Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Möhe

    addikt

    válasz #89324928 #1283 üzenetére

    Nálam is elhangzottak a nagy számok.Szmissz ügynök már 3 éve van náluk,és a kezdő fizetés 8-10szeresét keresi meg,és ezt alá is tudja támasztani papírokkal.PErsze hogy fasza amiket mondanak,csak az a bibi,hogy elég lenne a fele is,de az legyen biztos.Jah a cég visszafordítja az ügynök felé a pénzt mert a jó munkaerőt meg kell becsülni,és ezért van ekkora fizetés,és sok szép juttatás,mert nemjó ha az ember egy búvalb@szott figurával éppen "befektet".Talán bilibe lóg a kezem,és az ügyeletes befűzőt kapja mindenki,mert ő a mintaügynök.Azért látatlanban meghallgatnám azt az egynapos oktatást,mi újat és új nézeteket mondanak ott a kopaszoknak. :DDD (de tényleg fúrja az oldalam)

  • Möhe

    addikt

    válasz #89324928 #1285 üzenetére

    Há me aszonta,1 napos szeminásium.Ha jól emlékszem,vagy az 1 alkalmassal keverem. Mindegy,szívesen melóznék akkor is a havi fix csak a kezdő fizu lenne végig nettóban. Bár lehet csak nekem alacsony az ingerküszöböm.A vállalkozói mizéria pedig okos,minden kőcccség a tied,magadnak kell elszámolni.A cég csak a hasznot szedi be.Okos,nem vitatom,csak az zavar hogy nem én találtam ki.

    A volt és a betévedő jelenlegi ügynököktől kérdezem,nem volt soha olyan hogy ügyfelet "happoltak" -el egymás elől?Mert ugye egyszer elfogy az adott területen élő befektethető tőke.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1285 üzenetére

    érdekes dolgokat feszegetsz ezzel a fix kérdéssel.

    a Bnet-et pedig az érdekli, hogy mi értelme van azoknak a munkahelyeknek, ahol bizonyos napokon a kávézásért fizeti a béremet, esetleg 8-10 hónap alatt derül ki hogy csak a kávépiacot tudtam fellendíteni a fogyasztásommal, a befektetéspiacot nem.

    OTTO87, Agyzuzo, Hans, tovább dobnám a kérdést: Milyen jövedelem rendszerben szerveznétek a saját cégeteket? Lehetne többet kávézni észrevétlenül mint eredményt produkálni, vagy kéne valami motivációs rendszer?

  • Möhe

    addikt

    válasz #89324928 #1297 üzenetére

    Én nem hallottam hogy 5 kontinensen jelen lennének...

    Nekem ezt mondta a beszélgetésen,ezért mondom én is ,nem ferdítek semmit,mert akkor magamba vigyorogtam is , pedig a déli sarkon vannak álladó lakók,oda miért nem "törtek" még be?Akivel én beszéltem,arra rákötőttek már 2-3 milliót,oktatás címen.De ezeket kiérdemelte,mert ő megdolgozott érte.(nem vitatom,arra érdemes költeni aki vissza is hozza annak az árát)
    De könyörgöm 3 év alatt mi az istent lehet oktatás címen rákölteni 1 emberre? Túl nagy számokkal,és drága dolgokkal vakítanak szmisszék a beszélgetéseken.

    foreszt: A munkát ha megvan fizetve az ember,akkor biztosan elvégzi,pláne ha nem azt látja hogy a főnöknek 2 évente van új nagyautója,és évete 3x megy a világ végére,2hétre teljes ellátással.Ha pedig szeretnél fizetésemelést kérni,mert ugye minimálbéren vagy,akkor pedig fejedhez vágják,hogy válság van,örüljek hogy van állásom,illevte állambácsi szorosra húzta a nadrágszíjjat,sajnos nem lehet.Ebben az esetben nem én leszek a cég szeme fénye ,de a kollégáim is ezen a laza munkavégzésen lesznek.
    Ha megfizetik a munkáját az embernek,és figyelnek az alkalmazottakra,akkor jobb lesz a munkahelyi morál is.Nem húzom a számat,ha benn kell maradni túlórázni.Nem ugrik oda senki ha beszélgetek a kollégákkal,hogy mivan nincs meló?Nem rabszolgának tartanak,és a főnök érdeklődése sem hátulról mellbe támadás,ha éppen hétvégi munka/túlóra lenne.Van ilyen vállakozó,csak sajnos nagyon kevés.
    Amúgy rengeteg helyen a motivációs bérezés őli meg a kollégák közötti jó együttműködést,és nem lesz soha feszültségmentes környezet.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1295 üzenetére

    Figyi, én ezt nem értem!
    Nem csak azzal találkozom hogy a magyar lakosság nagy része PÜ analfabéta, hanem hogy ezek az analfabéták eljutnak a Bnethez munkatársnak és egy egyébként tök jó megoldás imidzsét lerombolják.

    Vagy nem értetted meg, vagy valami hülyeséget hallottál valóban. A karrierrendszer egyáltalán nem biztosít 4 üzletből havi félmilkát, legalább is nem rendszeresen, mert 1üzlet=1jutalék.
    Ha gondolod, üljünk le, elmondom ezt a havi 500k dolgot, de ha kéred átküldök egy excel táblát ami azért nem ér semmit, mert a hozzá tartozó 5 oldalnyi szöveget én nem írom le, te nem olvasod el, ha 1 óra alatt egyszerűbb megbeszélni.

    Ezt akkor is felajánlom, ha előtte kijelented, hogy a véleményeden nem változtat és soha nem leszel Bnetes. Rendben. Csak azért tenném, hogy ne kommunikáljunk hülyeségeket és ennyi negatív szitkozódást egy ekkora fórumon. Pláne ha nem igaz

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1297 üzenetére

    Ha igazán piacot akarsz felmérni, akkor komolyabban elemezd a célcsoport összetételét. Egyszerű demográfia. Van még benne tartalék. Hogy számoltad ki, hogy a 6000-től már meg kell ijedni? 1ébként valójában 6000 az aktív tag, de kb 80ezer már, aki regisztrált, csak elment a kedve.

    Kontinensenként más név, de nem ez a lényeg.

    Annak is nézzen utána valaki, hogy
    1. a pénzpiaci cégek milyen módokon gyűjtik az ügyfeleket
    2. ezek a módszerek milyen arányban oszlanak meg egymás közt

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1298 üzenetére

    Akkor a Bnet a keményebb, mert igazából itt sem egy nap az alaptanfolyam, hanem 6. Ebből már tisztán látszik hogy a Bnet 1-el mindig jobb. Minden nap 10 óra oktatás van, a végén vizsga. ha kemény oktatást akarsz, ne a UNIQA-hoz menj.

    De hogy miért nem az az egy nap lesz a lényeg?
    Ugye abban egyetértünk, hogy hiú ábránd elhinni, hogy egy szakma 5, vagy 6 nap alatt tanulható meg és az a képzés a jobb, amelyik 6 napos. Hidd el, mindkettőn ugyanazt hallanád.

    Érdekes, hogy a Bnet szapulása után milyen dolgok győznek meg arról, hogy a UNIQA jobb.

    Bnetnél is és UNIQA-nál is az első üzletkötésedig nem kell hogy válalkozó legyél és ez 104 hónap is lehet. Ugye azért UNIQA-nál is hamarabb szeretnéd... Na akkor pedig máris vállalkozónak kéne lenni ott is. Különben hogy számlázol?

    Jutaléknál nem ezek a százalékok számítanak, hanem az a pénz, ami végül kijön. Hidd el, ugyanaz.

    Továbbbra is: Hogy megértsd és semilyen MLM rendszernél ne vágjanak át, hallgass meg hogy átfogóbb képed legyen. Utána bármelyik céghez elmehetsz és vágni fogod, hogy melyik hogy trükközik.

    Bocs, de szerintem a szempontjaid kissé idealisták, ha nem a végén kikerekedő pénzt nézed, az iszont fontos, hogy mit ámít a UNIQA arról, hogy mennyit volt hajlandó fizetni érted duzzogva egy tréningen. És most komolyan: van valakinek 5 összefüggő napja erre?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1301 üzenetére

    Nem az dönti el egy pénzügyi megoldás értelmét, hogy a lakásodon mondják el, vagy egy irodában,netán egy ügyféltérben mások előtt. Egyébként én is mindenkinek azt mondom hogy az irodámba jöjjön, mert nyugodtabban tárgyalhatunk.

    Solar capitalnál nincs vagyontervezés, csak pénzátvétel. de hogy mi alapján döntesz amellett hogy oda vidd a pénzt, azon neked előtte már túl kell esned. Solaros srácokat én is ismerem, mert küldtem már oda ügyfelet. Nem mindenkinek való, csak ennyi.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1312 üzenetére

    Bnetnél biztosan az Akadémiáról is hallottál, ami elismerten magyaroszág legszínvonalasabb közvetítői képzése. Bnet egyébként már CFP képzést is csinál. Uniqának erre nincs szüksége.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz #89324928 #1471 üzenetére

    nehéz átlagot mondanom..attól függ hányas szinten vagy milyen a jutalék szorzód..pl ha tök kezdő vagy akkor ha kötsz egy éves 500 000 es szerződést kapsz utána 65 000-t de abból vissza tartanak 20% ot plusz ugye ezt valahogy el kell könyvelned még.ha 2es szinten vagy akkor ez már 100000 ha 3 -as akkor 141 000.
    minden attol függ mennyi egységet termelsz.több egység több pénz.nekem volt olyan kollégám aki még a régi szép időkben(tavaly elött)havi 4-6 milliot keresett de amikor bevezették a kamat adot,3 éve augusztusban akkor bőven 10 mill felett keresett.
    persze ma már ő sincs a cégnél mint sok más hit vesztett ügynök.
    amugy mostanában szinte senki sem keres mert a bnetnél is válság van...mint ahogy mindenhol és nehezebb befűzni az embereket

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz #89324928 #1473 üzenetére

    jol tetted..
    ahhoz,hogy autót kapj 6os szinten kell,hogy legyél de azt az egység mennyiséget is duplán,kell hogy megcsináld(25000 x2=50 000 egységet kell,hogy elér a bnetes karriered soránj)és utána fizetnek 40ft-ot egységenként tehát,ha mondjuk csinálsz 10 000egységet 1 hónapban(ami nagyon sok)akkor kapsz 400 000 ft-ot az autodra .de mondjuk ebbe az is beleszámít amit az alattad lévő hangyák kukáznak neked össze-ha mondjuk nincs alattad senki(mondjuk ez abszurd,mert akkor sosem lennél 6os,bár állítolag van 1 ember a bnetnél aki csapat nélkül lett 6os de neki a munkatársi száma 1000 alatt van)akkor havonta kell kötnöd 88 db 500 000es szerződést,bár akkor már kerestél 22milliót havonta :Y

  • cellmass

    csendes tag

    válasz #89324928 #1475 üzenetére

    Szia!

    A nagy átlag nem a milliókról szól. Rengeteg olyan ember van ott, aki csak az álmait kergeti.
    Épp múltkor beszélgettem egy irodavezetővel, aki lelkesítő szövegeket mondott, és közben elkottyantotta h "...igen mert jó pár olyan kollégával nem jutunk előre akik már itt vannak évek óta és ülnek az 1000 egységükön." Persze el kell ismerni, hogy van aki jól megszedi magát ezzel a munkával, csak ahhoz olyan beállítottság kell, h lepörög rólad pl. az ha utánad köpnek az utcán, vagy ilyesmi. Másrészről, egy mai kezdő Brokernetesnek nehéz elkezdeni sztem.
    Bár erről nem szól a Brokernetes kommunikáció, de a válság érzékenyen érinti a Brokernetes "tanácsadókat" is. Egyébként pedig mivel brutto az a pénz amit kapsz észnél kell lenni, ha vki azt mondja h 1 milliót keres az jól hangzik. De ebből még le kell adózni, és ha nincs névre szóló kocsid, irodád stb. akkor nem is olyan sok minden írható jóvá. A telefonköltség sem írható le 100%-san. Tehát mindenképpen mérlegelni kell. Ha felírná minden Brokernetes a kiadásait és a bevételeit egy papírra, és az időt amit a munkájával foglalkozott, órára lebontva, hát érdekes dolgokat lehetne látni. Csak ezt sokan amikor benne vannak a munkában és felveszik az öltönyt nem látják. Az idő pénz, vajon ugyanennyi fix fizetéses munkában eltöltött órával mennyit lehetne keresni? Persze ez mindenkinél egyénre szabott, milyen lehetőségei vannak, milyen a szakmája stb. De a cashflowt minden esetben fel kell jegyezni, és adott esetben át kell gondolni az egészet. Megéri, nem éri? Van akinek megéri persze..aki maga alá szervezte a fél várost és lelkesíti a csapatát annak kétségkívül megéri. Kérdés ők hányan vannak?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1473 üzenetére

    Amennyiért a jelenlegi munkahelyeden dolgozol megéri?
    A jelenlegi munkahelyed stabil a piacon?
    A Te munkádra számítanak ott?
    Téged kielégít a tevékenység amit ott végzel?
    Kreatív tudsz lenni?
    Meg tudod valósítani az elképzeléseidet?

    Nézz meg egy maslow piramist, és megkapod a választ, hogy ki miért motivált egy adott témában.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1488 üzenetére

    Tudod, mindenkinek mások a céljai. Nekem sem a Veyron. Nem is lényeg hogy mi. Az biztos, hogy olyan célt sikerült találnom, amit nem tudok elérni utcaseprőként, ezért fejlesztem magam. Gyúrok vaze....

    Ne kérj tőlem bocsánatot, csak találd meg a céljaidat és a hozzá vezető eszközöket.

    Valamelyikkel elkészültél már?

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz #89324928 #1487 üzenetére

    Segíthetek-e valamiben
    mihez értesz, mi a végzettséged? Nem csak Bnetes ismerőseim vannak. Szívesen segítek.
    Priviben nyomhatod

  • attiati

    veterán

    válasz #89324928 #1487 üzenetére

    A pénzügyi szakma telített, de a szakmák többségére igaz.
    Már nincs az, mint a rendzserváltás után, hogy minimális előképzettséggel kifogsz egy jó állást, és megcsinálod a szerencséd. (Főleg most a válság idején.) Aztán pár év tapasztalattal csak "pár darab hozzád hasonló" lesz a szakmában. Ez megszűnt.

    Ha kreativítást keresel, akkor azt kreatív szakmában keresd, ne egy telített szakma legalján, vagy alja közelében.

    De lehet, hogy a beállítottságod miatt épp testhezálló munkakört találsz akármilyen beosztásban.

Aktív témák