Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • anagylevin

    csendes tag

    válasz Ronyman #3453 üzenetére

    Szerintem a legjobb, ha 1-1,5 évre visszamenőleg elolvasod a fórumot. Itt van hideg-meleg, laikus (többség), hozzáértő; csalódott (döntő többség) és sikeres (alig mérhető).
    Ha elmész a bázisra, valszeg el fogod kezdeni, mert profi módon fel van építve, mintegy a zsebedben érzed a zsetont...aztán elég esélyes, h 1-3 hónapon belül abba is hagyod.

    "Pénzügyi dolgokhoz nem értek, de valamennyire szeretnék belátni a pénzügyi szférába."
    Hát,...ha nem értesz hozzá, itt nem tanítanak meg... :)

  • DrM

    csendes tag

    válasz Ronyman #3453 üzenetére

    röviden:
    -a rendszeres jövedelmet ne onnan várd.
    -olyan kocsit vegyél amit kp-ra ki tudsz fizetni.
    -amit a bnet-nél keresel pénzt az nem fizetés hanem vállalkozói bevétel
    -ha nem fizetik az ügyfelek végig az első 2 évben az általad kötött életbiztosításokat (ne legyenek illúzióid, biztosítási ügynöknek kellesz) akkor azt a jutalékot vissza kell fizetned, ergo még egy darabig nem nagyon lesz innen felelősségteljesen elkölthető pénzed (
    -kb az éves díj 135-150%-a a cég jutaléka a közvetített szerződések után, egy korrekt cégnél ennek az 50-80%-át visszakapod, matekozz kicsit hogy itt mennyi esik le neked...

    Egyébként kíváló értékesítőket képeznek, de ha befektetési tanácsadó akarsz lenni akkor inkább végezz el egy CFA minősítést.

    'Trust the pilot'

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Ronyman #3453 üzenetére

    Szia!
    A Bnetet a te esetedben hatványozottan csak másodállásban érdemes vállalni, mert mint pályakezdő feltételezem nem raksz kazlat a félretett pénzedből, márpedig egy ilyen főállású munkához kellhet a tartalék.

    Mivel diákhitelem van, most egy autót szeretnék venni hitelre, így ha nem lesz rendszeres jövedelmem, pénzügyi gondjaim lehetnek.
    Ezt bizony jól látod és mint ahogy már fentebb ajánlották,inkább csak olyan autót válasz, amit kp-ban ki tudsz fizetni,de legalábbis nagyon kis erőfeszítés vállalj érte.(hitelt felvenni bő egy éve lehetett volna,melyet tőzsdei papírokba kellett volna fektetni-vicc volt:hitelből nem tőzsdézünk,csak ha megvan a hitel fedezet:-))

    Pénzügyi dolgokhoz nem értek, de valamennyire szeretnék belátni a pénzügyi szférába.
    A Bnet maximum csak elindítana a hosszú és igen rögös úton,de ezt vagyunk itt páran,akik megtehetjük ingyen, kb 2 óra alatt-szóval ebédidőben megtanulható az,amiért 30 ezret kéne adnod és marha sok idődet elvinné.
    A válaszom itt sokaknak furcsa lesz,hisz éppen én vagyok az,aki ajánlani szokta a próbát(bár minden esetben felhívom a figyelmet arra,hogy az önismeretre és önuralomra szűkség lesz), de Nálad begépelésre került ez a mondat:Segítőkész ember vagyok, de nem szeretem magam tukmálni
    Ide kérem duma kell és nem ám kispályás...:-)

    Mellékállásként csinálnám, de nem tudom, így egyáltalán megéri-e.
    Úgy megérheti a próbát, a 30 ezret és egyáltalán.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Ronyman #3459 üzenetére

    Azért én a figyelő alapján messzemenő következtetéseket nem vonnék le...
    Ha az efféle hírekre és cikkekre figyelnél és ezek alapján döntenél a pénzecskéid tologatásában,akkor nagyon kis eséllyel volna pozitív hozamod.(negatív annál nagyobb arányban)
    A szélkakas és szenzáció...

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Ronyman #3459 üzenetére

    Huh Rony!

    Elutasító döntésedet üdvözlöm, bár a Bnet nem azért rossz, amiért a fn abban a kipécézős cikkben leírta.
    Pont a szélsőségeket találtad meg: Bnet üzletkötő pozitív impulzusai, fn rágalmai.

    Ettől függetlenül azt gondolom hogy a pénzügyi tanácsadás ugyanolyan szakma, mint anno decibel a kubikus mesterség - ha nem értesz hozzá, a talicskát rátolod a lábadra

    Vannak arra hivatalos képzési helyek, ahol jutalék érdekeltség nélkül is úgy érzed hogy az ügyfél érdekeit tudod szolgálni majd az ott megszerzett tudásoddal (más cél talán nem is lehet).

    Szerintem arról is érdemes elbeszélgetni egy HR-es ismerőssel, hogy milyen munkakör passzolna a személyiségedhez.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák