Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Madmax81 #11101 üzenetére

    Ha megvan még a metagéped átalakíthatod a fogantyúját rétgelt lem vagy keményfából kialakított fogantyú kiegészítő elemmel, rácsavarozhatod metrikussal, aminek a fejét ,vagy anyáját kellően nagy (fakötésű )alátéttel a gép műa fogantyújának üreges részébe teheted , az anyát meg, kívül a fogantyúra vagy fordítva , de úgy újbóli hogy szétszerelés nélkül utánhúzhasd szükség esetén (ha nem passzol és lötyög akkor kilazulhat.(Ha ellenanyával biztosítod az is jó, vagy van önzáró anya.)
    Ha jól dizájnolod meg, nem fog elcsúszni a kezed, és kénylemes lesz tolni a kiváló masinát ;)
    A táltosdrága szamárról egész más cég jutott eszembe a színeik :szürke / zöld:D
    (A csiszolásban azért otthon vannak ők, csak a többit adják túl drágán ahhoz képest amit nyújtani tud)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Madmax81 #11101 üzenetére

    A márkák egymáshoz mért teljesítménye folyamatosan változik. Hol egyik tör előre, hol a másik marad le kicsit. Ez részben a fejlesztés sikerességének függvénye, részben üzletpolitikáé. A Skill a 80-as években még nagyon jó szerszámokat gyártott, aztán, ha jól tudom, megvette a Bosch és "bepozicionálta" maga alá.
    A Metabo - nekem úgy rémlik - a 90-es évek elején sóvárgott márka volt számomra, de be kellett érnem Makita gépekkel. Így utólag fogalmam sincs, hogy a Metabo jobb volt-e mint a Makita? Az biztos, hogy a márkák összehasonlíthatóságát - amelynek egyik alapvető ismérve az ára - jelentősen torzítja az, hogy ki a magyar forgalmazó. Az azért elég egyértelmű, hogy a nemzetközi ár/minőség-arányokat nem feltétlenül tükrözi a magyar kereskedelem. Van amit relatíve drágán árulnak és van amit nem annyira. (Azt sajnos nem írhatom, hogy "olcsón") Úgy tűnik, (bár ez most nem ellenőrzött kijelentés részemről) hogy most a Makita igyekszik az olcsóbban-többet elvet követni.
    Bár ezt én inkább egyes Metabo gépeknél tapasztalom... Vagyis nem nagyon tudom mire vélni (és árulkodik arról, hogy micsoda extra haszonnal dolgoznak), hogy például azt a TS 250-es asztali körfűrészüket, amit 250ezer környékén árultak évekig (a kék Bosch "párjaként"), azt most 150e alatt is meg lehet venni (sőt, én tavasszal 120-ért vettem...) És nem valami szürkeimportos gépekről van szó, ugyanúgy 3éves Metabo Hungária garanciával.

    Ilyenkor mindig "felemlegetem", hogy 1991 környékén 13.900Ft-ért vettem az első zöld Bosch (RET 550?) fúrógépemet (Ezermester boltban), ami durván egy havi fizunak felelt meg. Most nagyjából ugyanennyibe kerül egy hasonló teljesítményű zöld Bosch (bár a minőségük valószínűleg nem azonos...) viszont mennyi is most egy havi fizetés?

Új hozzászólás Aktív témák