Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocee

    senior tag

    válasz aleister #15673 üzenetére

    Szerintem ez a regenerációs dolog inkább súlyzós edzésnél kell,ahol nagy súllyal dolgoznak és szétszakítják magukat,saját testsúlyos edzésnél azért lehet heti háromnál többet is nyomni, gondolj bele,hogy a bányászok,favágók hagynak e pihenőnapokat...
    Rosszat nem teszel vele ha pihensz,de azért ne misztifikáljuk túl,hogy 50 fekvő után egy nap pihenő kell...

    Mr.Brightside

  • emiki6

    veterán

    válasz aleister #15673 üzenetére

    Bár én nem olvastam a fegyencedzés könyvet, de azt tudom, hogy nem egy jó könyv. Tele van "marketing bullshittel" és az edzésprogram sem valami jó. "Csinálj meg adott gyakorlatból 20-at (vagy x*20-at? Vagy 50-et??? Nemá! :u ) és akkor tovább léphetsz a következő szintre" -> felejtsd el.

    A rövid válasz az, hogy szerintem csináld ezt: OldSchool saját súlyos edzésterv
    Zsolt, aki írta, annakidején a fegyencedzéssel kezdte, az alapján edzett, így mondható, hogy ez a program annál jobb. Kövesd pár hónapig, ha képes vagy egy program mellett legalább 2 hónapig kitartani, akkor mentálisan is edzett leszel. :)

    Amúgy aki jót akar, az minden nap edz, ha kell akkor csak fél órát, de minden nap. Ha mégis kimaradna egy nap, akkor másnap! Sokkal könnyebb lendületben maradni, ha nincsenek több napos szünetek. A legfontosabb úgyis az, hogy rendszeresség és folytonosság van az edzésben, semmi más nem igazán számít.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz aleister #15691 üzenetére

    Igen, erre gondoltam súlyöv alatt. :K
    Lehet egyszer veszek, mert van 2x1,5, 2x3 és 1x5 kg-os súlytárcsám.

    Ami még jópofa, hogy van munkavédelmi bakancsom, annak darabja 650g, tehát azt is fel lehet venni, ami még 1 kg. :D

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz aleister #15703 üzenetére

    de ettől a teljes testsúlyt még ugyanúgy a "fő" kéz bicepsze fogja egyedül felhúzni.

    Ez nem igaz. Majdnem olyan, mint egy szűk fogású chinup, csak a teljes súly a fő kéz fogását terheli. Ha a másik kézzel fogod, akkor a másik kar és hát is sokat húz, talán valamivel kevesebbet, mint a fő oldal, de 40%-ot simán rásegít (hacsak nem szabályzod le a segítséget tudatosan).
    Az egykezes huzi erőben annak felel meg kb, hogy a testsúlyod 75%-át magadrakötve tudsz csinálni egy huzit. Zsolt szerint 66%-ot magadra kötve mennie kell egynek és meg kell tudj csinálni szabadon 24-et, hogy hamar elérhesd az egykezest. De közben ismerek olyat, akinek megy az egykezes és csak 15 huzit tud, szóval... Mindenesetre a sima huzi sem erőben, sem technikailag nem fog közelebb vinni, csak erő-állóképességileg, a súllyal terhelt meg csak erőben.

    Érdekes amúgy, hogy említed, pont tegnap döntöttem úgy, hogy elkezdem gyakorolni az alkarfogásos huzit. Még évekkel ezelőtt láttam Magnus Midtbo-tól, de akkor azt hittem, hogy ez nem jó módszer, csak tehetséges volt és azért vált be neki, de azóta arra jutottam, hogy az egykezeshez technikailag eléggé közel van és valószínű az egyik legjobb megközelítés és csak rúd kell hozzá. A hybrid calisthenics csinált is egy videót hasonló, de kicsit más progresszióról: [link]

    Nekem 6-6-5 ment úgy, hogy sorozaton belül az ismétlések között letehettem a lábam, hogy újrafoghassam a fogást.
    Huzinál az 5-10 ismétlés / sorozat egy jó tartomány erő és izomfejlesztésre, így olyan progresszióval fogok edzeni, ami ezen tartományon belül van. A sima csukló alatt fogottat fogom csinálni 1-2 hónapig, heti 2-3x, oldalanként 3 sorozattal.
    Aztán majd lépkedek feljebb, de az egykezeshez közelítve majd kell trükközni azért.

    Egy dolog biztos, ha zsíros a kéz, akkor jobban csúszik a fogás és ha ráfogsz az alkarodra, akkor "összezsírozod" a kezed, így edzés, vagy edzés közben a huzi előtt érdemes szappanos vízzel lemosni az alkart és a tenyeret, hogy ne csússzon a fogás. És/vagy magnézia (bár nem szeretem a ziát, mert jobban izzad a tenyerem, ha rendszeresen használom, azaz függővé tesz. :D)

    Itt egy kis motiváció az egykezeshez: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz aleister #15706 üzenetére

    Erről jut eszembe, akit érdekel behatóan az egykezes huzi, annak ajánlom a következő tanulmányt:
    The Problem with One Arm Pull Up
    Azért hívom tanulmánynak, mert 77 perc, kielemzi a gyakorlatot, a mechanikát, nagyon elmélyed benne, rendkívül érdekes. Pl összehasonlítja az egykezes chin up-ot és pull up-ot rúdon és gyűrűn.
    A csatorna egyéb videóit is nagy szeretettel ajánlom, mert kétséget kizáróan a legjobb cali információforrás.

    Ezen kívül amúgy meg Geek climber az, aki tudományos szemmel, kritikusan vizsgálja még a gyakorlatokat. Olyan egyedi dolgokat ismert fel, mint pl hogy:
    - A zászló előfeltétele az egykezes kézállás (falnál) és az egykezes aktív függés.
    - Ne edz egykezes huzit negatívokkal, mert technikailag nem fejleszt eleget.
    - Ha rövid a karod és kicsi a felsőtested tömege, akkor sokkal nehezebb a front lever (ilyenkor a súlymellény könnyebbé teszi).
    - Az egykezes huzis videóiban is vannak jó technikai tippek.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz aleister #15713 üzenetére

    Így megsérülni nagyon szar lehet, szerencsére nekem még nem volt törésem szakadásom, de láttam másoknál, hogy egy apró hiba és nagy árat kell fizetni. Gyászold meg ami oda lett és kezdd újra tiszta lappal, ha már jól vagy! Fozoiterápia, gyógytorna és nyugdíjas edzés felsőtestre, aztán majd fokozatosan egyre több. Nem veszik oda minden azért szerencsére.

    Nálam fél év kimaradt, mert valami szar volt a hónaljamnál, vagy a rotátorommal, vagy a tricepsz hosszú fejével (nem megsérültem, hanem valamitől kialakult)... Nemrég kezdtem újra: bolgár guggolás súllyal, az említett tolódzkodás meg huzi van most.
    Érdekes, hogy a hamis fogás nem gyengült le nagyon, egy full gyűrű muscle up még mindig megy anélkül, hogy kiesnék a false gripből, szóval hosszú idő kifejleszteni, de egész jól megmarad.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák