Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4zer0919

    tag

    válasz rasotamas #86766 üzenetére

    Én is a CPU-ra gondoltam elsőnek, de vannak olyan helyek ahol pedig teljesen rendben van, legalábbis jónak tűnik.
    Pl. 50-60% CPU használat mellett megvan a 95% körüli VGA használat.
    Akkor szokott ez a jelenség leginkább előjönni, amikor nagyobb tömeget kell egyszerre megjelenítenie vagy egy sűrűbb erdőben vagyok a karakterrel.
    Lehet, hogy ott már elfogy a CPU teljesítménye, és ezért hal le a VGA kártya teljesítménye is?
    Azt figyeltem meg, hogy ha BIOS-ban kikapcsolom a "magduplázást" ugye ez AMD-nél az SMT, Intel-nél pedig a Hyperthreading, akkor is már látványosan növekszik a teljesítmény, de így is sok helyen sajnos lehal.
    Pl. a Dying Light 2-ben amikor az AMD-s "magduplázás" be van kapcsolva akkor az nagyon visszavesz a teljesítményén, de amit a BIOS-ban tiltom egyből fluid lesz az egész game.
    Milyen procit ajánlanátok vagy javasolnátok e-mellé a kártya mellé, ami teljesen mindenféle egyéb tuning nélkül képes 100%-ig meghajtani a VGA-t?
    Tehát az ami biztosan megbirkózik vele.
    Egy 5900x vagy 5950x már simán meg tudná hajtani, vagy még ott is lehetnének kérdések?
    Ill. ha még az is kérdéses akkor melyik az a CPU, (lehet intel is) ami simán meg tudja hajtani kompromisszumok nélkül?

Új hozzászólás Aktív témák