Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz Abu85 #1201 üzenetére

    A nextgen konzolokban amd grafikus részre számíthatunk? Mintha úgy olvastam volna régebben, hogy a wii u-ban is amd dolgozik.

    OFF

    [ Szerkesztve ]

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #1201 üzenetére

    A pci express-t a wikipédiás linkről vettem(2,5Gbit/link), ezek szerint rossz. :)
    Amúgy nem számoltam semmoit, csak kigyűjtöttem. Liano-ról mutass légyszi linket, nem látom mitől érné el gyorsabban a memóriát, mint maga a processzor (tehát lianoban a GPU éps ram kommunikációt irtam, az lassú és nem a proci-GPU).
    A késleltetés meg nem hiszem hogy ms-os lenne, viszont nagy mennyiségű szűmolásnál a 10x gyorsabb ram és 6x gyorsabb proci elég ütős tényező. Nincs annyi aktív kommunikáció mint amire gondolsz, csak abban az esetben lenne, ha kikötjük, hogy minden adatnak a feldolgozás alatt is a rendszermemóriában kötelező maradnia. (de hála az égnek ez nagyon nem így van...)
    Real life app-ok ezt elég szépen bizonyítják is, sőt tovább megyek, a szinkronizálási overhead miatt cpu+gpu párossal szinte alig gyorsul, van amelyiknél inkább emiatt lassabb is lesz.
    Post process, az az amikor kiszámolsz egy képet és rápakolsz a végén egy 2d shadert, hogy más tónust adjon neki, vagy kameramozgásokat dither-e miatt, stb. egyszóval a számítások nagyon kis töredékét alkotja, kb 1%-ra tippelem, ha megcsinálja más a videokártya mellett a többit, mért hagynák csak ezt a kis semmi cumót már rá? (mi értelme lenne a mostani erős kártyákat csak erre használni? akkor elég lenne egy framebufferrel ellátott 2d-s izé is, lesarkítva egy s3 trio...)
    Intel a larrabe-vel foggal körömmel ragaszkodik a homogén x86-hoz azért dobta be anno, hogy raytracing-re meg erősen párhuzamos sokszálú számításoknál is legyen valamennyi piaci részesedése, mert látta hogy kezdek elterjedni a GPGPU-k, szeletet akar a tortából ugyanakkor érzi a vesztét. (pont a számok miatt amiket fent írtam)

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #1201 üzenetére

    Még egy dolog ezzel kapcsolatban, szerintem valamit benéztél, mért lenne a ram és gpu között 30 giga/sec, ha a pont a proci és a gpu közt meg csak 16 van?(ennek igy nem sok értelmét látom, főleg azok után, hogy a pciexpr 3 is ennyit tud ezek szerint, véletlen :))
    Amin spóroltak(de ez csak egy egyéni tipp) az a drót hossza, le merem fogadni, hogy ugyanolyan működési elvű interfészen keresztül kommunikál a gpu a cpu-val mint a pciexpress, emiatt a latency-n se sokat sikerült real life spórolni. (lásd előző linkem a késleltetésről, de jó lenne ezt is konkrét mérésekkel igazolni)
    Csodák nincsenek, csak marketing maszlagok, ABU gondolj bele letámadás helyett.

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Új hozzászólás Aktív témák