Hirdetés

Aktív témák

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    Kedves mindenki!
    Ismét Hans beszél... Hm, felkavarom az állóvizet, mint mindig.
    Elkezdtem olvasgatni a fórumot és rájöttem, hogy sokakat invitáltak egy sablonos Bnetes állásinterjúra, főleg mostanság. Biztos keresettel hitegetnek és hasonlók. Mesélnék nektek erről, hogy mi is van itt, hogy is megy ez.
    Szóval egyik ismerősöm beszélt engem anno rá erre. Van vagy másfél éve. Na szal mondta, hogy nagyon jó helyen dolgozik, 3-4 hónapon belül ő Porsche tulaj lesz. Ezt eleve furcsáltam. Na mindegy. Adott egy címet, meg egy számot. Keressek egy bizonyos XY-t. Szóval felhívtam őt, beszéltem vele, hogy mi lenne a munkakör. Ő már ekkor is ragszkodott ahhoz, hogy csak élőben beszél erről. [[Intő jel#1]] Megbeszéltünk egy találkozót.
    Idegennek kicsit furcsa a székház, hivalkodó, nagy, látszik, hogy költöttek rá, van pénz mögötte. Érkezéskor mint minden gentleman - kerestem a recepción ezt a bizonyos XY-t. Amira az volt a válasz, hogy nem is ismerik. Ez még furcsább volt.
    "...Milyen cég, ahol egy HR-est nem ismernek???" :S [[Intő jel#2]]
    Felhívtam ezt a bizonyos XY-t hogy akkor mivan, itt vagyok a recepción. Mondta, hogy fél perc és ott van. Szóval jött is, a recepciós meg is jegyezte, hogy ja ő az... :S Érdekes szitu volt.
    Na szóval felmentünk, beszélgettünk, majd a kezembe nyomott egy lapot.
    Sima sablonos kérdések voltak rajta. Volt egy olyan "feladat, hogy háromszög oldalaihoz kelett hozzárendelni a tulajdonságokat". Nem lövöm le a poént, kb annyi a lényege, hogy milyen világszemléleted van. Mennyire ismered a pénzvilágot, mennyire vagy kommunikatív. Belegondolva nincs rossz válasz rá, max hüüülye, aki nem tudja megmagyarázni, hogy miért írta azt...
    Illetve a leg érdekesebb kérdés. Erre mondtam, hogy ja biztos ez lesz az elvárt jövedelem. Be is X-eltem, hogy most mit várok el 150-200, meg hogy 1 év múlva. Mondom, jó lenne egy 300-400 környéke, konstans. Azzal már bevállalok egy 530as Bömöst, de ez már privát infó. :D
    Szóval beszélgettünk. Elmondta, hogy mennyire király ez a hely, hogy a srác, akivel beszéltem, ergó a köztünk lévő lépcsőfok mennyire nagy arc, büszke lehetek, hogy ő hozott ide be engem is. Elmondta, hogy ő most kb 800 ezret keres, a főnököm pedig 500at... [[Intő jel#3]]
    Hm, munkával ennyit keresni??? Erre rá is kérdeztem, amire az volt a válasz, hogy ezt a bróker szakmát megfizetik. Ekkor meg őszintén mondva tudta a kisf--zom, hogy nem tőzsdei, hanem biztosítási brókernek keresnek ezek tucatszám embereket...
    A legviccesebb rész az volt, amikor elővettem azéletrajzomat, az érettségi fénymásolatomat, meg a motivációs levelemet magyarul, angolul és németül. A srác meglepődött és annyit mondott, hogy "erre nincs itt szükség"... [[Intő jel#4]]
    Rákérdeztem, hogy ez most nem állás interjú? Mondta, hogy de, de náluk a teszt dönt. Mondom: "Ahhhhha." megkérdeztem, hogy lesz-e második kör, amire azt mondta hogy igen. Ez egy szombati nap, amin nagyon fontos ott lenni, mivel ott ismerjük meg a szakmát. [[Intő jel#5]]
    megkérdeztem a bérezésről, amire az volt a válasz, hogy ő most vállalkozó és így sokkal jobban keres, mint ha alkalmazott lenne. Megvillogtatta nekem a PDA-ját, én meg neki az enyémet. Majd mondta, hogy 1 éven belül S500as Mercit kap a cégtől az eddigi munkájáért... Ez a srác 25 körül van. [[Intő jel#6]]
    Ergó szépen át---szák a népet a palánkon. Konkrét infó nem hangzott el, bezsebelte a 30 ezret. Majd mondta, hogy látja, hogy kocsi mániás vagyok, szal levinne a garázsba megmutatni, hogy mik szoktak ott állni... S Merci, egy Porsche, több Jaguár... Na lementünk és konkrétan egy Ignis állt ott... Mint utólag kiderült a biztonsági őré. xD Néztem is rá, szval kifelé úton még mutatott pár képet, amik tényleg ott készültek. Utána szombaton már bázison ültem, érdekelt, hogy mi a fenével lehet itt ennyit keresni. A többit meg ismeritek.

    Na és most a csúnya igazság, amit utána kiderítettem, pl komissiós papírokból.
    A srác akkor kb 40et keresett, a szakmai vezetőmnek pedig még egysége sem volt, ergó kemény 0 forintot. Egyikőjük sem keresett nagyobb összeget, eltekintve az alulról jövő jutalékoktól...

    Utána láttam, hogy mindenkinek ez az interjú volt, ezekkel a kérdésekkel. Egyen interjú, minden sablonos. Utána megláttam a metodikát is, a srác szóról szóra mondta nekem. Egy saját kérdést nem sikerült neki összerakni, csak mesélt "Kohnstevc" birodalmáról. Mint egy janicsár. Aztán meg meg voltak lepődve, mikor bejelentettem, hogy ÉN nem fogok egyenszöveggel interjúztatni. Aki ismeretségi körből akar jönni, annak elmondom, hogy én mit csinálok és vagy jön, vagy nem. Nem fogok nekik asztalnál pöffeszkedni, direkt lenéző lenni, mert nem öltönyben van a másik, nem fogok zagyva dolgokat mondani, HAZUDNI, hogy ÉN MENNYIT KERESEK! Nem fogom az ismerőseimet tudatosan, célzottan félrevezetni, megtéveszteni. Nem fogok azoknak hazudni, akiket be akarok hozni a céghez. Elmondom nekik, hogy én eddig mit értem el és vagy látják, hogy van benne fantázia és jönnek, vagy nem. nem lett 20 fős munkatársi bázisom. Viszont, akik jöttek, azok AZÓTA IS OTT VANNAK! Igaz, már nem alám tartoznak, nem is akközé, aki bevitt engem a céghez, hanem ehhez a bizonyos XY-hoz. De az én kollégáimat nem tudták süketíteni azzal, hogy milliókat keresnek, miközben ez nagyon nem igaz.

    Szóval kedves fórumozók! Ha ilyen sablonos MLM interjúra hívnak, akkor egyet mondok, TAPASZTALATBÓL. Menekülj... És ezt nem rosszindulatból mondom, hanem azért mert én egy évig ott voltam és láttam jót és sok rosszat. És a legvacakabb részről még nem is meséltem, mert még mindig b@ssza a csőrömet. De már érik a komment, de az lesz a mese vége.

    Üdvözlök minden kedves olvasót, bocsi, hogy hosszú volt a komment.
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

Aktív témák