Hirdetés

Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz oxox #2043 üzenetére

    na, igen... oltári a különbség a diablo és egy igazi szerepjáték között...

    egy szerepjáték lényege, hogy a nevéből adódóan "szerepet játszol" és szerintem ezt leginkább papíralapú játékkal lehet megvalósítani, ahol a tp nagy részét nem arra kapod, hogy hány hordányi lényt öltél meg, hanem hogy mennyire játszottad ki a karaktert... és itt nem pusztán a harcmodorán van a szó, hanem azon, hogy a története/múltja/jelleme/céljai mennyire érződnek a játékos játékában :K gondolom ezt nem neked kell ecsetelni, de a diablo (ami egy enyhén rpg-fűszeresítű hack n slash) olyan messzi áll az rpg-től, mint az újabb nfs-ek a kőkemény szimulátoroktól... egy rpg-ben a karakterfejlődés/táposnál táposabb tárgyak szinte mellékesek... a diablo-ban meg erre épül az egész játék...

    ...de szerintem a lényeget le is írtam: az újabb nfs-ek is sikeresek annak ellenére, hogy közel nem szimulátorok és a diablo is nagyon sikeres a saját stílusában :K írtam már többször: a diablo sikere az egyszerűségében van és abban, hogy mindig ad újat... szerencsére nem ugyanazt a dungeon-t kell bejárni és a lények is randomgeneráltak... a tárgyakról nem is beszélve... mindig ad valami újat a játék... (a körítésről nem is beszélve: zene, hangok, videók, atmoszféra)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Aktív témák