Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JánosIstván

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nos én egy eléggé érdekes ötletet hoztam el ide a fórumra.
    Egy jurtát készülök elkészíteni (amint jön a jó idő) és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
    A jurta átmérője 10 méter lesz, kerülete 31,42 méter, 78,54m2 alapterületű.
    Úgy tervezem, méterenként körbe 10X10 centiméteres oszlopokat helyezek a földbe 1 méter mélyen, esetlegesen bebetonozva. A gerendák föld feletti része 2 méter magas lenne. A gerendákon körbe szelemen futna. középen helyezkedne el a tündök 2 méteres átmérőjével. A tündök 2db gerendára lenne elhelyezve amiknek földtől mért távolsága 4 méter. A szelement körbe 50cm távolságokban 5X5 centiméteres riglifák kötnék össze a tündökkel. Így a szelement és a tündököt összekötő riglifák hossza 4,47 méter hosszú. És innen jönnek a problémás részek. Szigetelésnek a riglifák közé 5cm vastag ursa üveggyapotot, a tartógerendák közé 10cm vastag ui. gyapotot terveztem. Gipszkarton menne a falrészekhez. Valószínűsítem, hogy mind a falrészhez, mind a tetőrészhez szükség lesz párazáró fóliára a belső oldalon. Az 5X5-ös riglifák vajon elbírnák-e a tető résznél (belülről) a gipszkartont. 12 centiméteres gipszkarton súlya 18kg/m2 + erre jön még az 5cmes ursa súlya ami tudtommal 0,8kg/m2 ez együtt majdnem 19kg/m2. Télen ezt még tetézheti a 10cm vastag hóréteg ami újabb 10kg/m2 tömeggel sújtja a riglifákat. Vajon képes lenne elviselni 50cm kiosztásban a tetőszerkezetet alkotó fa 29kg/m2 súlyt? Van valami más ötlet amivel ki tudnám váltani a gipszkartont a "tető" résznél?
    Válaszotokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák