Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo

    tag

    Sziasztok!

    Kicsit sokat írok, előre is elnézést. :)

    Hozzájutottam egy ritkább tablethez és egy-két problémát illetően szeretném kikérni a véleményeteket.

    Nos a masina egy Samsung Galaxy Tab A 9.7 S Pen (SM-P550). Vagyis az országban is kapható Tab A 9.7 tablet az országban nem kapható aktív stylus-os változata.

    Az első probléma a következő:

    A stylus néha ugrál a kijelző szélén. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha az ember jegyzetel (én arra használom főleg), akkor a széleken az írás torzul. Legjobban, akkor látszik a probléma ha a szélekhez közel, a szélekkel párhuzamosan húzunk egy vonalat, akkor az nem lesz egyenes, hanem hullámos/cakkos. Ha bekapcsolom a stylus helyzetét jelző "pöttyöt", akkor látszik, hogy a szélek fölött tartva a stylus-t a helyzetjelző pötty "remeg". DE az, hogy a probléma mikor jön elő teljesen random. Ma előjön, holnap nem, de szerintem volt olyan is, hogy napközben egyszer csak megjelent a semmiből. A probléma minden kipróbált jegyzetelő alkalmazásnál előjön (no meg helyzetjelző remegése ugye bármilyen alkalmazásnál látszik). Újraindítás, ki-/be kapcsolás, alkalmazásokban a nyomásérzékenység ki-/be kapcsolása, képernyő elfordítás, gyakorlatilag semmi nem segít és lassan fél év használat után sem jövök rá, hogy mitől függ, hogy néha előjön ez a jelenség máskor pedig nyoma sincs és a széleken is rendesen lehet írni. Eleinte a hozzá használt Book Cover mágneseire gyanakodtam, de azt leszedve is előjön. Kipróbáltam 2 másik stylust, detto...

    A második probléma:

    A Tab Lolli.-val érkezett és megvártam a Marsh. frissítést, mert arra gyanakodtam, hogy a probléma talán szoftveres, de Marsh. alatt is előjön fenti stylus-os jelenség. Sőt: Lolli. alatt ki lehetett kapcsolni az Air Command nevű csodát, amit a stylus gombjának megnyomásával lehetett előcsalogatni ha az a kijelző fölött volt. Olyan funkciókat érhettünk el róla mint a gyors jegyzetek vagy képernyőkép, stb. Én a jegyzetelő alkalmazásokban az "undo"-t rendeltem a gombhoz, Ezt a Marsh. frissítés után nem lehet, ugyanis eltűnt az S Pen beállításai közül az Air Command kikapcsolásának lehetősége... Van valami tippetek, hogy, hogyan tudnám esetleg lelőni ezt az Air Command szolgáltatást, hogy használhassam a gombot amire én akarom?

    A harmadik gond:

    A marsh. frissítésnek nem csak a fent leírt kikapcsolhatatlan Air Command volt a hozadéka hanem az is, hogy míg Lolli. alatt Chrome-ot használva olyan 10 oldal is megnyitva maradhatott a háttérben újratöltés nélkül, most pedig 3 füllel is állandóan újratölt, rém idegesítő. Ez rögtön a Marsh.-ra váltás után jött elő. Annak ellenére, hogy egy Adobe Reader/Szótár/Chrome 3 füllel felállásban gyakran 1 giga RAM van még szabadon Marsh.-on (a 2-ből). Lolli. alatt - amennyire emlékszem - megnyitott fülek számával fordított arányban csökkent a szabad RAM, most meg mindig van egy csomó szabad és mégis 3-4 mobil oldallal is állandó az újratöltögetés. Van valamilyen flag amivel ezt orvosolni lehetne?

    Próbáltam a Samsung szervizével kapcsolatba lépni (no nem a magyarral, mert nem foglalkoznak olyan eszközökkel amik hivatalosan nem kerülnek forgalomba az országban). A UK chat-el már beszéltem korábban, amikor a Marsh. frissítés felől érdeklődtem, de amennyire látom, most nem aktív, e-mailemre még nem jött válasz.

    Mit gondoltok a fentiekről? :)

Új hozzászólás Aktív témák