Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3497 üzenetére

    Itt nagyon komoly félreértések/félrevezetések vannak. A bnet-es ügynök független bizt. ügynöki tevékenységet végez, törvény szerint nem kezelheti a pénzed. Az alapkezelő kezeli a pénzed szigorú szabályok szerint. Azt, hogy melyik befektetési alapba kerül a pénz az ügyfél dönti el, onnantól hogy választott minden felelősség az övé, a kockázatokat ő viseli, ezt az ajánlat megtételekor alá is írja.
    A többi kérdésre csak röviden:
    -van olyan szerződés ami gyakorlatilag csak egy eseti számla bár a jutaléka töredéke a megfejős szerződéseknek->ilyet nem a bnet-nél kell kötni
    -mivel az ügyfél hozza a befektetési döntéseket max a véleményét kérheti ki az ügynöknek, úgy már azért kezelhetőbb(nek néz ki) a dolog
    -az ügynököket üzletkötőnek veszik fel, a bnet üzleti modellje a kapcsolati tőke kiaknázására épül, egy mérnök ebből a szempontból igenis értékes "tanácsadó"
    Ha komolyan érdekel a téma Széltolóval konzultálj, régóta benne van a körforgásban és sok fórumtárssal ellentétben (magamat is beleérte) függetlenül tud nyilatkozni, nem érdekelt az üzletkötésben.

    'Trust the pilot'

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Pörp #3497 üzenetére

    Kedves Pörp!

    Az alapvető probléma a hozzáértéssel kapcsolatban szerintem mindösszesen annyi, hogy rossz a rendszer. Vagyis: ha valakinek van felsőfokú végzettsége, diplomája, akkor oszthatja az észt pénzügyi területen, függetlenül attól, hogy előtt műszaki területen volt, vagy akárhonnan fordult 180 fokkal ide, pénzügyre. Az összefüggést eddig nem sikerült elmagyaráznia nekem PSZÁF-es "szakembereknek" sem.
    Ha nincs diplomája valakinek, az elvégezhet egy BOI-s vizsgát, ott megint gyönyörű dolgokat oktatnak, konkrétan arról szólt, amit nekem is el kellett végeznem, hogy működhessek, hogy azt kell láttatni az ügyféllel, hogy minden miatta van, neki lesz jó, és jött a következő mondat, szó szerint idézem: "ez a látszat, minden szart el lehet nekik adni, volt egy olyan biztosítás, ami az országban egyetlen egy embernek volt, én adtam el, egy bencés szerzetesnek"
    Remek mondom, hajrá! És ezt végig kellett ülnöm, katasztrófa, olyan ügynök képzés megy, hogy öröm volt nézni, és ezek az ügynök tolják tele a piacot a csodálatos termékekkel, amiről azt sem tudják mi is az.
    Ez a nagy baj! Eljöttünk onnan, és azt azonnal el kell felejteni, mert ők azt sem tudják, hogy mi mit is végzünk. Ne haragudjatok az idézett szöveget nem mondom meg ki mondta! Bnet-nél is halom hozzá nem értő ügynök van, a marketing nagyon jó, olyan duma van, hogy tuti jó, de nem értenek hozzá, ügynökök, és ha kell, ha nem letolják az ügyfél torkán a terméket, mindezt független címszó alatt. Ők több terméket értékesítenek, és nagyon sok biztosító megégette már magát velük, de mégis hozzájuk fordulnak, mert tény, hogy az egyik legnagyobb M.o.-on, könnyen tudják tolni ezeket, és nagyon jutalék is van, a vezetők felé meg mégegyszer ekkor, ezért is van üvegpalota meg minden, de ha olyan jók lennének, nem kaptak volna a vezetőségi autók az elmúlt 1-2 évben annyi kromofágot... ez úgy gondolom magáért beszél---> dühös, pénzét vesztett, átvert ügyfél...

Aktív témák