere előtt vagyok, de a felhozatalt megnézve eléggé el vagyok veszve.

    Főbb szempontjaim:
    - Jelenlegi fűnyírók: valami 100 éves Royal benzines akármi, amit úgy kell beimádkozni, de utána vereti rendesen; illetve valami no-name 100 éves 1200W-os elektromos, ami működik, de gyenge;
    - Szüleim vidéki kádárkockájához gondolkodtunk egy új fűnyíró beszerzésén, amivel a felső kettőt egyben leváltanánk, szóval a kert + utca viszonylag kicsi, szerintem max. 100 m2 sík terület;
    - Én Budapesten dolgozom, nem tudok mindig hazajönni, így anyukám sokszor magára van utalva fűnyírás terén, de ez nem baj, szívesen megcsinálja, viszont nem szereti a benzinest használni (nehéz, macerás, büdös, nincs hozzá fűgyűjtő stb.), az elektromos miatt pedig néha panaszkodik, hogy gyenge.;
    - Ebből adódóan egy sima elektromos fűnyíróra gondoltunk, ami egyszerű és minimális törődést igényel (nem kell olajcserével, karburátortisztítással, gyertyákkal stb. szenvedni);
    - Fontos lenne, hogy azért megbízható legyen és hosszútávra szeretnénk;
    - Ebből adódóan természetesen hajlandóak vagyunk egy zsebbenyúlósabb megoldást választani, de azért kb. 150 ezer egy lélektani határ.

    Fentiekből adódóan tudnátok esetleg valamilyen jó elektromos eszközt ajánlani? Sajnos az Árukeresőt böngészve nem láttam olyan sok jó opciót, számomra rengeteg az ismeretlen márka. Ránézésre a Makita ELM4120 nem tűnt rossznak (500 értékelés alapján 5*), 3 év garancia illetve a "legendás" Makita menőség, de ahogy utána olvastam a típusnak, illetve megnéztem az 1*-os értékeléseket, mindenhol azt írják, hogy nagyon rossz minőségű anyagokból rakták össze és jó esetben 3-4 évet bír - ha még garancián belül vagy, valahogy megcsinálják, de azon kívül pedig már nem éri meg javíttatni, én pedig nem szeretnék négy évente új fűnyírót venni, főleg úgy, hogy a mostani noname elektromos 10+ éve működik.

    Van egyáltalán klasszikus elektromosból (nem akksis) jó választás bármilyen árkategóriában? Mit volna érdemes venni? Vagy ha az ember mindenáron megbízhatót és tartósat akar, akkor muszáj a benzines, amivel "sajnos" évente foglalkozni kell? Ebben az esetben mi lenne jó ismételten ilyen max. 150 ezer környékén? A Husqvarna LC 151-ről nem olvastam rosszakat elsőre, de nem ástam bele magam a témába.

    Köszönöm a segítséget!

  • Gyurci97

    csendes tag

    válasz tothjozsi96 #7450 üzenetére

    Köszi a részletes választ, sajnos nem lettem boldogabb.

    Anyám megerősítette, hogy nem akar benzines fűnyírót, így azt a vonalat végérvényesen elengedem, főleg mivel a fent említett Royal ma végérvényesen meghalt (legalább is én nem vagyok hajlandó vele többet szenvedni).

    Marad az elektromos, amiből látszólag nem igazán van jó megoldás. Most délután kicsit körbelépegettem a kertet, van ez inkább 150 - 200 m2. Az akksis megoldás továbbra se a szívem csücske, főleg amilyen drágák.

    ELM4621-ből pont van egy használtan itt Baján 75 ezerért, elviekben azt is azért árulják, mert túl nagy / nehéz az időskorú tulajnak, kb. 2x volt használva. Lehet érdemes volna ránézni, de 30 kiló, böszme (de legalább acél és ahogy írtad, ebben ezek szerint még egy fokkal kevésbé suttyó motor van).

    Néztem a Husqvarna LC 141C-t, de ezek szerint az se jobb 105 ezerért.

    Nem tudom mi maradhat valós opciónak, lehet el kell fogadni, hogy ezek pár évente cserélendő, ótvar cuccok.
    Jövőhéten Lidl-ben lesz ParkSide elektromos 45 ezerért, ami 1500W és 36 cm.
    Ugyanígy lesz Aldi-ban FERREX elektromos 50 ezerért, ami 1800 W és 44 cm.
    Nem tudom melyik a kevésbé gagyi, FERREX-ről még nem hallottam, a ParkSide egyes termékeiről mondták már nekem, hogy teljesen vállalhatók. 3 év garancia van mindkettőre.
    A FERREX talán egy fokkal szimpatikusabb a nagyobb teljesítménye miatt.

  • Gyurci97

    csendes tag

    válasz tothjozsi96 #7459 üzenetére

    A 4621-est leghamarabb a hétvégén tudom megnézni anyámmal, de a hirdetésben konkrétan az volt, amit Te írtál, hogy "nagy, nehéz, túl gyors". Amennyiben még meglesz és anyámnak is szimpatikus, akkor az az elsődleges jelölt - ha más nem, már csak azért is, mert mögötte még van szervízhálózat.

    Ha ez nem jön be, akkor marad az Aldi vagy Lidl fűnyíró. Úgy látom itt a megoldás az, hogy az ember belátja, mindegy mit vesz, 3-4 évente dobhatja ki.
    Parkside-al személyes tapasztalatom nincs, Adli Workzone szerszám van pár itthon, arra az évi 4-5 használatra teljesen korrekt. Majd meglátjuk mi jön be, szerintem írok még róla ide.

    Attic09 által küldött Hecht 1640 még egész szimpi, tetszik benne, hogy fém.

  • Gyurci97

    csendes tag

    Anyám megnézte a használt ELM-4621-et, de nem tetszett neki, így nem éltünk a lehetőséggel.

    Ezért mi végül az új Aldi-s FERREX [link] mellett döntöttünk. 44 cm vágási szélesség, 1800 W, 50 ezer Ft, 3 év garancia - elviekben elérhető javtószolgáltatás is.
    Dobozból kivéve, összeszerelve meglepően masszív kis szerkezetnek tűnt az eszköz. Persze műanyag minden, de nem a papírvékony fajta, nem spórolták ki belőle az anyagot. Szépen össze van illesztve mindenhol, nem lötyög, nem nyaklik össze, érzésre egyben van.
    A szár / vezetősín ugye fém, könnyen összehajtható, állítható és vannak hozzá kis kábelvezetők, ami szimpatikus. Persze ez szubjektív, de szerintem kimondottan pofás, dizájnos darab.

    Elsőre a fűgyűjtő kosár tűnt gyenge pontnak, azon már meg se lepődem, hogy szövet, de legalább van neki egy viszonylag masszív fém váza. Ami a kreténség benne, hogy a hozzá való fogantyút rá kell pattintani, de olyan kis felületen érintkezik a kosárral, hogy ha annál fogva üresen már egy nagyobbat rántok rajta, kiesik a helyéről. Viszont van rajta egy kis műanyag fityegő, ami jelzi ha tele van a kosár.

    A kerekek szépen gurulnak, a hátsó kettő csapágyas. A központi magasságállítás (20 - 70 mm 7 fokozatban) egyszerű és hasznos - nekem még sose volt állítható fűnyíróm, viszonylag sík a kert, de azért van benne egy-két bukkanós rész, amihez jól jön. Beindítva kicsit hangos, de kimondottan jó hangja van neki, süvít, mint egy gázturbina.

    Első használat alapján (kb. 2,5 óra) jelesre vizsgázott. Szépen megy, egy kézzel is könnyen lehet tolni alacsony tömege miatt (15 kg). Érződik, hogy van benne erő, még a jelentősen túlnőtt susnyást is jól vitte, főleg ha az ember nem telibe tolja keresztül rajta. A kert 1-2 homokosabb sarkában néha felült vagy kicsit megsüllyedt, ezen a magasságállítás segít. Szerencsére van egy szegélynyíróm, amivel a kicsit neccesebb helyekre utána be tudok nyúlni (Fieldmann, amúgy egy rakás sz*r), így nem erőltettem, igyekeztem nem leégetni a motort. Nem szeretem a szélsőségeket, így a legkisebbnél eggyel magasabb állításban toltam végig a kert 90%-át, így nagyon keveset akadt el.

    Sajnos kavicsot talált így is párat, egyik-másik nem is hangzott olyan szépen, de a műanyag ház nem sérült, ellenben a kés a művelet végére kapott bőven. Nem tudom mennyire van moslék fémből a kés, de nem is akarom a rovására írni, ez visszatérő probléma volt minden régebbi fűnyírónknál, majd leveszem és kikalapáltatom. Remélem fogok tudni venni hozzá pótkést is.
    Ha kicsit homokosabb, szárazabb talajra futottam vele, akkor képes irdatlan módon porolni és simán beteríti magát is retekkel. Ettől független kulturáltan jár. A kosarat nagyon szépen telerakja, annak még fullon is van tartása, de ahogy fentebb írtam, az utólag felpattintható fogantyú a kezedben marad ha le akarnád venni a teli kosarat. Szerencsére enélkül is megoldható az ürítés, a fém keretet fogva könnyű mozzanat, csak kevésbé elegáns. Nekem a kert + utca (sarokház) nyírása közben 6x kellett ürítenem. A 2,5 órás folyamatos igénybevétel után a műanyag ház a motornál átmelegedett, de nem lett forró, tartása megmaradt.

    Összesítve az első benyomás kimondottan szimpatikus. Miután előtte tologattam kicsit a Makitát is, ami ára újonnan ennek háromszorosa, nem éreztem azt, hogy ez annyival rosszabb minőséget képviselne. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni ez a kis szerkezet, bízom benne, hogy állni fogja a próbát, mert még vár rá egy valag fűnyírás a szezonban. A 3 év garancia persze ad egy megnyugvást, illetve az is, hogy nem szakadt bele a pénztárcánk szerencsére. Ha majd gyűlnek a tapasztalatok, írok még.

  • Gyurci97

    csendes tag

    válasz VIPowER #7520 üzenetére

    Minden bizonnyal, de vezetékesből az összes hulladék, ez legalább olcsó és van rá 3 év garancia.

Új hozzászólás Aktív témák