Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hasab

    csendes tag

    válasz Cartman023 #40591 üzenetére

    Üdv.

    A Wayteq xtab 70dci-t elég sokan használják, és dicsérik sok helyen (ha nem épp egy gyári hibás darabot fogtak ki), de a kétmagosok már kifutóban vannak.
    A wayteq xtab 70qci-t inkább szidják, mint dicsérik, sajnos gagyi procit raktak bele, és grafikusan sem túl jó.
    Én a helyedben körülnéznék még a concordetablet.com-on és az alcordigital.hu-n, elég jó cuccokat árulnak, jó a szerviz-háttér (a concorde támogatása egyenesen kiváló, nagyon segítőkészek, és azon vannak, hogy a vásárló maximálisan elégedett legyen a kapott cuccal), és árban is közel vannak az általad felsorolt készülékekhez.
    Ha most vásárolsz tabletet, ne vegyél 2 magosat. Most kezdenek bejönni az új, 4 magos tabletek, azok közül válassz inkább.

    A 3 legfontosabb dolog, amit a tablet kiválasztáskor meg kell vizsgálni, az alábbiak:

    1., Szerviz és támogatás: nagyon meg kell nézni, van-e egyáltalán magyarországi szervize a tabletnek, mennyire könnyen közelíthető meg, mennyire segítőkészek, van-e fórumuk a neten, van-e letölthető tartalom a kiválasztott tablethez, milyen gyakran frissítik a ROM-okat, és így tovább. Ezeket a kifutott és éppen futó tabletek használóinak leírásai alapján elég jól fel lehet térképezni.

    2., A processzor típusa, gyorsasága (Központi (CPU) és grafikus (GPU)):
    - Rockchip RK3188 (4x1600MHz) / Mali400MP4 -- OK;
    - Allwinner A31 (4x1200MHz) / PowerVR SGX544MP2 -- OK;
    - Actions ATM7029 (4x1500MHz) -- gagyi;
    - Mediatek, AMLogic, stb... -- gagyi.

    3., Kijelző típusa, felbontása: mindenképpen el kell kerülni a sima TFT kijelzőt. Ha lehetséges, inkább az IPS vagy a Retina kijelzőt kell keresni, még ha kicsit drágább is, de hosszú távon megéri.
    TFT: olcsó; általában alacsony felbontású (800x600, 800x480 vagy még alacsonyabb), 7 colon is jól látható nagy pixelek; kevés a fényereje; a betekintési szöge elég kicsi: ha egy kicsit jobban megdönti az ember, már torzulnak a színek, sötétedik a kép.
    IPS: drágább; magas felbontású (1024x768, 1024x600), 7-8 colon alig láthatók a pixelek; magas betekintési szög: bármennyire megdöntve megtartja a színeket, nem sötétedik; magasabb fényerő.
    Retina (IPS-technológia extra nagy felbontással): olyan magas a pixel-sűrűség,hogy szabad szemmel nem láthatók a pixelek; tűéles kép; magas fényerő; színhűség minden betekintési szögnél.

    Mielőtt megvásárolod, érdemes kipróbálni, megtapogatni a kiválasztott készüléket, akár a bemutatóteremben, akár egy hipermarketben kiállított darabot: jó-e az összeszerelés minősége, elég gyors-e a működése, mennek-e rajta a kedvenc játékaid (vidd magaddal MicroSD-kártyán vagy pendrájvon OTG-kábellel), programjaid, stb...

    Remélem segítettem.

    Üdv,
    hasab

    [ Szerkesztve ]

  • hasab

    csendes tag

    válasz atala #40612 üzenetére

    Üdv, atala!

    Lehetőségeid (a teljesség igénye nélkül):
    Concorde, Wayteq, Asus, Navon, Prestigio: ezek a gyakoribb márkák, jól meg kell nézni a háttértámogatást, szervizt, szoftver-frissítési gyakoriságot.

    Concorde Tab Slim: 7,85 col, 4 mag, 2 GB RAM, 1024*768 IPS, 8GB belső memória (5,5 GB felhasználható), Android 4.2.2, jó szervizháttér.

    Concorde Tab Rokee: 7 col, 2 mag, 1 GB RAM, 1024*600 TFT, 8GB belső memória (5,5 GB felhasználható), Android 4.2.2, jó szervizháttér.

    Wayteq xtab70 dci és qci: ha nem komolyabb játékra kell, csak alap játékokra és olvasásra, netezésre, akkor talán érdemes belevágni. A szervizről mondanak hideget-meleget, utána kell olvasni.

    Yarvik, Clorovo, GoClever, BestBuy, Overmax, Alligator, Koobe, Pentagram, Omega, Manta, Lark, Nextbook, I-Onik, Tracer, Evolveo, stb...: Ezek mind rendelkeznek az általad leírt követelményekkel, de ha egyszer elromlik, akkor vagy kuka, vagy elég sokat lehet majd várni a javításra.

    Az én keresési kritériumaim hasonlók voltak (4 mag, 2GB, jó szervíz) és ezeket néztem ki első körben, egy Concorde Tab Slim-et majdnem vettem is, már meg volt rendelve web-áruházban, de közben használtan hozzájutottam egy Alcor Zest Q933R 9,7" retinás tabhoz, így lemondtam a Slim-ről.
    Rendelkezem egy Concorde Tab One-nal, és napi olvasója vagyok a Concorde fórumnak, így látom egyrészt a rengeteg hozzászólást, vagyis sok ember választotta ezt a márkát, másrészt látom a szervizesek, adminok válaszait, hozzáértését, törődését. Ezt sem a MyAudio, sem a Wayteq, sem az Alcor, sem egyéb alsó-közép kategóriás tablet gyártó nem tudja überelni, de még a közelében sem jár.

    Megvétel előtt mindenképpen érdemes kézbe fogni, megtapizni pár kinézett kütyüt.

    Üdv,
    hasab

  • hasab

    csendes tag

    válasz masholnap #40735 üzenetére

    Alcor Zest Q933R vélemény:

    Egyelőre Android 4.1.1, Rockchip SDK-v1 van rajta, ami az RK3066 dual-core procihoz való. De már kiadták az SDK-v2-t a 4 magos RK3188-hoz, a 4.2.2-t már azzal adják ki, a tesztek szerint azzal sokkal gyorsabb. (A Concorde Tab Slim-nél külön kiemelték, hogy eleve SDK-v2-vel adják ki, ami igen dicséretes!)

    Egyelőre nincs rá panasz, mondjuk én (képletesen szólva) egy Trabantból ültem át egy 5-ös BMW-be ((Concorde Tab One 4GB, 1 mag, 512MB, 4GB, 640*400 TFT) --> Alcor Zest Q933R, 4 mag, 2GB, 16GB, IPS Retina), szóval egyelőre még álmélkodom a gyorsaságán, a brutális felbontáson, az aksi kapacitásán, stb...
    Korábban volt a kezemben pár hónapig iPad2, szóval az Androidnak azért fel kell kötni a gatyát az iOS-hoz képest, gyorsaságban, simaságban nem ugyanaz a kategória, de hát árban sem. A főképernyő húzásakor például nem olyan simán csúszik, mint az iPad retina, pixelről pixelre, hanem olyan fél millimétereket ugrálva pattog oldalra, elég fura, de igazából tök mindegy, és ha nem figyelem, meg gyorsan húzom, akkor fel sem tűnik.

    A kijelző nagyon szép, betekintési szög kitűnő, színek nem torzulnak, a felbontás kiváló, pixelek egyáltalán nem látszanak szabad szemmel (retina!).
    Telepakoltam játékokkal, szépen futnak rajta, már amelyik elindul.
    Riptide GP simán, akadás-mentesen fut, a leírásában egyértelműen kiemelik, hogy csak quad-core-ra ajánlatos feltenni.
    A Real Racing 3 Play-ről telepítve elindul, de fehér-fekete minden, élvezhetetlen, nem tudom, miért: a Mali400MP4-nek bírnia kéne, és elég elterjedt GPU ahhoz, hogy támogatva legyen. Talán majd a 4.2.2 orvosolja ezt a hibát.
    Az innen-onnan letöltött Need for Speed Most Wanted, Shift, Hot Pursuit vagy el sem indul telepítés után, vagy az adat-letöltésnél hal meg, vagy indítás után kilép. Play-en meg túl drága, hogy kipróbáljam.
    Chainfire3D-t nem merek futtatni rajta, mert az eddig nekem csak a 4.0-án futott, a 4.1/4.2-n boot loop-ot csinált a Tab One-omon.
    Nova Launchert raktam rá, simán viszi, nagyon szép és jól használható.

    Az akksi jól bírja, persze az aktív WiFi használat azért sitty-sutty leszívja (kb 5 óra alatt). Ezért ha nem kell a wifi, azonnal repülő módba rakom, így sokkal tovább bírja. Amikor elkezdtem nyüstölni, telepakolni app-okkal a gyári gyalu után: játék telepít --> kipróbál --> főmenü --> köv. játék --> kipróbál --> főmenü --> és így tovább, mindezt wifivel, akkor olyan 5-6 órát bírta, de érdekes módon játék közben a 14%-os jelzéstől a 4%-ig pár perc alatt eljutott.

    MicroUSB-n sajnos nem tölthető, csak saját AC-adapterrel.
    OTG-kábellel pendrájvot, egeret, billentyűzetet, külső HDD-t (külön táppal), külső kis-hdd-t (WD 500GB) simán viszi. Sajnos USB-elosztóval nem megy sem az egér, sem a billentyűzet, se külön-külön, se együtt, egyik likban sem.

    A súlya rendben van, nem fárasztó tartani hosszú ideig sem.

    Ennyi jut eszembe, ha valami érdekel még, kérdezz.

    Üdv,
    hasab

    [ Szerkesztve ]

  • hasab

    csendes tag

    válasz hasab #40742 üzenetére

    A wifi-ről nem jól írtam: csak wifizéssel, internetezéssel azért megvan a 7-8 óra, de én közben játszottam is, úgy kb 5-6 órát bírta. A Tab One 2-3 órájához képest tökély!

  • hasab

    csendes tag

    válasz masholnap #40744 üzenetére

    1.,
    A wifi sajnos elég gyengén vette az adást, kénytelen voltam az AP-n beállítani az extended range-t, hogy a 2 vonalka meglegyen a retyóban :-) 2 vastag fallal arrébb, egyébként csak egy vonalka volt, ahol az iPhone 3gs 4-ből 2 vonalkával vette. Gondolom az alu hátlap miatt, minden tabnál ez volt a sarkalatos pont, amiért a következő már műanyag hátlappal jött ki. De ugye a profi kinézet és a felső osztályos tablet széria megköveteli az alumíniumot. :-)

    2.,
    Szept elejére, közepére ígérik a 4.2.2-t, nem tudom, hogy root-olva adják-e ki. Illetve e hétre ígérték a 4.1.1 a honlapról letölthető változatát. A root-olás az RK3066 mintájára kb 10 perc volt (plusz egy óra volt megkeresni a működő megoldást). Az SDK-v2 miatt viszont már nem lehet használni az RK3066 fél megoldást, de mivel a CC Slim SDK2-vel rootolva jön ki, biztos nem lesz nehéz megcsinálni otthon.

    3.,
    Nem vettem észre ilyet, de majd figyelni fogom.

    4., Én sajna nem tudom, hol lehetne szabadon megtapizni, esetleg ha felveszed a kapcsolatot az alcordigital.hu-val, megmondják.

    Extra infó: az érintőpanel csere 8900 Ft-ba kerül. (Ma reggel a földre esett a hátára, kb 50 cm-ről a parkettre, hosszában elrepedt a kijelző üveg alatti rész és a fél oldala nem érzékelte az érintést. Finoman fogalmazva nem örültem neki!! :O )

    [ Szerkesztve ]

  • hasab

    csendes tag

    válasz Magnat #40745 üzenetére

    Mivel szoftveres az akksi kijelzés, lehet, hogy csak bénán mutatja, és az a 14% igazából csak 8 vagy 5. Lehet...

    A Pipo-t hova tudod vinni javíttatni, ha valami baja lenne? Budapesten van szerviz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák