Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1254 üzenetére

    Abban mindenképpen egyetértek, hogy CFP minősítés nélkül a pénzügyi tanácsadó szakmát nem lehet csinálni. Bnetnél pedig nem lehetsz elég objektív, mert mindenre csak egy UL-et húzhatsz elő megoldásként. Tehát itt tényleg sem az alapoktatás, sem az eszköztárad szerint nem vagy több biztosítási ügynöknél.

    Az én csapatomban ez nem fordulhatott volna elő veled, különösen ha pénzügyi képzettséged is van.

    Saját UL-ed volt? Nem igazán bízol a UL-ben és talán arra is megpróbáltad alkalmazni, amire éppen nem jó.

    "Mivel persze vállalkozó vagy..."
    Vállalkozásmenedzsment szakon tanulok, és jó néhány buktatót sikerült elkerülnöm. Biztosan minden lehetőséget ismertél?

    Rossz hallani, hogy ennyire elveszítetted a motivációdat. Sok mindenben igazad van, tökéletes szervezet azonban nincsen. Talán rád várt hogy felépítsd.

    Végül nem tértél ki arra, hogy mit jelent külföldön a UL biztosítás, miben más a Bnet-hez képest.

    btw:
    a jutalékrendszer nemrég változott és előnyösebb a kezdők számára, mint akkor.
    Az ELLA az most AXA lett.
    Bankbroker sikerdíj 1,9%
    már nincs sztornótartalék

    HANS, ez a végzettség dolog így bemondásra vakításnak is tűnhet. Elárulod, mi az a végzettség ami alapján bíznunk kéne az objektív és hiteles belső információidban? Hogy belső azt nem kétlem. A hitelességével sincs egyenlőre semmi bajom.

    Be vagy rágva, az látszik. :U

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1258 üzenetére

    Nézzük akkor a helyes számolással.
    Eddig egy négyesnek 400e éves díj után 115182Ft járt, most pedig 132000. Ergó nem volt bércsökkenés a felső szinteken.

    A díj szétosztós okoslat ott hibádzik, hogy ha bemész a uniqa-hoz, nem adják olcsóbban a cuccot. Egyébként sem helyes szerintem, hogy azt nézed, ki mennyi sápot húz róla. Csak azt tudod nézni, menyit nyersz rajta ügyfélként. Ha a többi költség miatt neked fáj a fejed, bele fox hüjülni (bár reméljük nem). Szerintem ha alapos akarsz lenni, az összes költség figyelembevételével csinálj egy összehasonlítást. Szempontok: adóvisszatérítés, hozamadó, hozam, futamidő, költségek, biztonság/garanciák, minimum befektetendő összeg, kereskedés módja. Ugyanis ezekben versenyez minden befektetési termék a vállalkozási részesedéstől az ingatlanokon keresztül az értékpapírokig.

    A brokernet nem akar király lenni sztem. 1ébként normális pénzpiaci közvetítő a törvény szerinti eljárási felelősséggel. Ugyanígy nincs eredményfelelőssége egy brókercégnek és egy alapkezelőnek, vagy banknak. Sőt egy brókercég nem áll veled szóba 3M HUF alatt. Normális brókercég vagyunk, csak nem minden befektetési terméket terjesztünk.

    Nem én tehetek arról, hogy valaki nem tudja mi az az éves díjas termék és mire lesz neki jó. Ezekkel az ismerőseiddel én is elbeszélgetnék :K . Nem kötöttem még olyannal, aki csak "fejest akart ugrani " a pénzvilágba.

    Oké, Jaguáros sztori nem fair. Kár hogy nem az én kollégám :))
    A Jaguáros cég egyébként a legjobb terméket nyújtja konzervatív befektetőknek. Tényleg azt gondolod hogy valaki átvágta Őket?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1259 üzenetére

    Ezen a fórumon ezt már 20-adszor írom meg: semmilyen pénzpiaci közvetítő, bank, biztosító , pénztár és brókercég nem vállal felelősséget az eredményért. Kizárólag eljárási felelősségük van. Ez pedig az ügymenetre vonatkozik.

    És ez nem apró betűs rész.

    Ja! Bnetnél tudok HOZAMGARANTÁLT konstrukciókat.

    Azt én sem tudom hogy csinálják, de érdekel? (csak vicc volt, tudom hogy csinálják)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1260 üzenetére

    Költségtisztított volt, én senkinek nem szoktam bruttókat nyomatni, az nagyon csalóka.
    Igen ez érdekes, hogy a SIGNUMban lévő PIONEER alapok miért lennének jobbak a szabadpiaci PIONEER alapoknál.

    Jöjjünk rá együtt: Biztos hallottál már "Brokernet exkluzív" alapokról

    Szerintem ez sem helyes út a verseny eldöntésére: Induljunk ki inkább onnan, hogy 2008.07.15 óta melyik az az Általad ismert bármelyik szabadpiaci alap, ami azóta a legtöbbet hozta. És mennyit hozott?

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1264 üzenetére

    "akinek most nincs 2-3 millája, azzal hogy "pakoltatsz" el évente 3-4-5-600.000 forintot 20 éves időtartamban"
    Én ezt nem értem. Szerinted főbe kéne lőnie magát szégyenében, mert nincs 2-3milliója? Szedje össze magát és teremtse meg. Segítek. Egyszer fel kell ébrednie. Az én dolgom a felébresztés, nem a szégyen tudatosítása. Persze hogy hosszabb időt ajánlok. Akinek nincs pénze, annak legyen ideje. akinek az sincs, csak az kockáztasson (befektetési háromszög).Hol van ebből a Te pénzügyi tudatosságod?

    "Nexis kufár vagy."
    Konzervatív befektetőknek legjobb.

    "Hozamgarancia"
    Mi a probléma azzal hogy sajátban megy kifelé a Chinamax? Ezt nem értem.
    Nem csak a Chinamax a hozamgarantált, hanem a Nexisben lévő Trendmax, Garantált és Excelis is. Ugyanilyen a Platinumban lévő Hozamőr a CONCORDE-tól

    "én nem statisztikákon lovaglok."
    Mi alapján ajánlasz befektetést másoknak? Én 10 éves időtartamban is csak azt látom, hogy minden piaci helyzetben van hová váltani egy UL-en belül. Egyébként én csak azt kértem, mondj egy jó alternatívát a kíváncsiaknak, ha úgy gondolod, van egy jó ötleted. A Warren Buffet emelkedő piacra való. Ingatag oldalazáshoz abszolút hozamú alapot kell használni, és a legnagybb piaci bizonytalanságban is meghozza a 19% átlaghozamát fél év alatt. Ha ilyen érdekel, keress bátran. Szerintem is jó naponta rezegni a tőzsdén, de ez a pénzem tuti biztonságban van és az akciós bankbetétek több, mint 3x-osát hozza. Bocs, én ezt zúdítom az ügyfeleimre, nem a vakert (nem rád értem).

    "nézd 10 éves időtartamban"
    Én az előzőt minél tovább nézem, annál jobb. Igen, elég érdekes hogy sokak szerint az UL halva született. Szerintem azok leragadtak a banki folyószámlanyitásnál.

    "Várom erre a válaszod,"
    Olvastam én is sok ilyen cikket. A cikk nem fogja tárgyalni (sajnos), hogy a rendszeres díjakban milyen volt a biztosítás és a befektetések aránya. Korábban a UL-ek nagyobb kockázati díjat tartalmaztak, így a befizetett díjakat visszakapni szép teljesítmény, mert azt jelenti, hogy ingyen voltál biztosítva egy csomó eseményre 10 évig. A mai UL-ek nagyon mások ám, mondok egy példát:
    befizetett 400.000 forintból 719 Ft megy kockázati díjra egy 29 éves férfinél. A ma lejáró UL-eknél ez simán 50-50% is lehetett. Tehát a hozam ott is derekas volt, de mindig elvitte a biztosítási költség, tehát a kp a végén tényleg kevés.

  • netwolf

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1269 üzenetére

    forest gump kicsit autista:-), de nem akarom bántani, hiszen fontos, hogy higyen abban, amit csinál...és ha mások kárára teszi lesz aki letépi a tökét, mert nem garantálta a tőkét:-), persze ő csak közvetít, pedig ő neki pénzügyi tanácsadónak kellene lennie, ami bármilyen furcsa is, felelősséggel jár, persze a nagyhaszonért kockáztatnak az emeberek, csak nem gondolják végig. és az is durva, hogy az ügynökök sorra veszik fel a hitelt, nem egyet!, mert tuti tipp van a fönöktől, most kell OTP-t venni, hajrá! Ha most nem erősödik majd jövőre, hiszen kedvezőek ma kilátások:-). addig megfizetem a frankos hitelt, és lesz így haszon. oktatás is van...csak elválnak, mert sosincsenek otthon, és kereshetsz pár száz ezret jó esetben, de az már elég jó eset. shortolodik a konyhapénz.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1268 üzenetére

    Én mondom neked, hogy jó kolléga lennél. Én is az összes ügyfelemmel megbeszéltem hogy az első 3 év legyen meg, és azután sem mindegy miből fizeti. Nagyon sokat segíthettél volna a módszerek kidolgozásában és úgy látom még mocorog benned, de már berágtál.

    Össze vagyok zavarodva teljesen. Mivel a biztosítók is versenyben vannak, reagálniuk kell a piacon. A legutóbbi időszak reakciója először az elérési életbiztosítások megjelenése volt, később jött csak a UL. A UL-ben először magas biztosítási rész volt, később elenyésző. Ma még te is megveszed a robbanómotoros autót, pedig tudod hogy volna jobb is és az ideje is itt volna már egy nagy váltásnak. Csak akkor jutsz hozzá, amikor a piacon lesz. Addig pedig elfogadod a mostanit a hibáival együtt.

    Nagyon sajnálom, hogy ellenséges stílusban nyomod, pedig csupa jót mondasz. Mit tudnál ajánlani ha most valaki megkérdezne hogy mibe fektessen?

    A mogyis fordulat ne haragudj, nem túl eredeti itt a fórumon, de szüleidet nem félteném ügyfelemként, hiszen a féléves 18% több az éves 12%-nál.

    A többihez no comment, ugye érted miért

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1280 üzenetére

    Hááát....
    Hans, ez pozitív és köszi.
    Ahogy nézegettem a Platinum II Abszolút hozam alapja tud ilyet, kimondottan oldalazó és bear piacon viagrál. Megnéztem az a titkuk, hogy befektetési alapoktól ritkán látott módon ki tudták cserélni az bázis portfólió nagy részét júliusban. Onnantól ezt az alapot nem érdekli a válság.
    Ennek még utána kell néznem.

  • dragonair5

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1337 üzenetére

    HANS--lelehet cserélni a rendszámot.Nálunk is le van már vagy két hónapja.A feleségemnek 4 hónap után húztak ki,még 2007-be egy terepjárót,márkát nem mondok mert könnyen belehetne azonosítani.A vicc,hogy egy héttel a nagy nap előtt tudta,hogy nyerni fog.Csak azzal nyeretnek kocsit akibe sokat látnak,meg fent is tudja tartani.A mienknek,még el se indul,már majd 300e a havi rezsije.A vicc hogy szerintem a feleségem régi autója sokkal jobb de abba bele se ült,annyira büszke volt erre a felmatricázott autóra---elég lett volna egy matricát nyernie.Ma már a matrica sincs rajta.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1337 üzenetére

    Hans, Óriási dumád van és gondoltam hogy a fórumozással üzletszerzés a célod, engedd meg hogy megjegyezzem: Az érvelésed a tényeket általában nélkülözi, emellett rengeteg benne a gyűlölet. Sajnálom hogy ezekhez az eszközökhöz kell nyúlnod.

    A Brokernet által említett hozamoknak miért nincs köze a hozamokhoz? Minek van hozzá köze? Miért hagyod nyitva ezt a kérdést? Ha valamit megkritizálsz és lekutyaszarozod, illik helyette jobbat mondani.

    A rendezvények helyszínét hogy lehet összekapcsolni a tanácsadás magyarországi helyzetével?

    Ha láttad a gyaloggaloppot, pont így bizonyították be a boszorkányságot. Ha úszik a vizen akkor boszorkány.

    A kiindulásaid egyébként tetszenek, de az érvelésed nagyon gáz. Kevés ténynek nézel utána, és azokat már csak érzelemből döföd.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1339 üzenetére

    A meglepő számodra Kedves Hans, hogy nekem is vannak érveim a UL ellen, bizonyos esetekben nem is ajánlom.

    Ennek ellenére az ügyféljelöltjeim és a munkatárs jelöltjeim, vagy munkatársaim akik végül elfordultak, nem hhhho evolúciós rendszerébe tartoztak, hanem zsigeri élvezetből képesek voltak maguknak bebizonyítani, hogy a banki lekötött 12 több mint az abszolúthozam 28.

    Emiatt vegyük észre, hogy a kudarcélményt nem az okozza a tanácsadóknak hogy nemet mondanak és az érvek alapján kiderül hogy az UL egy fos, hanem hogy hülyének nézik őket ok nélkül, náluk sokkal ostobább nagyszájúak.

    Van csapatom, bővül is. Mindenki küzd valamivel. Amiben tudok, segítek az én kis lótifuti ügynökeimnek.

    Te nem bíztál a termékekben sem, az ügyfelekben sem és magadban sem. Szakmailag lehettél akármilyen süti. Van egy ilyen munkatársam, vele többet kell foglalkozni és sokszor unom, de ő is kötöget.

    A boszorkányperekhez hasonló kinyilatkoztatásaid kezdenek "nem ül"-ni. De te ilyen érzelmes fickó vagy, ezt betudjuk a válaszok értékelésénél, ettől még kedves srác vagy, mondom a felvetéseid mind jók, az érveléssel vannak problémáim. A minősítéseid elengedhetők a fülem mellett.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1357 üzenetére

    a kb 10-et számold már össze pontosan, nem tart tovább 2 percnél még neked sem. Sajnálattal veszem tudomásul hogy nem tartsz kollégának, pedig érdeklődtem és én még a Bnetnél vagyok.

    Kérlek ha már Bnet fórumon vagyunk, áruld el, melyik cégnek mented át a szerződéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1378 üzenetére

    Nyilvánvaló, hogy nem azért nem haltál még éhen mert jól menedzseled a befektetéseidet, hanem mert valaki dugja a pénzt a zsebedbe. Dolgoznod se kéne. Pláne okoskodni.

    Komolyan gondolod hogy embereket úgy befolyásolsz pénzügyi kérdésben hogy az érzelmeikre próbálsz hatni? Örülök hogy egyel kevesebb ilyen Bnetes kollégám van.

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1390 üzenetére

    Mindazonáltal továbbra is várom azoknak a kérdéseit, akik szakmailag független tanácsra vágynak a szerződésükkel kapcsolatban. És meg szeretném kérni azokat, akiknek válaszoltam és írtam, hogy legyen visszajelzéssel, hogy jó volt-e a visszajelzésem, tudtam-e nekik segíteni. Így talán mások is felbátorodnának és végre mernének írni a napi átlag 6-8nál többen is!!!

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Hans_Arnage #1393 üzenetére

    A meki elég jó kis befektetés, mer' a buta amcsik zabálnak akkor is, ha válság van és a hembörger meg óccsó. A válság idején se nagyon estek be a részvényei, inkább csak oldalaztak egy keveset. Mekis kaját nem vennék, de részvényt igen (HA nem lennék intraday trader :D).

    De az én kedvenceim a Citibank, a Ford és a General Motors, a válság abszolút győztesei. :D

    Bef. alapok? Én oda továbbra sem... Majd 5 év múlva... talán...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • dragonair5

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1393 üzenetére

    Buffet magánvagyona milliárdokkal csökkent--csak példának mondtam--ő se tudja mi lessz a jövőbe,senki nem tudja,olyan mint a lottó,azért melegek ezek a hozamtáblázatok,

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Hans_Arnage #1399 üzenetére

    Azért én hozzátenném, hogy ha a BNet Nyrt. lett volna már 2000-ben, én bősz részvényesük lettem volna... És tavaly zártam volna a long pozimat. :)

    Amúgy sok MLM-et lehetne hasonlítani a tőzsdés lufi-effektushoz. Kedvenc példám a CROC, keressetek rá a finance.yahoo.com-on! Egyébként ilyenkor két tipikus forgatókönyv van: a hatalmas felszállóág után "kipukkan" a lufi és eltűnik a cég, vagy beáll reális árfolyamra és normalizálódik a helyzet - viszont onnantól nincs több "ralli", hanem csak visszafogott és úgymond reális emelkedés. Igazából az elkövetkezendő 1-2 évben fog eldőlni, a BNet melyikbe tartozik. HA valóban van tényleges érték mögötte, akkor egy visszafogottabb szinten, de működik tovább (viszont ehhez vissza kell fogni az agresszív expanziójukat és átszervezni a céget - kikukázni SOK embert), ha nem, akkor a tulajdonosok kiszállnak a pénzzel és eltűnnek - nem ez lenne az első ilyen eset az MLM-ek történetében (anno az MBI járt így, meg volt még egy elég jó példa, csak nem ugrik be a neve, úgy rémlik autó-lízingeléssel foglalkoztak).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Hans_Arnage #1402 üzenetére

    Olvasom azt is, de ott csak read-only vagyok. :D
    A felszállóág megvolt 2000-től 2008-ig, szerintem most tartunk az első komolyabb leszakadásnál, amikor még a bikák erőlködnek, mert azt hiszik vissza tudják tornászni az árfolyamot. :D Nem lesz ebből a részvényes dologból semmi, én csak elméleti síkon említettem.

    OTP-nek 1300 az utolsó erős támasza, ha az elesik, akkor nem kizárt az 5-600 körüli árfolyam sem az év végére. :D Nem irigylem most Csányit. :D

    Ha meg abból indulok ki, hogy járt a Citi (55$ -> 1 dollár) és az AIG (103$ -> 33 CENT!!!), akkor az OTP alja lehet 100 Ft is... :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1390 üzenetére

    Az igazság tényeken alapul. Érzelmek nélkül. A hangulat érzelmeken alapul, elhalványítva az tényeket. Nincs bajom az igazságaiddal. Nagyra értékelem a benned lévő hévet.

    1. Lényegtelen hogy rokkantnyugdíjas, Ez a szerződés ennyi pénzzel önfenntartó 20 évig, 2 év után pedig díjmentesíthető. A jövedelem és kiadás helyzet ismerete nélkül azonban a felvetésed nem megítélhető. Nem - és nem +. Te mit ajánlasz helyette? Össze szeretném hasonlítani a Bnetes tévedéssel.

    2. Lényegtelen hogy fiatal és az is hogy informatikus. A jövedelem és kiadás helyzete nélkül ez nem megítélhető. Te mit ajánlasz helyette? Össze szeretném hasonlítani a Bnetes tévedéssel.

    3. Fiatal és kezdő, oké. Te mit ajánlasz helyette? Milyen elemzést követően ajánlasz neki mást? Össze szeretném hasonlítani a Bnetes tévedéssel

    "Módszeresen átverni pénzügyekhez nem értő embereket nem nagy tudomány."
    A kockázatviselésre, kiadáselemzésre, céltervezésre és futamidőre vonatkozó felmérésedre is kíváncsi volnék amit a Bnet üldözöttjei számára készítesz.

    Jól értem, hogy Bnetes szerződések helyett minden esetben tőzsdére tolod a pénzüket?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1393 üzenetére

    A múltbeli hozamok jövőre való kivetítése csak okoskodás. Minden fundamentális elemzés csak a technikai magyarázata. Ennek ellenére én alternatív energiában gondolkodom és minden élelmiszeripari katyvaszban. Érdekesnek találom azt is, hogy a luxuscikkek piaca sem képes bedőlni. És természetesen a kész stratégiákat tartalmazó bef alapok. Nem vagyok daytrader. Ahhoz 1enlőre bevallottan hülye vagyok és minden tiszteletem az Övék. Nem szeretek kockáztatni.

    Hans, mennyit realizáltál azon, amit kielemeztél? Realizáltál is valami pluszt, vagy csak nézed a chartokat?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1399 üzenetére

    Ha ez lenne a veszély, akkor nem egy secu állna ott. Egyébként mozog a csóka, láttam Őt pislogni is, leül, megy, nyújtózkodik. Nem keményebb mint bármelyik bankfiókban, tescoban, moziban.

    A nagy Bnetes kocsik garázsban állnak.

    Veszélyben az összes Bnet irodaház és nekünk nem szóltak a roahdtak

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1408 üzenetére

    hetente képzés. (Jártál rendesen?)
    2-es pozi - SAT vizsga (voltál?)
    3-as pozi - értékesítési, pü tervezési, aktuális piac, belföldi 5*-osban (voltál?)
    4-es pozi - értékesítési, pü tervezési, aktuális piac, külföldi 5*-osban (voltál?)
    stbstb.

    Én bankos kisasszonyhoz egyszer fordultam tanácsért, 1 teljes évig romlott a pénzem az emesebank bef alapjaiban, mindig gondosan ügyelve az infláció alatti csúcshozamra.

    most megint személyeskedünk?
    kérlek ne így!

    Milyen PSZÁF által jóváhagyott befektetés tervezési módszertanod van? Milyen állami támogatást ér el a céged az ügyfeleid részére? Milyen pénzintézetekkel tartod a kapcsolatot? Milyen vezetőkkel beszéled meg a zűrös ügyeket? Európában mekkora klientúrád van? Milyen Magyarországon bejelentett pü termékeid vannak? Óvatosan adj befektetési tanácsot annak ellenére, hogy tele vagy jó meglátásokkal.

    Akármennyire tetszik a tőzsde, nem az az egyetlen befektetési forma és remélem nem mentél bele semmi törvénybe ütköző balhéba.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1408 üzenetére

    jamég az eseti meg a vállalkozás:
    sztem az nem igaz, hogy ha van vállalkozásom, az összes pénzre épp szükség van a fejlesztéshez. idő kell amig egy cég felfejlődik oda, hogy egy tőkét fel tudjon dolgozni. A te esetidet rakhatod a vállalkozásodba, szabad a választás. Nem mindenki gondolkodik anyagi biztonságban. És ez így van jól.

  • HLecter

    újonc

    válasz Hans_Arnage #1402 üzenetére

    Üdvözlök Mindenkit!

    Hannibal Lecter vagyok az Index fórum Brokernet topicból.
    2 évig voltam brokernetes, rengeteg megalázó élményben volt részem.
    Páran elkezdtünk szervezkedni, hogy minél több kulisszatitok-felfedő, hiteles személyes élménybeszámolókat és tapasztalatokat gyűjtsünk, melyeket esetleg publikálnánk is.
    De ne szaladjak előre.
    Én is úgy kezdtem, hogy több pénzt és sikert szerettem volna.
    Vállalkozói, üzleti múlttal vágtam bele és ennek ellenére (talán pont ezért) nem is tekintem egy sikersztorinak a bnetes pályafutásomat.
    Nagyon egyoldalúnak éreztem, hogy nekem iszonyú energiákat, időt és nem kevés pénzt kelljen befeccelnem abba, hogy talán lesz ügyfél. Talán lesz kötés. Ha nem lett, akkor a bosszúságon túl még jó nagy orrbavágást is kaptam a szakmai vezetőmtől.
    Ha egyenleget akarok vonni, akkor kb annyi benzin és egyéb költségem volt, hogy szerintem kb nullszaldó ha az egyéb kiesett jövedelmeimet beleveszem, meg azt, hogy sikerült kiirtani belőlem az üzleti optimizmust, akkor mondhatom, hogy mínuszban vagyok miatta.

    Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá. Dr Hannibal Lecter

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1423 üzenetére

    lásd 1424 utolsó bekezdés, Neked is szól Hanó

    Nagyra tartom benned a tiszta hevületet. Valahol belül ragyogsz. Nagyon tehetséges szónok vagy. Csiszold ezt az értéket gyémánttá!

    Ne feledd, amíg ilyeneket írsz: napi 5-7 levél, napi 3-4 levél amivel keresnek Téged, mint szakértőt. Nézz utána légyszíves STP-nek. A retorikához kötődik és a modern menedzsment módszerekkel kapcsolatos. Gyakorlatilag azzal foglalkozik, hogyan mozdítunk ki a holtpontról egy vitát. Illetve ki lehet erőből is, de úgy senkinek nincs haszna belőle. Az emberek pedig azt keresik mindenhol: a hasznot.

    Talán túlságosan is értem amit írsz. Vigyázz, ezzel más is lehet így!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1430 üzenetére

    Mindig azt hiszed el, ami jól esik.

    Az igazságot tényleg nehezebb.

    Államcsőd volt? - nem
    tönkrement a Brokernet? - nem
    tényleg egyfolytában csökkennek a részvényárfolyamok? - nem
    hülye vagyok én hogy ostobaságokon vitatkozzak? - nem

    Tényleg ne higgy el semmit Hans! De főleg azt ne, hogy aki dolgozik az előrejut. Ebben az országban mindenki csak a hozzád hasonló kisembereket nyomja el. Vigyázz, ne mutasd a gyengeségeidet, mert akkor még jobban bántani fognak a gonosz emberek.

    Kedves Agyzúzott!
    Volt helyesírási hiba?
    mjuk a Brokernetet mindig aláhúzza a szpell csekker. Ezt vedd jelnek!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1435 üzenetére

    Srácok, nem tudtam mit kezdeni ezekkel a dolgokkal eddig, de rájöttem. Majdhogynem az egyetlen Brokernetes vagyok, aki itt hajlandó a kereszttűzbe állni és az összes szitkot nekem címzitek. Azt gondolom, erre Ti is ügyelhetnétek, hogy ENGEM miért sértegettek.

    Szóval figyi, a rendezvényen az volt, hogy valaki leöntött sósavval egy ott parkoló autót. Én nem jártam utána, mert a benti történésekkel voltam elfoglalva. Csak annyit hallottunk, hogy bemondják, ... rendszámú autó tulajdonosa menjen a kocsijához. Mielőtt még túlkombináljátok, tudni kell, hogy nem BNET rendszámot mondtak be. Másnap megtudtam, hogy kolléga autóját öntötték le, (a nem BNET-es autót). Nem kell feltétlenül összekombinálni, hogy Bnet elleni merénylet az elégedetlen ügyfelek részéről. Másik tény: A rendezvény külső parkolója nem volt elzárva egy ott lévő másik rendezvénytől. Valami motorsó volt, én nem figyeltem. Na ott aztán volt néhány elvetemült arc, a belépés ingyen volt. Szerintem aki leöntötte, nem tudta hogy mit önt le. Ha tudta sem bizonyított, én csak azt mondtam nem érdemes belekombinálni a valótlant, de örülök hogy felszínre került ez a motivációtok. :))

    A polip nénikéd csápolt! :P Nem voltál még Bnet rendezvényen? Az nem egy ilyen Kínai szocialista ünnepély ám. :N Tök értelmes dolgok hangzanak el, az más kérdés hogy szerintem ez most kicsit uncsi volt, meg Téged Bnet kilépés óta nem is érdekel a pénzpiac biztosítási szegmense. De ez attól még maradhat ezen a szinten a magánügyed.

    Hans, soha nem mondtam hogy a Bnetnél nincsenek hülyék és ostoba tanácsadók. De azért figyi: Aki (ügyfél) a 10 éves befektetési termékének utolsó két évében nem kezd el "helyezkedni" a jó kilépés érdekében, az megérdemli hogy szarul szálljon ki belőle. Ezt persze nem tudom mennyire a tanácsadó hibája, de megint tisztáznám, hogy a tanácsadónak nincs eredményfelelőssége, csak eljárási felelőssége. Ez a szerződéskötés adminisztrációjára korlátozható. A teljes futamidő alatt nem is a Bnetes az igazi tanácsadó a törvény szerint, hanem a biztosítók. Ez csak ott sántít, hogy pl Bnetes létemre nem tudtam információt kiszedni a UNIQA-tól, amikor zárolták az ingatlan alapokat. Már megtudtam, hogy mivel a UNIQA 99%-ban a Raiffeisen bank ingatlan alapja, ezért a Raiff-on kell számonkérni az alábbi dolgokat a Brokernet és a UNIQA helyett:
    1. amilyen módszerrel zárolták az alapokat, ahhoz a Raiffeisennek két hét alatt olyan pénzintézeti törvénymódosítást kellett megcsinálnia, amit egyébként még senkinek sem sikerült fél évnél hamarabb. Ők meg tudták csinálni
    2. az átváltást a mai napig megnehezítik és dezinformálják
    Hogy adjak így tanácsot? És ennek egy bank az igazi oka, nem én. Mégis rajtam csattintanád a karikást ugye?

    Az igazi kóklerek a pénzintézetek. Játszanak a hatalmukkal. A Bnet összes elégedetlen ügyfele elsősorban a saját tájékozatlanságának és hiszékenységének köszönheti a balszerencséjét, nem pedig a UL termékek alapvető hibájának. Ennek nem a tanácsadó, hanem az ügyfél az oka, valamint egy hiányos szabályozó rendszer. Ugyanilyen krízist élt meg az informatika néhány évvel ezelőtt, amikor divat volt halálba szekálni az informatikusokat. Azóta kiderült, hogy akkor van csak baj, amikor sok sötét sutyesz nem hajlandó fejlődni az evolúcióval, és beépíteni az általános műveltségébe az informatikát. Ennek vége, ebből egyre kevesebb van. Már nagyon kevés olyan munkahely van, ahol érdem lenne lazán kijelenteni, hogy "figyi vazz, asse tom holke bekapcsolni höhö".

    Persze hogy nem lesz álomcsőd Hans, ebben egyetértünk, hogy az EU nem rántja le velünk az abroszt. Én azt gondolom az az is eljön, amit racionalizálásnak említettél, hogy pl nem adó szigorítással próbálnak bevételhez utni, mert akkor a 10millió büntetett előéletű országa leszünk. Az adó könnyítés ötlete már bejött külföldön is, de hogy mást ne mondjak a holland hatóságok a fűért sem ölnek már. ;]

    Ezt a részvény kérdést nem értem. A Brokernet részvényeket milyen más cég adhatná apóca?

    A Bnet csillagát a válság alatt is magasan tartja a piacvezető poziciója és hogy a kényelmes állapot helyett a befaáfmilyenjó termékekkel jöttek elő. Ezentúl a UL termékekben is van Stop loss figyelés, de nem úgy hogy vagy felhív a tanácsadó vagy nem, hanem az On-line felületen beállított paramétereknek megfelelően vagy automatikusan vált másik alapra, vagy küld egy SMS-t hogy "vácsáapám, me beragacc"

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1437 üzenetére

    Hans, alapvető kommunikációs hibádnak és átlátszó retorikai furfangnak tartom, hogy úgy nyilvánítasz véleményt, mintha én mondtam volna. Amit nem mondtam ki, hiába személyesíted meg velem.

    "Amúgy meg, akik eljutottak oda, hogy hozzájukdobtak egy kocsikulcsot"
    Na ez a tévedés, de gondoljunk csak bele. Most vagy az nem igaz hogy minden Bnetes tanácsadónak maseratija van, vagy az nem igaz hogy csak keveseknek.

    ööö, nem tudom hogy van

    szóval pont ezaz, hogy a Bnetes autó egy elég jó motivációs eszköz. Sajnos azoknak is akik csak arra tudnak figyelni és amikor rájönnek hogy ez nekik bizony egy elérendő cél, arra is hamar rákoppannak, hogy marha nehéz elérni. De addigra már a lelkesedésük által generált lendületből csináltak egy csomó baromságot. Hidd el, aki kocsit kapott a Bnettől, az már többet és jobban tud azoknál, akiknek még nincs olyan autójuk. Ne mondjuk azt, hogy minden hülye kap olyan kocsikat. Inkább azt mondom, hogy azé csak rá kéne jönni, hogy lehet hozzájutni. Sőt! Meg is kéne tapasztalni, mert addig csak duma és irigység minden amit mondok a témában. De nem mindenki csönget be ezért nyócker nyugdíjasokhoz hogy elkurelja nekik a temetőjegyét. Ezt nem is értem, hogy miért mindig ezzel példálózol. Tisztára az az érzésem, hogy van egy jól működő ügyfélszolgálatod, ahol a Bnet üldözöttei naponta kérik a segítségedet. Csak azt nem értem, mit várnak Tőled. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy mit tudsz nekik nyújtani. Bennem ez a legnagyobb kérdés.

    Nekem az a fontos, hogy milyen autót szeretnék én, nem pedig az, hogy milyen autója van Kostevcnek.

    Ha annyi pénzed lenne, mint neki, akkor is ez az autód lenne? Vagy legalább is valami nem hivalkodó? Mondjuk lenne 400Milkád és Toyota Carina II-vel járnál? Szombaton porszívóznál és vásárolnál? Tavasszal nagytakarítás? PanelX-en hallgatnád, ahogy tüsszent a füldszinten Brezina néni?

    Hans nemá'

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1447 üzenetére

    Nem nevezném szélmalomharcnak. Annyi helyen dolgoztam már, vannak ennél sokkal lomhább nagyvállalatok is.

    Én a jutalékok nem követésében a versenyhelyzet teremtést látom. Bnet mindenáron el akarta kerülni azt, hogy valaki kötés után addig gyűjtse az állománydíjat, amíg 5 év múlva fülvakarással is bőségesen megéljen. Verseny és kész.

    De most mi is a probléma tulajdonképen? Az üzletkötő megélhetése szempontjából nézzük az állományápolási díj szükségességét, vagy az ügyfél biztonsága érdekében?

    Elég sok vacakolás ám egy szerződés kezelése. Ha nincs érte lóvé, tényleg kevem sem lenne. Ennek ellenére én igyekeztem csinálni, bár igaz hogy ha én nem viszek bele rendszert, akkor nincs benne rendszer. Én a rendszeren kívül küldözgetem a hírleveleimet, hogy ki hogy áll és miért. Néhányan még csináljuk.

    Tudok olyan változásokról, amivel ez sokkal egyszerűbb lesz, mert valóban része lesz a rendszernek. Egyre fullosabb az ügyfelek on-line szolgáltatás a biztosítók részéről és a Bnet részéről is. Bnet azon igyekszik, hogy a tanácsadóit a lehető legtöbb on-line dologgal segítse. Amit láttam belőle, az nem semmi. Szóval készülget valami, amin meglepődnétek.

  • bill.getc

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1452 üzenetére

    Ez is érdekes:

    Kedves mindenki!
    Ismét Hans beszél... Hm, felkavarom az állóvizet, mint mindig.
    Elkezdtem olvasgatni a fórumot és rájöttem, hogy sokakat invitáltak egy sablonos Bnetes állásinterjúra, főleg mostanság. Biztos keresettel hitegetnek és hasonlók. Mesélnék nektek erről, hogy mi is van itt, hogy is megy ez.
    Szóval egyik ismerősöm beszélt engem anno rá erre. Van vagy másfél éve. Na szal mondta, hogy nagyon jó helyen dolgozik, 3-4 hónapon belül ő Porsche tulaj lesz. Ezt eleve furcsáltam. Na mindegy. Adott egy címet, meg egy számot. Keressek egy bizonyos XY-t. Szóval felhívtam őt, beszéltem vele, hogy mi lenne a munkakör. Ő már ekkor is ragszkodott ahhoz, hogy csak élőben beszél erről. [[Intő jel#1]] Megbeszéltünk egy találkozót.
    Idegennek kicsit furcsa a székház, hivalkodó, nagy, látszik, hogy költöttek rá, van pénz mögötte. Érkezéskor mint minden gentleman - kerestem a recepción ezt a bizonyos XY-t. Amira az volt a válasz, hogy nem is ismerik. Ez még furcsább volt.
    "...Milyen cég, ahol egy HR-est nem ismernek???" :S [[Intő jel#2]]
    Felhívtam ezt a bizonyos XY-t hogy akkor mivan, itt vagyok a recepción. Mondta, hogy fél perc és ott van. Szóval jött is, a recepciós meg is jegyezte, hogy ja ő az... :S Érdekes szitu volt.
    Na szóval felmentünk, beszélgettünk, majd a kezembe nyomott egy lapot.
    Sima sablonos kérdések voltak rajta. Volt egy olyan "feladat, hogy háromszög oldalaihoz kelett hozzárendelni a tulajdonságokat". Nem lövöm le a poént, kb annyi a lényege, hogy milyen világszemléleted van. Mennyire ismered a pénzvilágot, mennyire vagy kommunikatív. Belegondolva nincs rossz válasz rá, max hüüülye, aki nem tudja megmagyarázni, hogy miért írta azt...
    Illetve a leg érdekesebb kérdés. Erre mondtam, hogy ja biztos ez lesz az elvárt jövedelem. Be is X-eltem, hogy most mit várok el 150-200, meg hogy 1 év múlva. Mondom, jó lenne egy 300-400 környéke, konstans. Azzal már bevállalok egy 530as Bömöst, de ez már privát infó.
    Szóval beszélgettünk. Elmondta, hogy mennyire király ez a hely, hogy a srác, akivel beszéltem, ergó a köztünk lévő lépcsőfok mennyire nagy arc, büszke lehetek, hogy ő hozott ide be engem is. Elmondta, hogy ő most kb 800 ezret keres, a főnököm pedig 500at... [[Intő jel#3]]
    Hm, munkával ennyit keresni??? Erre rá is kérdeztem, amire az volt a válasz, hogy ezt a bróker szakmát megfizetik. Ekkor meg őszintén mondva tudta a kisf--zom, hogy nem tőzsdei, hanem biztosítási brókernek keresnek ezek tucatszám embereket...
    A legviccesebb rész az volt, amikor elővettem azéletrajzomat, az érettségi fénymásolatomat, meg a motivációs levelemet magyarul, angolul és németül. A srác meglepődött és annyit mondott, hogy "erre nincs itt szükség"... [[Intő jel#4]]
    Rákérdeztem, hogy ez most nem állás interjú? Mondta, hogy de, de náluk a teszt dönt. Mondom: "Ahhhhha." megkérdeztem, hogy lesz-e második kör, amire azt mondta hogy igen. Ez egy szombati nap, amin nagyon fontos ott lenni, mivel ott ismerjük meg a szakmát. [[Intő jel#5]]
    megkérdeztem a bérezésről, amire az volt a válasz, hogy ő most vállalkozó és így sokkal jobban keres, mint ha alkalmazott lenne. Megvillogtatta nekem a PDA-ját, én meg neki az enyémet. Majd mondta, hogy 1 éven belül S500as Mercit kap a cégtől az eddigi munkájáért... Ez a srác 25 körül van. [[Intő jel#6]]
    Ergó szépen át---szák a népet a palánkon. Konkrét infó nem hangzott el, bezsebelte a 30 ezret. Majd mondta, hogy látja, hogy kocsi mániás vagyok, szal levinne a garázsba megmutatni, hogy mik szoktak ott állni... S Merci, egy Porsche, több Jaguár... Na lementünk és konkrétan egy Ignis állt ott... Mint utólag kiderült a biztonsági őré. xD Néztem is rá, szval kifelé úton még mutatott pár képet, amik tényleg ott készültek. Utána szombaton már bázison ültem, érdekelt, hogy mi a fenével lehet itt ennyit keresni. A többit meg ismeritek.
    Na és most a csúnya igazság, amit utána kiderítettem, pl komissiós papírokból.
    A srác akkor kb 40et keresett, a szakmai vezetőmnek pedig még egysége sem volt, ergó kemény 0 forintot. Egyikőjük sem keresett nagyobb összeget, eltekintve az alulról jövő jutalékoktól...
    Utána láttam, hogy mindenkinek ez az interjú volt, ezekkel a kérdésekkel. Egyen interjú, minden sablonos. Utána megláttam a metodikát is, a srác szóról szóra mondta nekem. Egy saját kérdést nem sikerült neki összerakni, csak mesélt "Kohnstevc" birodalmáról. Mint egy janicsár. Aztán meg meg voltak lepődve, mikor bejelentettem, hogy ÉN nem fogok egyenszöveggel interjúztatni. Aki ismeretségi körből akar jönni, annak elmondom, hogy én mit csinálok és vagy jön, vagy nem. Nem fogok nekik asztalnál pöffeszkedni, direkt lenéző lenni, mert nem öltönyben van a másik, nem fogok zagyva dolgokat mondani, HAZUDNI, hogy ÉN MENNYIT KERESEK! Nem fogom az ismerőseimet tudatosan, célzottan félrevezetni, megtéveszteni. Nem fogok azoknak hazudni, akiket be akarok hozni a céghez. Elmondom nekik, hogy én eddig mit értem el és vagy látják, hogy van benne fantázia és jönnek, vagy nem. nem lett 20 fős munkatársi bázisom. Viszont, akik jöttek, azok AZÓTA IS OTT VANNAK! Igaz, már nem alám tartoznak, nem is akközé, aki bevitt engem a céghez, hanem ehhez a bizonyos XY-hoz. De az én kollégáimat nem tudták süketíteni azzal, hogy milliókat keresnek, miközben ez nagyon nem igaz.
    Szóval kedves fórumozók! Ha ilyen sablonos MLM interjúra hívnak, akkor egyet mondok, TAPASZTALATBÓL. Menekülj... És ezt nem rosszindulatból mondom, hanem azért mert én egy évig ott voltam és láttam jót és sok rosszat. És a legvacakabb részről még nem is meséltem, mert még mindig b@ssza a csőrömet. De már érik a komment, de az lesz a mese vége.
    Üdvözlök minden kedves olvasót, bocsi, hogy hosszú volt a komment.
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

    Kiváncsi lennék kapott e ő is levelet Kostevc úrtól.... :Y

Aktív témák