Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2048 üzenetére

    A "számitógépes szerepjáték köszönő viszonyban sincs az asztali papir alapúval, milliószor korlátozottabb. Arra jó, hogy különbséget tudjál tenni egy hack & slash és egy rpg között (Diablo - Baldur's Gate), de mérföldek választják el őket egymástól.

    Ebből következően ez a mondat hamis:

    "De attól még hogy valaki otthon játszik számítógépes szerepjátékkal, lehet ugyanakkora szerepjátékos, mint aki nem."

    Egyszer próbálj ki egy igazi asztali szerepjátékot jó társasággal, és soha többet nem fogsz ebben kételkedni.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2056 üzenetére

    "Viszont a számítógépes rpg játékokba meg jobban beletudom magam élni, mint élőben."

    Ez egy alapvető probléma a mostani tizen- huszonéves generációnál, hogy hihetetlenül ráállt az agyuk a vizuális ingerekre, ami teljesen leszűkíti a fantáziájukat. Nem egy olyan kezdő szerepjátékost láttam, akik a számítógépes és konzolos "rpgkből" kiindulva olyan tápolós vérpistike módon akartak játszani (az kell nekem ami a legnagyobb buffokat adja, meg mindent magára aggatós terminátor stílus), amit ők teljesen normálisnak gondoltak és megszokottnak vettek, merthogy a "gamekben is ez van". Mikor a kalandmester megpróbált segtő szándékkal komprumisszokat kötni velük, akkor meg totál besértődtek.

    Szóval ha te egy számítógépes szerepjátékba jobban bele tudod élni magad, mint egy baráti társaságban kipróbált asztali szerepjátékba, akkor csak sajnálni tudlak.

    "Nem hiszem hogy bárki is megmondhatná nekem hogy melyik a jobb vagy a rosszabb."

    Nagy tévedésben vagy, mert itt senki nem akarja megmondani neked, hogy számodra melyik a jobb, sőt. Viszont te sem fogod soha bebizonyítani a közösségnek, aki mindkét formát ismeri, hogy bármelyik crpg labdába rúghat egy jó társaságban eltöltött igazi D&D, Shadowrun, Cthulhu, Vampire, Ars Magica, M.A.G.U.S. stb. party mellett.

    Ez olyan, mint amikor egy kulinális élvezetekről szóló beszélgetésben a zsíros kenyeret kezded el dícsérni a Wellington bélszínnél szemben. A jobbik eset, ha csak kiröhögnek.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2059 üzenetére

    Ember, te önmagad paródiája vagy lassan.

    1. Először azt akarod megmagyarázni mindenkinek, hogy aki a gép előtt nyomogatja az egeret, az legalább akkora szerepjátékos, mint aki rendszeresen baráti társaságban játszik asztali szerepjátékkal. Ez egy akkor ostobaság, amilyet még nem hallottam, nyugodtan irj be ilyen okosságokat a magyar szerepjátékos fórumokra és várd az emberek reakcióit. Meg is fogod érdemelni amit kapsz, talán észhez térsz végre.

    2. Egész végig a crpg-kről volt szó, erre most megint ilyet írsz:

    "Lehet hogy én diablo3-ban a haverommal jobban tudom élvezni bármilyen küldetést, mintha magust játszanék vagy bármi ilyesmit."

    A Diablo NEM RPG. Ennyi erővel a Need for Speedet is élvezhetnéd a haveroddal, jelen esetben kutyát nem érdekel.

    Ha nyitsz egy vitát és a pcs meg konzolos rpgk dicsőségét zenged, legalább azzal lennél tisztában, hogy mik tartoznak az adott műfaj kereteibe.

    Most újra elolvastam a hozzászólásaid, és teljesen ledöbbentem. Hogyan mered osztani te az észt ilyen témákban, mikor a #2038-#2040 alapján a tegnapi napig fogalmad sem volt róla, hogy a Diablo hack&slash játék, hanem te MMO-nak gondoltad. Ha ennyire nem vagy képben ebben a témában, hogyan jössz te ahhoz, hogy a szerepjátékokkal kapcsolatosan osszad az észt?

    "Szűklátókörű embernek hiába magyarázok bármit, úgysem fog hajlani részben se, arra amire én gondolok."

    Ez a kedvenc részem tőled, mikor az egész eddigi kommunikációs harakiridre felteszed a pontot. Most, hogy totálisan hülyét csináltál magadból és mindenki számára nyilvánvaló vált, hogy számodra a szerepjátékok alfája és omegája a Diablo nevű MMO játék, kifejtenéd bővebben miért is te vagy a tájékozottság mintapéldánya a szerepjátékok világában? :C

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2061 üzenetére

    Kíváncsi lennék az érveidre, de ezek szerint nincsenek. Akkor nem értem, mire volt ez a nagy szakértés szerepjáték témakörben ... :U :(

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2066 üzenetére

    Ez az egyik leggyakoribb kifogás; tessék akkor csapatot keresni!

    csapatkeresés

    Válogathatsz kedvedre a rendszerek között, miután kiválasztod melyik a szimpatikus keresel a lakóhelyed közelében egy csapatot akik szintén ezt preferálják és mehet is a játék.

    Ha eleve így állsz hozzá, hogy áhhh neked nincs olyan társaságod aki ezzel foglalkozik, és marad számodra a gépen való klikkelgetés, akkor nem is igazán érdekel téged a szerepjáték ... ami önmagában nem is baj (te dolgod/problémád, hogy miről maradsz le), de akkor ne verd a melled itt a topicban, hogy te a Diablos haveroddal mekkora szerepjátékos vagy, mert még a felszínt sem kapargatjátok.

    Elég, ha visszaolvasod az elmúlt 10-20 hozzászólást és látod, hogy a véleményeddel tök együdül maradtál. Megjegyzem a gamepod olvasók között rosszabb arányra számítottam a vérpistikék javára, de nagyon kellemesen csalódtam.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2068 üzenetére

    "Van élő szerepjáték meg játékbeli szerepjáték, nem hinném hogy egyik überelné a másikat, kinek az, kinek amaz jön be."

    "De attól még hogy valaki otthon játszik számítógépes szerepjátékkal, lehet ugyanakkora szerepjátékos, mint aki nem."

    "Lehet hogy én diablo3-ban a haverommal jobban tudom élvezni bármilyen küldetést, mintha magust játszanék vagy bármi ilyesmit."

    "Szűklátókörű embernek hiába magyarázok bármit, úgysem fog hajlani részben se, arra amire én gondolok."

    A példaként kiemelt frenetikus témaszakértésed után azért odáig már sikerült eljutni X embernek köszönhetően, hogy:

    "Biztos ezerszer jobb az élő szerepjáték a gépinél, de nekem nincsen olyan társaságom, aki foglalkozna papír alapú szerepjátékkal, így marad a "korlátolt" számítógépes játék."

    Ezután linkelek egy csapatkereső fórumot és magyarázom miként állj neki, próbál az ember segíteni, hogy miként hidald át a problémát és tudjál magadnak csapatot keresni (mivel írod, hogy nincs ilyen társaságod, és neked csak a klikkelgetés marad), akkor meg egyből eljátszod a vérig sértettet a másik fél segítő szándéka ellenére. Egy minősíthetetlen ember vagy, nem is tudom minek koptatja ennyi ember az okításod miatt a billentyűzetet.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz whatever #2304 üzenetére

    Forrást is mellékelhetnél hozzá. Szeptember közepéig még nem indul el a béta, igy teljesen felesleges már most kulcsokat osztogatni és nem is indokolt.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz whatever #2319 üzenetére

    Éppen csak az nem derül ki ebből, hogy ezt az amerikai vagy európai média partnerek kapták, mert tudtommal az európai partnerek még nem kaptak értesitést.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    November 15.-én jelenik meg a Book of Cain, még nincs hir a Diablo 3 CE tartalmáról de könnyen lehet, hogy abba is beleteszik.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz ollie #2456 üzenetére

    Most nézem a topicot, nem tudom milyen linkek voltak itt eddig, de nincs semmiféle illegális béta verzió, a béta klienst a Blizzard oldaláról lehet leszedni, feltörni meg nem lehet mert a map nincs kiadva és csak a hivatalos szerven van fent, ezért is kell a folyamatos online kapcsolat.

    Amik streamek mennek azok meg a Family&Friends bétások, másrészről nincs NDA tehát nyugodtan lehet tolni az infókat, szóval jó lenne egy magyarázat tőled hogy mire is gondolsz ezzel az (értelmetlen) tiltással.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz ollie #2463 üzenetére

    De a battle.net már csak ismerős, nem? Nincs semmiféle illegális béta, továbbra sem tudom/tudjuk miről beszélsz, erre adhatnál magyarázatot. Szabadon le lehet szedni a béta klienst akárkinek, úgy sem tud vele mit kezdeni.

    [ Módosította: ollie ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    Utolsó nekifutás a dolgoknak, leirom a tényeket aztán utána hogyan kiskirálykodtok, az a ti dolgotok.

    Már a Mac kliens is fel van töltve arra a szerverre, ami 100% hogy a Blizzard engedélyével történt, különben már rég leszedték volna. Valószinűleg ez már az előtöltési fázis, tehát akár napokon belül elstartol az amerikai closed béta, igy már most le lehet szedni a stuffot.

    A legnagyobb hivatalos Diablo 3 fansiteon, a Diablo: IncGamers-ön is vezető topicban vannak a linkek, és fel van tüntetve, hogy "legit". Mivel úgy néz ki, hogy előtöltési fázisnál jár a dolog ezért nyugodtan le lehet szedni, de az európaiaknak nem érdemes amig a local kliens ki nem jön.

    Az, hogy ti még ezen kis örömforrását is elveszitek az embereknek, az a ti szegénységi bizonyitványotok és a hatalmatokkal való visszaélés. Most mondanám, hogy csodálkozom de igazság szerint baromira nem.

    szerk.:

    Semmilyen más oldalon nem olvasható ilyen hülyeség (végignéztem az összes játék/diablo siteot, amiket olvasok), hogy illegális béta kliens meg warez és egyéb, csakis itt a gamepodon. Ez azért eléggé botrányos, ezt a buzgómócsing stilust nem kellene erőltetni.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz JSaN #2545 üzenetére

    Nem tudom mi értelme van, mikor kb. 2-3 mp alatt össze lehet szedni az összes szerteszét heverő aranyat futkosással.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Alg #2548 üzenetére

    Pozitiv, hogy legalább mindenki talál a játékban olyan dolgot, aminek tud örülni.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz rt06 #2658 üzenetére

    Jól érted. :K Szerintem ez a leghasznosabb teleport kombináció. Viszont ez a 7. szintű rúna hatása, igy a többinél akkor elvileg rövidebb lesz a delay mint 2 sec, tehát kell majd az APM. :DDD

    Továbbá látom téma volt feljebb az, hogy akkor elég max. 10 rúna a játékban és a többi mind felesleges lesz, max. eladja az ember. Viszont azt nem vettétek figyelembe, hogy jelenleg ha már betettél egy skillbe egy rúnát, akkor hiába veszed utána azt ki, csak ugyanabba a skillbe teheted vissza. Az egy jó kérdés, hogy más azonos kasztú egyén felhasználhatja-e ugyanebbe a skilljébe, vagy karakterhez is kötődik.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ptech #2675 üzenetére

    Rosszul értelmezed mert ez azt jelenti, hogy szabadon cserélgetheted a skilledben a rúnákat, azok nem fognak elveszni.

    "Once the rune is socketed and attuned, it would then be permanently fixed, unless they chose to add in a crafting recipe to "wipe" the rune back to a blank slate."

    Ha egyszer már felhasználtad őket, akkor más skillbe nem teheted már bele, hacsak nem kerül bele egy olyan recept a játékba, ami reseteli a rúnát.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ptech #2679 üzenetére

    Most nem tudom miért játszod az értetlent, ez az augusztus eleji Jay Wilson interjúban volt, ugyanekkor volt szó róla, hogy a charmokhoz hasonlóan további statokat is kaphatnak a rúnák.

    Semmi nem fix még, Jay Wilson keze van rajta a gombon azt csinál amit akar, ha úgy tartja kedve visszahozza a skillpoint rendszert, mint ahogy hatalmas meglepetésre idén eltörölte.

    Diablo3.hun is meg volt ez emlitve, minden fan siteon ki volt emelve, hogy több mint valószinű lesznek ezek a korlátozások, mert amint téma volt valahogyan korlátozni akarja kicsit a rúna rendszert, mert különben elég max. 10 rúna összesen egy karakternek és az összes többi felesleges lesz.

    Teljesen logikus a változtatásokra az igény és a szándék, de még kötözködhetsz kedvedre, igazság szerint baromira nem érdekel. :) Neked van igazad, az összes fejlesztő és fan site hülye, ez a játék már VÉGLEGES ÁLLAPOTBAN VAN.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz wikings2 #2681 üzenetére

    "Teljesen felesleges még 500 kommenten át veszekednetek"

    Nem tudom miről beszélsz, én szimplán leirtam egy dolgot ami egy Jay Wilson interjúban volt, ő meg belémköt és ilyeneket irogat "Ezt honnan veszed?", engem viszont nagyon nem érdekel ki mit hisz, egészségetekre.

    Kb. az első dolog amit gamepod fórumon meg kell tanulni, hogy nem érdemes leállni az itteniekkel ..

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ptech #2685 üzenetére

    "Ezek után nevetséges, hogy te beszélsz más szövegértelmezési gondjairól és értetlenséget játszásáról, mikor pont te vagy az, aki mind a kettőt csinálja."

    Az, hogy szándékosan járatod le magadat a te gondod, de hogy merő ostobaságból még vitát provokálsz a fórumon, az viszont már elég szánalmas. Jobb lenne egy kicsit magadba szállnod, mert ennek igy nem lesz jó vége és a topic látja kárát.

    D3 skill calculatoros hirtopicban is szerepel ez az infó, de nem az a baj, hogy nem vagy elég tájékozott, hanem hogy kötöd az ebet a karóhoz és össze-vissza beszélsz. Túl nagy kérés értelmezni a dolgokat? Nekem aztán mindegy neked mi tetszik és nem, de attól még sületlenségeket ne beszéljünk ha kérhetem, mert csak összekevered az embereket. (Amugy is sok a fake infó.)

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Wolverine #2683 üzenetére

    Csak a miheztartás végett: pár sorral lejjebb, mint ahonnan ő idézett. :)

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ptech #2693 üzenetére

    Lassan mondom és tagoltan, hátha megérted:

    1. Még a bétateszt sem kezdődött el, tehát semmi sincs lefixálva. Semmi sem tekinthető véglegesnek, akármi megváltozhat, ergo ha valamiről van egy újabb hivatalos forrásból származó infó, akkor mindenképpen az számit mérvadónak.

    2. A Jay Wilson interjúban szerepel, hogy bizonyos korlátokat szándékoznak állitani, de még ők sem tudják pontosan, hogy mit. Ergo 99,9%, hogy nem lehet minden rúnát szabadon ide-oda tenni egyik skillből a másikba átpakolni stb mert valamit ki fognak találni, és mellesleg teljesen logikus mert pár rúnával le lenne tudva egy karakter igénye. Nyilvánvaló, hogy finomhangolni fognak a rúna rendszeren.

    3. Ergo a legutolsó infó erről a témáról az volt amit én állitottam, az hogy te nem vagy elég jól tájékozott az bocsánatos bűn, de hogy flameelni kezdesz meg okoskodsz folyamatosan az már elég alpári még gamepodos mércével mérve is. Szóval jó lenne visszaváltani pár fokozatot mert kezdesz baromi irritáló lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Cicero #2988 üzenetére

    Expansion 1: 2013 Q2
    Expansion 2: 2014 Q4

    Diablo 4 pedig nem lesz.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Wolverine #2995 üzenetére

    Egyáltalán nem. Ezzel a résszel zárul a Diablo hack&slash széria, persze Sanctuary világára még jöhet más tipusú játék, de még a fejlesztők sem tudják, hogy mi. Ez az utolsó hivatalos nyilatkozat, amig mást nem mondanak addig kár illúziókat táplálni.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz maross #2997 üzenetére

    Nem kell 10 évet várni rá, Titán munkacim alatt fut és pár éven belül játszható lesz. :) Nyilván lehet, hogy megváltoztatják a döntésüket Diablo 4-el kapcsolatban, de jelenleg erősen úgy tűnik trilógiaként fejeződik be.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Cicero #3005 üzenetére

    Vagy egy blue postban volt, vagy Jay Wilson valamelyik gamer site interjújában, de 100%-osan emlékszem rá mivel minden infót elolvasok (most ne haragudj de ennyi infó között nem állok neki keresgetni). Az indok is nagyon egyszerű volt, nem akarják tovább erőszakolni a loret, mivel mindig kinyirjuk Diablot de muszáj visszahozni, hiszen a "főszereplő" nélkül nincs igazi buli. Igy is kezd már kicsit rókabőr effektus lenni, igy hack&slash -ből ez lesz az utolsó rész az eddig hivatalos álláspontjuk szerint.

    Persze ezt az univerzumot nem tervezik magára hagyni, más tipusú játékok jöhetnek még a későbbiekben Sanctuary világára, de amúgy is szeretne a Blizzard kilépni a Diablo - StarCraft - WarCraft szentháromságból és új világokat alkotni. Erre példa az új MMO, amit egyelőre Titan munkacimen lehet ismerni.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ilsyde #3067 üzenetére

    Remélem tudod, hogy bármikor önkényesen módosithatnak az árakon, igy hiába rendelted elő azon az áron, semmi garancia nincs arra, hogy annyiért is fogod megkapni. Ha árváltozás lesz tájékoztatnak, aztán eldöntöd, hogy kell-e annyiért. Nyilván a 60 dolláros alapárral kalkuláltak a 25 fontnál, de ha drágulna mondjuk 70 dollárra merthogy 2012 blablabla és romlana a font akkor nem gondolod, hogy odaadják neked vesztességel ... ráadásul külföldről akár 2 hetet is csúszhat a postázás, persze ha kibirod, hogy megjelenés után 2 hétig mindenki erről beszél folyamatosan, te meg csak malmozol akkor nyugodtan rendeld meg kintről.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz edgR #3142 üzenetére

    Ha látni akarod a különbséget egy cRPG és a Diablo féle hack&slash között, akkor próbáld ki a The Elder Scrolls sorozatot, konkrétan az Oblivionnal játszottam viszonylag sokat, és kb. 100x összetettebb mint a Diablo. Utána ha tetszik a dolog, akkor érdemes utánaolvasni egy PnP (pen and paper) alapú RPG-nek, ami szintén kb. 100x összetettebb mint bármilyen computer RPG, azaz cRPG. Persze ehhez kell egy normális asztaltársaság, vannak klubok illetve számos egyéb oldal ahol lehet csapatokhoz csatlakozni (pl. [link]), ezerszer jobb móka egy igazi asztali szerepjáték, mint bármilyen videójáték társa.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz JSaN #3164 üzenetére

    “For a variety of gameplay and security reasons, we will not be supporting bots or mods in Diablo III, and they’ll be expressly prohibited by our terms of use for the game.”

    Nem tudom miért kell neked mindent többször elmondani, nem lesz moddolható a Diablo 3 és kész.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz wikings2 #3192 üzenetére

    De gondoljatok bele, hogy igy legalább mindig ki kell maradnia egy karakternek, igy gyak. nagyon ritka lesz az ugyanolyan party összetétel, főleg ha a változatos skill buildeket is figyelembe vesszük.

    Ha 5 fős lenne a party, akkor biztosan sokan ugy állitanák össze, hogy mindenkiből legyen egy és akik több csapattal játszanak párhuzamosan nem éreznének változatosságot, csak annyit, hogy most Pistinek hivják a Barbárt és nem Sanyinak.

    Igy viszont 4 karakterrel már komprumisszumot kell kötni, ami a változatosságot erősiti. Továbbá igy mindenkire nagyobb felelősség hárul, D2-ben 8 embernél sokan össze-vissza mentek, mert nem érezték magukat fontosnak, ergo nem volt igazi "csapat", azaz hiányzott a közösség-szellem.

    Na meg ugye PvP-ben is 4v4 a maximum, mennyi agyalás fog menni azon, hogy milyen karakterek legyenek a csapatban és milyen skillekkel ... fogadjunk lesz 4 fős Monk csapat is, mindenki külön-külön mantrával ami hat a csapattársakra is .... beteg lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Ghoosty #3195 üzenetére

    Ezt az FFA-t nem tudom honnan vetted, arról volt szó, hogy nem 1v1-4v4 körökre osztott PvP lesz, hanem deathmatch. FFA elég értelmetlen lenne, egyrészt ez a játékmod mindenhol csak fun, másrészt meg ez nem Quake, hogy aki tényleges jobb és uralja a mapot meg a spawnokat akkor az egyedül is tud aratni. Itt ha valakit kinéznek maguknak a többiek az halott. Ha pár ismerős fellépne és egymásnak segitene, akkor a maradéknak totálisan tönkretenné a játékélményét. A 4v4 DM viszont egész jónak igérkezik.

    Bizonyos leleményes emberek béta kliensből visszafejtették a deaktivált ködokat, ez alapján ilyen ötletelések voltak Blizzardnál:

    PvP Gametypes

    •GameType1 Cooperative
    •GameType2 PvP – Diablo III
    •GameType3 PvP – DotA
    •GameType4 PvP – Arena
    •GameType5 PvP – Team Deathmatch
    •GameType6 PvP – Free For All

    PvP_DamageBuff_0_desc: * Damage Increased by 100% * Attack, Casting, and Movement Speed increased by 25% * Damage Taken increased by 50%

    PvP_DamageBuff_0: [Temp] Quad Damage

    PVPRoundEndBuff_1_desc

    Ezek lehet soha nem kerülnek bele, csupán lusták voltak kitörölni ezeket a kódokat inkább csak deaktiválták őket. Kb. minden szinten ellentmondanak a D3 e-sporthoz való hozzáállásuknak.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz wikings2 #3205 üzenetére

    Konkrétan '96-óta Diablozok, és a második részben ami volt az mindennek nevezhető, csak értelmes PvP-nek nem. Az, hogy Hell ACT 1-ben ment a PvP és ráfogja valaki, hogy ebből ki lehet hozni FFA-t az igazából nonszensz. Másrészt ha valamit PvP-nek lehetett nevezni D2-ben, akkor az a Duel volt, aminek megvoltak az iratlan szabályai. Persze többen is üthettétek egymást ha ahhoz volt kedvetek, de az csak bohóckodás volt nem igazi FFA, a PvP magában hordoz egy minimális kompetitivre való hajlamot, ami lássuk be nem nagyon volt benne.

    A körökre osztott rendszert vették ki és helyettesitették DM-el, de sehol nem olvastam hogy ez FFA lenne mert a TDM-nek sokkal több értelme van szvsz, logikusabb is.

    szerk.:

    A körökre osztott rendszer amúgy a hosszabb cooldownoknál bukott meg alapból, mivel minden körben resetelni kellett a CD-ket, igy elég lenne betenni 3-4 nukeot aztán elsütni az összeset, vagy belehal mindenki esetleg mi húzzuk a rövidebbet, de akkor jön a köv kör és újra meg lehet próbáln. Igy viszont TDM-nél ha meghalunk pár sec és mehet is a respawn, szóval tudja folyamatosan számolni tovább a CD-ket, nem lehet csak nukeokra épiteni.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Wolverine #3253 üzenetére

    Amekkora túlkinálat lesz még a legritkább tárgyakból is, kötve hiszem, hogy muszáj lenne felső határt szabni a piacon. Mivel mindenki eladni akar és nem venni, ezért egyre olcsóbb lesz minden komoly cucc is. Megjelenést követően biztosan drágák lesznek az Infernos tárgyak, viszont utána rohamosan esik az értékük és beáll a piac. A lényeg az, ha valaki ebből pénzt akar csinálni, annak rögtön az elején el kell kezdeni, a külföldi rendelések esetén könnyen lehet postázásból kifolyó csúszás, amivel hiába nyersz 1-2 ezret egy olcsó külföldi webshopból de a lemaradás miatt többet vesztesz. 0-day kell megvenni a játékot ez egyértelmű, és az első hónapban orrba-szájba játszani meló meg egyéb legszükségesebb szociális teendők mellett, aztán utána le lehet vonni a konklúziót, hogy megéri-e vagy nem. Ha nem, akkor vissza lehet állni fun játékra, ha igen akkor eldönteni, hogy iszik-e vagy vezet. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Blizz #3305 üzenetére

    Az első körös fázisnak van vége, még nagyon sok kör lesz, Európában is csak a legnagyobb gamer újságok meg a fan siteok vezetői kaptak eddig. A "két hét múlva" amikor te is kapsz ezek szerint, valószinűleg egy újabb béta kulcs hullám lesz, szerintem akkor kapnak az európai fan siteok is kiosztásra pár darabot illetve néhány szerencsés (vagy csókos) random user. Na meg majd BlizzCon után is lesz osztás, meg kb. minden hónapban, szóval a végén már majdnem mindenkinek lesz kulcsa.

    Viszont a béta content továbbra is nagyon kevésnek tűnik, egy lvl 13 capes PvP Arénát hozzá csaphatnának, egyrészt nem lőne le semmilyen loret másrészt meg nem lehetne megunni megjelenésig a bétát.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Wolverine #3575 üzenetére

    "A poklot a 3 Prime (Diablo, Mephisto, Baal) és a 4 Lesser (Duriel, Andariel, Azmodan és Belial) Evil uralta; aztán utóbbiak fellázadtak előbbiek ellen, győztek és Sanctuaryra száműzték őket."

    Azért tegyük azt hozzá, hogy az egész Sötét Száműzetést a Hármak és az áruló Izual tervelte ki, a Lesser Evil-ök soha nem tudták volna legyőzni őket.

    "Izual ugyanis kezdettől fogva áruló volt, ő vette rá Tyraelt, hogy alkalom adtán a Lélekköveket használja a Három Legfőbb Gonosz ellen, majd miután ez sikerült a Pokoli kohó elleni támadást használva álcaként átszökött a Pokol erőihez, hogy elmondhassa nekik, hogyan használhatják a Lélekköveket a saját céljaikra, hogyan lehetnek erősebbek általuk, és hogyan ronthatják meg végül majd a Világkövet.
    Ezután Izual segítségével a Három Legfőbb Gonosz megrendezte saját elkergetését a pokolból, ez volt a Sötét Száműzetés.
    Azmodan és Belial vezetésével a Kisebb Gonoszok - kik név szerint Duriel a Fájdalom Ura, Andariel a Gyötrelem Úrnője, Belial a Hazugságok Ura és Azmodan a Bűn Ura - elűzték a testetlen Mephistot, Baalt és Diablot a halandók világába, ide Menedékföldére."

    Érdemes elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Wolverine #3565 üzenetére

    "Mindegyik könyv ugyanolyan hivatalos lore, mint ami a játékokban van."

    Azért ez nem teljesen igaz, pl. Bashiok is firtatta a bnet fórumokon ezeknek a kanonikusságát - pl. Kabraxis is eddig csak a The Black Road c. könyvben bukkant fel, szóval nem megerősitett teljes mértékben - tehát nagyrészt igazodnak a loréhez, de ugyanolyan hivatalosnak nem nevezhetőek azért mint a játékbéli információk.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz maross #3586 üzenetére

    A Blizzard nem tesz ki a semmilyen cuccot, csak a játékosok. A cég bevétele abból keletkezik, hogy először fizetsz a licitre bocsátásért, utána fizetsz a sikeres aukcióért majd dönthetsz, hogy megtartod-e a belsős bnet 2.0 számládon amit ezután már csak a Storejukban költhetsz el, vagy ki akarod-e tolni a paypal számládra. Ha igen, akkor ez újabb tranzakciós dijfizetést von maga után, plusz a valutaátváltás még egy külön negyedik költség.

    Ki van ez találva rendesen, a Blizzardnak semmi szüksége bármilyen tárgy kirakására, mivel ezzel a saját rendszerük dőlne össze illetve jogellenes lenne az egész. Ők csak mint a piac felügyelői és megsápolói vannak jelen, a kinálati oldalon nem jelennek meg.

    "...elore vetiti hogy a gazdag gyerek utolerhetetlen cuccokban fog rohangalni."

    Ennek meg senkinek semmi köze, egyrészt abszolút nem fogja befolyásolni a te játékodat másrészt ha ennyire nem tetszik akkor inditasz hardcore karaktert, számukra nem engedélyezett az RMAH használata, csak a sima goldos.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3591 üzenetére

    "Licitre bocsátásért nem kell fizetni az eddigi infok alapján."

    Dehogynem kell, csupán hetente lesz néhány free post lehetőség, de nyilván akit jobban érdekel az nem elégszik meg ennyivel.

    "Nem valutát váltasz, hanem devizát. Ezt viszont egy eurós bankszámlával bőven ki lehet kerülni, mert európaiként euróban tudsz kereskedni majd, nem dolcsiban."

    Azt ne felejtsd el, hogy a Steamen a Valve 1 euró = 1 dollár "árfolyamon" számol, itt még nem tudni ez hogy lesz, szóval fog itt menni a matekozás, hogy miként éri meg a legjobban ez az egész RMAH sztori itthonról.

    "Harmadrészt nem lenne jogellenes, ha Blizzard csak úgy értékesítene ezen a fórumon (AH) saját tárgyakat. Elég jól bevett szokás ez már máshol is."

    Márpedig erre mondj konkrét példákat, mert azzal hogy valós pénzért virtuális terméket értékesit egy cég a saját szoftveréhez, ez minden adóellenőr álma és elhiheted, hogy az állam sehol sem legyint ennek a kőkemény megadóztatására. A Blizzard ezt tuti nem akarja bevállalni, ezért sem kinál ő semmit az RMAH piacon.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3594 üzenetére

    "Márpedig erre mondj konkrét példákat, mert azzal hogy valós pénzért virtuális terméket értékesit egy cég a saját szoftveréhez
    Tema Fortress 2, Guild Wars, Silkroad, Cabal, Morrowind, Oblivion, Mass Effect 2, Magicka, satöbbi."

    És ők biztosan adóznak is utána keményen, a mondat második felét is el kellett volna olvasnod. A Blizzard ezt nem akarja bevállalni, ennyi a történet szóval felesleges az aggodalom.

    "Ez nem Steam, hanem Blizzard. Európai emberek meg csak euróért pakolhatnak majd ki. Többek között ilyen célt is szolgál az eu.battle.net és a us.battle.net szerverek szétválasztása. Az megint más kérdés, hogy a dolláros aukciókat látod-e majd."

    Most saját magadnak mondasz ellent. A dolláros aukciókat hogy látnád, mikor le vannak választva az EU és US szerverek. Ha a paypal fogja csinálni a teljes Blizzard Storet, akkor lesz érdekes, hogy az alapvetően dollárban megadott árakat miként váltják át. Erre irtam, hogy a Steamen egy az egyben minden termék ugyanannyi euróban, mint dollárban ami nagyon nagy kiszúrás.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz WayneGace #3595 üzenetére

    "Egyértelműen nem 1 az egyben lesz átváltás, ha egyáltalán lesz-e valami mozgás eu és us között. Hisz, akkor megérné megvenni minden ritkább tárgyat dollárért, euróért pedig eladni."

    Külön szervereken megy az egész, hogyan vehetnél még akármit dollárért a US szerveren, hogy aztán az EU szerveren euróért értékesitsd? A két realm között nincs semmiféle átjárás.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz maross #3600 üzenetére

    Most miért kevered a dolgokat? A Paypal elképzelhető, hogy át fogja venni a teljes Blizzard Storet, Ott nem a tárgyakat lehet venni, hanem a céghez köthető játékokat, ajándéktárgyakat, stb. Alapvetően dollárban vannak megadva ezek az árak, és az a kérdés, hogy ezeket milyen árfolyamon fogják átszámolni euróba. A steamen ez 1 euró = 1 dollár, csak a viszonyitás végett. Ennek semmi köze a D3-as tárgyakhoz.

    A D3-as RMAH-ban fog menni a tárgyakra való licitálás, és a kapott összeget vagy megtartod a belső számládon és a Storeban költöd el, vagy a sikeres licit után egyből kiutaltatod a paypal számládra. US-ben dollárért, EU-ban euróért fog menni és nem lesz köztük átjárás.

    Ha a Blizzard is árulna saját tárgyakat, akkor azután adófizetési kötelezettsége lenne. Mint ahogy az egyszeri kereskedő játékosnak is, aki eladja a tárgyait és ebből valós bevétele keletkezik, annak is adófizetési kötelezettsége van. A Blizzard többek között ezért sem fog árulni, meghagyja a játékosoknak, igy is problémásak több országban a szolgáltatásaik.

    FehérHolló: Jobb is, ha nem kevered tovább a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3603 üzenetére

    Azért ez súlyos, hogy mennyire közöd nincs a dolgokhoz és még neked áll feljebb. Ugyanúgy, ahogy egy szimpla játékosnak az adóbevallásában is fel kellene tüntetni az igy befolyó jövedelmet, a Blizzardnak is az általa árult tárgyakból keletkező bevétele is adóköteles, de azért elég nagy cink, hogy ezt magyarázni kell.

    Mind a játékkal kapcsolatos aktuális kérdésekben (licitdij), mind a gazdasági részében oriási homályban vagy; az, hogy te másoknak magyarázol a nemzetközi kereskedelem szabályozásáról meg a PayPalról mikor a Blizzard Store és az RMAH közötti különbséget sem ismered, ez kész közröhely.

    Kevered az eurót és a dollárt meg a tárgyak piaci árainak kiegyenlitődéséről magyarázol, miközben lövésed sincs arról, hogy nem átjárhatóak a realmek de azért mondod az ostobaságot kitartóan.

    "de talán azt is megkockáztatom, hogy a deviza és a valuta között sem tudod a különbséget."

    Ne a nyúl vigye már a vadászpuskát gyerek, kb. egy vicc vagy de olvasd már vissza magadat, és te mondod nem érdemes velem vitatkozni? Tudod mit magadra hagylak a hülyeségeddel, jó szórakozást.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3610 üzenetére

    Tessék nehéz felfogásúaknak rajzos formában, megértést elősegitendő.

    forrás

    Hogy tudnálak bármilyen szinten is komolyan venni, mikor ennyire nem vagy képben? Meg te magyarázol, hogy a google segitséget igénybe kellene venni? Komolyan te ezek után úgy érzed, hogy neked jogosan lehet mást leszólni?

    Az egyik téma az volt, hogy a Blizzard fog-e tárgyakat eladni a piacon, vagy csak felügyelőként lesz jelen. Ahogy többen is mondtuk nem fog,

    - egyrészt tönkretennék vele a saját piacukat, mivel a jelentős tárgykinálat rohamos inflációt okozna
    - másodrészt igyis lesz elég bevételük, mert a heti néhány ingyenes lehetőségen kivül levonnak egy bizonyos összeget a számládról - nem goldot!!!, sokadszorra is az csak a sima AH - majd a sikeres aukció után egy újabbat
    - harmadrészt az RMAH kérdéses alapból, hogy mennyi országban lesz elérhető a sok eltérő szabályozás miatt, elég itthon is a szerencsejáték törvényre gondolni. Igy is elvileg ha bármilyen játékos ezzel pénzt keresne, akkor adóbevalláskor ezt bizony fel kellene tüntetnie, ha pedig még a Blizzard is árulna tárgyakat akkor ez külön bonyolitaná csak a helyzetet, ahogyan a netes póker oldakat is külön megadóztatják ez lehetne ebből is. Ezt pedig minden országban lejátszani, fáradtságos és költséges folyamat amit nem vállal be a cég.

    Bár soha nem wowoztam, de úgy tudom nem érthető el maradéktalanul minden funkció itthon, de ha van itt wowos akkor kijavithat.

    Azt meg az előbb te is elismerted, hogy a BS történetbe nem is akartál beleszólni, szóval mégis úgy mire reagáltál akkor tulajdonképpen és miért is másokat b*szogatsz?

    szerk.:

    De tudod mit, inkább rádhagyom aztán gondolj amit akarsz, de hiába mondasz akármit a tényekkel nem vagy tisztában, ez világos mint a nap.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3618 üzenetére

    "Azt meg az előbb te is elismerted, hogy a BS történetbe nem is akartál beleszólni, szóval mégis úgy mire reagáltál akkor tulajdonképpen és miért is másokat b*szogatsz?
    Értem, szóval itt ("a Blizzard Store és az RMAH közötti különbséget sem ismered, ez kész közröhely.") csak rágalmazol engem. Sőt, most is azt feltételezed rólam, hogy beleszóltam az adott témáfonálba, pedig nem.
    "

    Uramisten te gyerek legalább a hozzászólások sorrendjévél lennél tisztában, ezt a sort

    "a Blizzard Store és az RMAH közötti különbséget sem ismered, ez kész közröhely"

    a 3604-ben irtam, te pedig a 3608-ban ismerted el, hogy te nem is abba akartál belemagyarázni miközben egész végig össze-vissza beszéltél. Azért ez már egy kicsit nonszensz amit produkálsz.

    A rágalmazás vétke már egyébként túlmegy az oldal moderációs hatáskörén is, akár eljárást is kezdeményezhetnék ellened. De nem érdemes ilyen baromságra időt pazarolni szerencsére. Csak érezd, hogy attól még, hogy nem vállalod az arcod, nem tehetsz meg mindent.

    Rágalmazlak téged??? Azok után, hogy semmivel nem vagy tisztában és te kezded a másik pocskondiázását [link], utána még te hisztizel, hogy más is megmondja a véleményét rólad (ráadásul teljesen jogosan és indokoltan)?

    Szánalmas amit csinálsz, tessék: egy hatalmas fórumbohóc vagy, ezt tedd zsebre és legyél rá büszke.

    A privátban való üzengetéssel meg inzultálással pedig semmire sem mész, mentél is tiltólistára.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz FehérHolló #3643 üzenetére

    Bármit bemásolhatsz privát cimén, mivel azonnal tiltottalak, gondolod a fórumos beszólagatásaid és minősithetetlen stilusod és okoskodásod után még privát beszélgetést is folytatni szeretnék veled ...

    "Másrészt azzal, hogy átmentem privátba, szerény utalást tettem rá, hogy a kettőnk "beszélgetése" rohadtul nem érdekel itt senki mást, és ott kéne folytatni. Sajnálom, hogy ez neked még nem esett le."

    Ezt nevezed beszélgetésnek, hogy mindenbe belemagyarázol miközben messze nem vagy tisztában úgy kb. semmivel sem?

    Másoknak javaslod a google használatát, de kb. annyit sem sikerült megtalálnod, hogy az RMAH licitdij az valós pénzes lesz és kb. 100 hsz alatt sikerült téged erről meggyőzni tucatnyi forráslink után?

    Ott van a belemagyarázásod, olvasd végig egyszer normálisan, jah hogy te nem is tudod milyen beszélgetés zajlott, amibe belekotnyeleskedtél?

    A szerverek közötti itemtradet is benézted, aztán utána hosszasan magyarázgattad, hogy te mit akartál kihozni belőle. Azt is kétségbe vontad, hogy a Blizzardnak miért nem indokolt saját tárgyak kirakása az RMAH-ba, és amikor három érvet is hoztam akkor csak úgy átugrottad a témát.

    Veled nem lehet értelmes beszélgetést folytatni, csak úgy hozzáértés nélkül beszólgatsz és baromi nagy mellénnyel azt hiszed, hogy értesz valamihez mikor már az alapvető dolgokban is tévedsz, utána meg az összes kinos részt átugrod és inkább magyarázkodsz.

    Innentől végleg ignorállak, és se itt a fórumon, se privátban, se e-mailben vagy akármilyen módon nem vagyok kiváncsi rád (remélem sikerül végre felfognod), a hozzád hasonló unatkozó és kötekedő gyerekekre nem vagyok kiváncsi.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz po1son #5071 üzenetére

    "DB3 igazgatója"

    Ez meg mi? DB3? Igazgatója? .... ????

    Szerintem topicot tévesztettél.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz po1son #5089 üzenetére

    Hol láttál te akárkit is DB3 néven hivatkozni a játékra? És mit linkelgeted itt a Diablo 3 wikipedia szócikket, mint valami fogyatékos? Látod te benne valahol az általad kitalált röviditést?

    Diablo 3 vagy D3, de mi a fészkes fene ez a DB3? Esetleg keverted Beckhamnek a DB7 márkanevével, de mondom akkor topicot tévesztettél.

    A másik az igazgató jelentése. Ez igy már nagyon súlyos. Persze lehet a te szókincsedben csak az igazgató meg a beosztott szerepel, igy már érthető a dolog. Megszánlak és segitek: Diablo III's lead designer is Jay Wilson Tessék itt a wikipedia linked, csak hogy tudd mire is való egy érvelésben ez a funkció.

    "Remélem most már megvilágosodtál."

    Broáf. :((( Szedd össze magadat te gyerek, talán még nem késő ...

  • CooLM@$TeR

    tag

    Módositsuk a topic címét Dia Blo(wjob) 3-ra ... végülis találó.

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz po1son #5097 üzenetére

    lead designer
    lead designer
    lead designer

    Tessék és még sorolhatnám a forrásokat, ahol lead designerként adják meg a pozicióját.

    4:13

    Diablo 3 announcement, Mike Morhaime CEO konferálja fel Jay Wilsont, mint a "lead designer of Diablo 3".

    Egyszerűen az igazgató nem igazán helyénvaló terminus ebben az esetben, mégha a directort tükörforditásban annak is veszed. Nem véletlen, hogy másnak is feltűnt ez. Az meg, hogy egy darab PH-s cikkben igazgatót látsz (mellesleg Gamepod, de mindegy is már nálad ...), az az itteni cikkirót minősiti. Le merem fogadni, hogy a magyar nyelvű cikkek 90%-ában vezető fejlesztőként aposztrofálják és nem igazgatóként. Sőt, gyakorlatilag ez az első cikk amit látok, hogy igazgatónak nevezik mert minden máshol vezető fejlesztő a pozicója.

    A rövidítést illetően meg szintén nem volt igazad, ennyi erővel nevezhetted volna DBL3-nak, vagy akármi másnak. Ez egyszerűen igényesség kérdése, nincs semmiféle kiborulás csak roppant zavaró volt.

    "Amúgy jó lenne, ha vissza vennél az arcodból."

    Elsőként vonatkoztasd el magadra igy rögtön, főleg ha megvilágosodásról magyarázol itt másnak a gödör mélyéről.

    [ Szerkesztve ]

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Cybertrone #5352 üzenetére

    Szerintem ha fogalmad sincs a dolgokról - avagy nem vagy elég tájékozott - akkor nem kellene belemagyaráznod és kockáztatnod mások accountját. :U Legalább 5-6 kulcsot buktak el már wowos ismerősök, akik guilden belül adogatták kölcsön őket és az ip-k miatt buktak le.

    emre33

    "Szóval ezt figyelni, több tizezer embernél.
    képtelenség."

    Baromi naiv vagy, ha ezt hiszed ...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák