-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
mutyi
senior tag
Van egy olyan idegesítő problémám a Photoshopban, hogy amikor kiválasztom hogy írni szeretnék szöveget, akkor miután elkezdenék írni bármilyen karaktert, elfeketedik az a terület amivel dolgozom és gyakorlatilag így fel-fel villan néha a kép,ahova dolgozom.
Emiatt nem tudok normálisan beleírni semmit,mert nem látom hogy elütöttem-e karaktert,hol tartok stb.
Ha átkattintok másik eszközre,akkor szépen megszűnik a jelenség.
Régebbi verzióknál nem tapasztaltam ilyet, most először a cc-nél.
Valaki találkozott hasonló jelenséggel? -
BonFire
veterán
-
mutyi
senior tag
Sikerült megoldanom,de csak manuálisan,hogy a Photoshopon belül nyisson új fület,ahogy említetted is és ott amit módosítottam és elmentettem az már egyből látszódott az eredeti flyeren. Nem tudom az Illustratorban módosított miért nem hozza a változást.
Azt hogyan tudnám megcsinálni, ami az eredeti flyeren látszódik,de sajnos nem olyan mint gondoltam, azaz hogy ilyen félkörben van egy árnyék és azt szerettem volna,ha egy fotót oda beteszek,akkor egyből a félkörben maradjon,tehát olyan mint amikor a másik réteg alatta lenne és félkörívben látszódna a fotó.
Válasz a kérdésedre: Ott van a megnyitott flyer alján a készítő neve.
-
BonFire
veterán
Ugye nem olvastad el a fájl licencét?
"You must attribute the image to its author:
In order to use a vector or a part of it, you must attribute it to its author,
[…]How to attribute it?
For websites:
Please, copy this code on your website to accredit the author:
<a href="http://www.freepik.com">Designed by Freepik</a>For printing:
Paste this text on the final work so the authorship is known.
- For example, in the acknowledgements chapter of a book:
"Designed by Freepik.com" -
mutyi
senior tag
válasz
BonFire #23188 üzenetére
Na leírom,meg esetleg csatolok képet is,hogy mi látszódik.
Szóval megnyitom ezt a letöltött templatet.
http://www.freepik.com/free-psd/brochure-mock-up-free-template_716588.htm
Majd van az egyik rétegen hogy your image here
Arra ha rákattintok,elindul az Illustrator és egy fehér lap jelenik meg,ez lenne az a hely,ahova rakhatnék pl. fotót vagy amit akarok.
Ennek a neve: objecto intelingente vectorial.ai (gondolom spanyol aki csinálta)
Na most, ha itt mentek el bármit, amit beleteszek, ,akár a Ps-ben, a ps-ben akkor sem látszódik az Illustratorban buherált kép.
Az Illustratorban meg mint mondtam,csak ez az üres fehér lap van és amit ezután csinálok vele.
Honnan értelmezi a Photoshop,hogy én bizony változtattam bármit is az Illustratorban és ennek látszatát lássam végre a Photoshopban?Kieg.: Annyit csináltam,hogy az Illustratorban a fehér lapra nem egy fotót hoztam be,hanem írtam rá szöveget.
Elmentettem és ahogy átléptem a Ps-be láttam hogy valami elvileg változott volna,de ugyanúgy nem jelenít meg semmi ott ahol kellene. -
BonFire
veterán
Igen, igen, igen. Ha Illustratorban nyílik meg az intelligens objektum, amit szerkesztesz, akkor azt mented el. Ha Ps-ben egy új fülön, akkor meg ott. Nem is értem, hol akarod menteni, ha nem ott, ahol szerkeszted?
Nyilván csak akkor változik valami a Ps-dokumentumban, ha változtattál valamit az intelligens objektumon.
-
mutyi
senior tag
Sziasztok!
Régebben már kérdeztem,de most megint elfelejtettem és nem boldogulok a következővel.
Letöltöttem egy flyer sablont és a rétegeknél ott a helye a te képednek, na most ha a rétegben rákattintok akkor elindítja az Illustratort, amivel bajom nem is lenne, de a lényeg hogy akkor az illustratorban jelenik meg az adott méretű fehér lap ahova lehet képet beilleszteni.
Ez eddig ok,de sehogy sem tudom megoldani,hogy utána ez valahogy látszódjon/érvényesüljön is a Photoshopban.A Photosopban ezután eljön egy kis ablak ahol írja hogy intelligens beágyazott objektum
alatta meg tartalom szerkesztése
kapcsolattá alakításde bármit teszek,sehogy sem jelenik meg a sablonban a kiválasztott kép.
-
Vyndree
őstag
Hali,
Miért van az, ha mentem a képet, akkor a színeket nem úgy menti el?
Próbáltam már minden formátumban, sőt ha ctrl+c-zem és irfanviewban beillesztem is ilyen lesz.Mit csinálok rosszul? Akkor jó egyedül, ha mentés webre, de akkor meg a felbontást butítja le, egy 2Mb kép 300kb lesz.
Biztos én csinálok valamit rosszul, egy órája guglizok, de semmit nem találok róla.
-
acsati
aktív tag
Sziasztok!
Mitől van az, hogy egy képről színt veszek (Alt + klikk a színre) mégse ugyanazt az árnyalatot adja? Ha ráfestek látszik, hogy sötétebb az új, pedig nem átmenetesről vettem a színt. Meg a layerek is normalon vannak.
-
Lassú Víz
addikt
válasz
matyi19 #23179 üzenetére
Próbálkozz egy másik topikban. Korábban BonFire javasolta.
Itt kb. segítséget kaphatsz, hogy mit hogyan csinálj ha nekifogsz, de ingyen munkát nem valószínű.
-
matyi19
őstag
Sziasztok!
Nem használtam meg PS-ot, ezért kérnek segítséget.
Szóval, ha valaki ráérne, meg oldaná, hogy ezen a kepén a nyakkendő középre kerüljön?
Nem kell túl tökéletes legyen, 3x4cm-ben lesz majd kinyomtatva.Köszönöm!!
-
randras
veterán
Van valakinek Creative Cloud telepítő exe-je valahol, és fel tudja dobni nekem valahova? Akárhogy próbálom letölteni, "We are currently experiencing some issues, please try again later. If the problem persists, contact customer support.".
-
Sky85
tag
Köszönöm, sikerült!!!
-
-
Sky85
tag
Sziasztok!
Hogy lehet azt megoldani, hogy átlátszó legyen a szöveg?
Van egy alap réteg, ami átlátszó.
Azon van egy fehér alapú téglalap.
Rajta egy harmadik réteg, ami a fekete szöveg.Azt szeretném megcsinálni, hogy a fehér alapon jelenjen meg a szöveg de úgy, hogy a fehér alap átlátszó legyen, ahol a szöveg van benne, vagyis a szöveg legyen átlátszó, de teljesen az alapig.
Remélem érthetően írtam le és tudtok segíteni, előre is köszi!
-
randras
veterán
OSX-en és Windows-on is eddig jutok a CC frissítésével. Megelőzendő az olyan vicces kérdéseket mint hasonló kérdésemre legutóbb kaptam elő vagyok fizetve, nem warez, van internet, stb...
Mit kellene tenni?
-
marilllyo
veterán
válasz
BonFire #23166 üzenetére
Nekem egy nap alatt sosem készül el semmi. Nálam az a bevett szokás, hogy -ha valami olyan cuccról van szó aminél tényleg fontos a design- addig csűröm csavarom míg azt nem mondom, hogy ...Na igen...ez most frankó. Majd elmentem és otthagyom. Hagyom, hogy "kiürüljön az agyam"...és ha másnap megnyitva is nagyon tetszik...akkor bemutatom a nagyérdeműnek.
Aztán persze jön a főnököm aki kitalál valami baromságot és telibek***a az egészet...mert szerinte a piros és a rózsaszínes zöld lenne most remek ehhez...
-
Met
nagyúr
válasz
devil-k #23161 üzenetére
15 perc amíg letisztázzátok mit szeretnél, 1-2 óra mire összeáll a grafika, utána sokszor 15 perc mert nem lehetne egy kicsi ilyen, olyan, ide, oda stb.
Nyilván van egy elképzelés a fejedben hogy mit szeretnél látni és amikor meglátod rájössz hogy az még sem jó. Nincs ezzel baj csak ne szabd meg hogy mennyi idő alatt lesz kész amikor lövésed sincs hogy miből áll összerakni a grafikát. -
BonFire
veterán
válasz
devil-k #23161 üzenetére
„Nem nagy dolog, egy ajándékutalványt kellene összedobni […] Mert tényleg semmi extra és különleges dolog nem lesz. Szerintem egy hozzáértőnek max. 15 perc.”
Ha még egyszer ilyet ír egy dilettáns, azt a kommentet szó nélkül törölni fogom!
Minden munka komoly, és minden munka nagy munka! Tessék végre tudomásul venni! Vagy keresni ingyenes sablonokat és hozzáfogni saját kezűleg!
-
devil-k
nagyúr
Tárgytalan.
(#23164) ViZion
Köszi! Meglesem! -
-
válasz
devil-k #23158 üzenetére
Nem nagy dolog az autó sebességváltóját kicserélni?
Akkor tényleg nem nagy dolog.ne nézetek már hülye filmeket, ahol 10 perc alatt feltörnek minden gépet
innen jön hogy egy utalvány 15 perc15 perc csak míg megbeszéljük hogy mi lesz, és még hozzá se nyúltunk
kb nettó 3-4 óra munka,
gondolom szeretsz te is félnapot ingyen dolgozni
-
devil-k
nagyúr
Sziasztok!
Egy szívességet szeretnék kérni attól, aki vállalkozik rá és kedve is van. Nem nagy dolog, egy ajándékutalványt kellene összedobni. Ha valaki magára ismerne és segítene, az dobjon egy privát üzenetet!
Köszönöm szépen!
-
Lassú Víz
addikt
válasz
*Ropi* #23155 üzenetére
A kimeneti teljesítmény meg az áthidalási idő nem ugyanaz. Az egyik az inverteren múlik, a másik az akkun és a töltőjén. Nyilván van egy áthidalási minimum, ami alatt nehéz lenne szünetmentesnek nevezni egy tápot, és azon a környéken ha nő a teljesítmény, nőnie kell a tárolókapacitásnak is, de jobbnak tartom ha a két minimum igény külön fogalmazódik meg. Olyat kell venni, ami mindkettőt tudja.
-
*Ropi*
félisten
válasz
elfelejtette #23154 üzenetére
Igen, nyomatékosan ajánlom a szünetmentes táp beszerzését! 1000-1500 VA körül nézelődjetek, hogy legyen elég tartásideje ahhoz, hogy le tudjátok menteni az aktuális állapotot egy hosszabb áramszünet esetén is.
-
-
*Ropi*
félisten
válasz
gatesz #23151 üzenetére
Ha képfeldolgozásra kell a monitor, akkor ne IPS-t vegyél! Tudom, hogy minden csapból az folyik, hogy az IPS milyen szép és jó, csak éppen azt felejtik el mindig hozzátenni, hogy nem nagyon vannak feketéi (egy tejfölös szürke massza van a helyén - ez addig nem is tűnik fel, amíg nem teszed egy PVA vagy MVA paneles monitor mellé).
Vadássz magadnak használtan egy Dell 2709-et, azt 40-60.000 közt megkapod. Az enyémet ilyen pontosan tudom színhelyesre kalibrálni: hozza a középkategóriás Eizók szintjét.
Mivel a világítása CCFL, ezért nem vibrál mint a PWM vezérlésű L.E.D. háttérvilágításúak: esküvői szezonban napi 14-16 órákat dolgozom rajta és nem fájdul meg a szemem.
(#23152) elfelejtette: Attól függ mennyi és mekkora fájlokkal dolgozol. Nekem ~24 GB-os partíció van rajta: kisebb anyagok feldolgozásához elég, de pl. egy teljes napos, több száz képes anyag már csak úgy fér el rajta (vagy akkor is csak több részletben), ha rögtön SSD-re exportálom (nekem is RAMdisken van a LR temp meg a PS scratchdisk is). Pont rosszkor vettem memóriát, a 64 GB már túl drága volt.
-
gatesz
tag
válasz
ViZion #23113 üzenetére
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.
Egy kicsit finomítok. A photoshop-ot nem munkára, hanem amatőr szinten használom. Fotózgatok, főleg RAW formátumban, van egy Nikon fényképezőgépem.
Amire a photoshopot használom, főleg képvágások, háttérkivágások, és ugye a nyers RAW file feldolgozása.
Nem akartam első körben 200 ezerért gépet venni, mert nem kis kadás nekem, csak ajánlották többen, hogy ha photoshop-ot is használom, akkor ne a videókártyára, hanem a monitorra szánjak egy picivel többet. Amostani gépem kijelzője meghalt, mert pici lányom megtaposta
+ már sokat beszól a memória miatt, a képek feldolgozásánál. Több fórumon írogattam, és ott ajánlották az IPS panelt.
200-ért egy HP Pavilion, és egy DELL van versenyben, de a lényeg, hogy főleg azért kérdeztelek titeket, hogy azt az érték különbséget ebben az árkategóriában megéri-e a FHD IPS monitor.
NEkem nem a felbontás a lényeg, (ugye át is állíthatom HD-ra is akár) hanem az IPS. Tudom, hogy két gyártó TN panele között is sok különbség van.
A lényeg, hogy erre a felhasználásra szerintetek nekem megérné azt a pluszt az IPS monitor?
Kb 20000Ft-ról beszélünk!
-
*Ropi*
félisten
válasz
elfelejtette #23147 üzenetére
Régebben (CS6-CC környékén) a PS memóriakezelésében volt egy hiba: nem lehetett túl sokat engedélyezni neki, mert akkor nem működtek bizonyos funkciók (a Liquify, meg még valami ha jól tévedek). Nem tudom mit fogsz végül használni, de erre figyelj!
A scratchdisket mindenképpen a RAMdisk-re kell áthelyezni (ha van), csak legyen elég nagy!
-
*Ropi*
félisten
válasz
ViZion #23148 üzenetére
Én voltam / vagyok.
A RAMdisk inkább LR-nál ad előnyt, amikor a sok kis xmp fájlt kell írogatnia minden egyes csúszkatologatásnál. A PS inkább szekvenciális írással menti a nagyobb PSD-ket, azt meg bármelyik modern SSD tudja (csak ne Sandforce, vagy más, röptében tömörítős vezérlőjű legyen - nálam pl. 830-as Samsungok vannak): ott a CPU a szűk keresztmetszet (főleg egy i3: nekem i7 2600K van és a PS mentése úgy sem gyorsult "hűha" sebességre a LR-hoz viszonyítva - 32 (8x4) GB RAM dual channel-ben, ebből 24 a RAMdisk ). Ha tehát sebességnyerés miatt kell, akkor azon a gépen 2 SSD közti sebesség is elég lesz, ha viszont azért, hogy a nagy fájlok írásterhelése ne az SSD-ket nyírja ki gyorsított ütemben, arra mindenképpen jó.
Tudom, hogy Te tudod, de mások esetleg nem:
Érdemes szem előtt tartani, hogy a RAMdisknél mindig 2x kell menteni: egyszer magán a RAMdisken, utána pedig a RAMdisk-ről egy olyan helyre (HDD / SSD) ami a gép kikapcsolása után is megtartja az adatokat. Plusz arra is figyelni kell, hogy ha véletlenül áramszünet van, akkor azonnal elrepülnek az adatok az örök Bitmezőkre, tehát biztonságos használathoz kötelező egy szünetmentes táp a RAMdisk-es gép alá!
-
ViZion
félisten
válasz
elfelejtette #23147 üzenetére
Az utolsó ponthoz: ki kell kísérletezni, h melyik a jobb, de volt itt korábban valaki, aki használt ramdisket, csak nem tudom ki volt. Egy keresést, privát üzenetet megér. -
elfelejtette
veterán
válasz
ViZion #23070 üzenetére
pffff...
A gyííí3 nem egy bajnok, de leginkább a ram kevés.Mi is erre gondoltunk először, ezért dobtam még 8GB RAMot a jelenlegi 8 mellé, de nem gyorsult semmit. Ebben a 8.0-ás PS-ban még nincs Performance menüpont a beállításokban, csak "Memory & Image cache" ahol megadod, hogy a PS mennyi memóriát használhat, ott maximum 1.7GB-ot engedett beállítani, és a kollégám által készített 100+ rétegből álló nyomdai megrendelésre készülő képei gyorsítótárazva 5+GB méretet is elértek.
SSD és arra rakni ascratch file-t, amit a PS-ben lehet beállítani.
Beraktam a gépbe egy gyorsnak éppen nem nevezhető Kingston V300-as SSD-t, és arra tettem a scratch disk-et, amitől harmadára lement a képek betöltésének az ideje.
Mert ugye a beállított 1.7GB RAM elfogyása után a jelenlegi ~90MB/s sebességű HDD-re dolgozott.
Újabb PS mindenképp érdemes, CS4 minimum.
Beszerzés alatt, abban több memóriát is meg lehet adni a PS-nak, így a jelenlegi hardverekkel is gyorsulna, mivel ki tudná használni a gépben lévő 8GB RAM-ot, ha a PS-nek átengedek belőle ~5GB-ot.
Egy egyszerű VGA is gyorsít ezt-azt, de ennyi rétegnél inkább ram legyen az első.
Ha benne marad a 16GB RAM, abból 4-8GB-ot leválasztok ramdrive-nak, és arra teszem a scratch disk-et, azzal még jobb is lenne, mint az SSD-vel, ugye? Vagy ha a 16GB-ból 10GB-ot engedélyezek használni a PS-nak, akkor már ez nem fog sokat jelenteni, mivel ennyi memóriát úgysem használunk ki (eddig az az 5GB volt a plafon)?
-
Ricardo128
senior tag
válasz
BonFire #23145 üzenetére
A hozzászólásodból vettem némi ötletet az elkészítéshez, és sikerült.
Röpke 20 lépésből, de megoldottam. A 2. és 3. lépés közötti különbséget nem igazán értettem meg a javaslatodban, meg ugye a méretarányt meg kell, hogy tartsák a képek.
Megnyit, összes kijelöl, másol, megnyit új dokumentum, bemásol. Előző dokumentumon meg törlöm, majd másolom a réteget. Bemásolom az előzőleg vágólapra helyezett képet, középre igazítom és elmentem. 20 hosszú lépés, de végre sikerült!!!
Szóval köszönöm a segítséget!
-
BonFire
veterán
válasz
Ricardo128 #23144 üzenetére
Meg kell tanulni eksönben gondolkodni. Én a helyedben nem üres vászonra helyezném a képet (amely minden esetben Névtelen-1), hanem az eredeti képet
1. Megnyitás.
2. Átméretezés.
3. Crop a megfelelő rajzvászon méretre
4. Üres réteg, kitöltve fehérrel.
5. Üres réteg alulra.
6. Rétegek összeolvasztása
7. Mentés másként egy bizonyos mappába. Legyen a neve mondjuk: IDE
8. Bezárás.Ez azt fogja eredményezni, hogy a kép megtartja az eredeti nevét, mégis újként el lesz mentve egy új mappába a műveletek elvégzése után.
Ha mindig Untitled-1 nevű új doksiba plészeled a képet, akkor mindig felülírja, és egyetlen darab Untitlen-1 lesz a végeredmény.
Az Asztalra érdemes egy IDE nevű mappát csinálni. Ezek után ha nincs is ott a mappa, mentéskor automatikusan létre fogja hozni. És mentés után egyesével szépen be is zárogatja az elkészült fájlokat.
-
Ricardo128
senior tag
válasz
ViZion #23143 üzenetére
Ahogy már írtam, adtam meg célmappát. Készítettem gyorsan egy videót a folyamatról. Mi lehet a hiba, mi nem tetszik neki?
-
ViZion
félisten
válasz
Ricardo128 #23142 üzenetére
Akkor az automate menüben add meg, h hova mentse.
cigam: csinálsz új réteget, kitöltöd bármivel. Utána inner glow, normál keverés, vagy ami tetszik. Ezzel eljátszol. Réteg kitöltést (fill) lehúzod 0-ra.
-
Ricardo128
senior tag
válasz
BonFire #23139 üzenetére
Na már közelebb vagyok a célhoz. A probléma, amiért nem mentette el végül, mert az automatizálásban nem volt megadva célmappa. Most már van, viszont csak egy fájlt ment el: az elsőt. És gondolom azért, mert a megnyitásnál csak azt nyitottam meg (azt rögzítettem az actionsbe), és nem tudja a program, hogy a következő képeket nyissa meg a következő actionnel. Ez megoldható valahogy?
-
cigam
titán
Hogyan tudom megadni egy képnek, hogy a szélei pl. 100pixel vastagon fokozatosan átlátszóak legyenek?
-
BonFire
veterán
válasz
Ricardo128 #23137 üzenetére
Ugye a mentés is rögzítve van az Action-ben? Máskülönben honnan tudná a program, hogy el kell neki menteni?
-
Ricardo128
senior tag
válasz
ViZion #23132 üzenetére
Egyszerűbb bizony, és köszönöm is, viszont elég csúnyán változnak az arányok. Az írásod alapján megpróbáltam egy olyan műveletet (action) beállítani, hogy nyisson meg egy új, áttetsző lapot, 300*400-as méretben. Réteg másolása, aztán fájl megnyitása (simán behúztam TC-ből az elsőt). Teljes kijelölés, majd a második réteget középre helyeztetem. Elmenti, kilép.
Sajnos nem jó, miután automatizálom. Látszik, ahogy dolgozik, megnyit új lapokat és folyamatosan sorban nyitja meg azokat a képeket, amiket kell, de amikor befejezi a műveletet, csak annyit csinált a képekkel, hogy megnyitotta. -
ViZion
félisten
válasz
Ricardo128 #23130 üzenetére
Talán egyszerűbb lenne mindet croppolni erre a méretre.
Megnyitod a képet, új action rögzítése és crop a képet a kívánt méretre, mentés másként, bezárás, action felvétel vége. Utána a file- automation menüben a batch (kötegelt feldolgozás), kiválasztod a mappát, amiben a képek vannak, és megadod, h ezt az actiont csinálja meg rajtuk.szabog4: ha van egy kijelölésed, akkor azon kívül nem enged festeni. A kijelölést lehet elmosni shift+F6 vagy refine edge-vel.
-
szabog4
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Tudnátok segíteni?
Lenne egy olyan problémám, hogy a kijelölésen túl is kifestni elhalványítva a keretet.Ez nem gyere be!
Elfelejtettem ezt hol lehet átállítani!A segítséget előre is köszönöm!
-
Ricardo128
senior tag
Üdv mindenkinek!
Adott 200+ változó magasságú és szélességű kép. Ezen képek mindegyikét szeretném egy-egy, 300*400-as képre ráhelyezni. Utóbbi egy fehér (esetleg áttetsző) háttér lenne. A képeket mint réteg, középre igazítanám (ez megy) az alapon. A probléma csak azzal van, hogy nincs kedvem egyesével megcsinálni, hanem, vagy egy gombnyomásra, vagy valami makróval. Csak nem tudom már hogyan kell, meg, hogy hogyan lenne a legjobb makrózni. Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha valami nem világos vagy érthetetlenül fogalmaztam csak szóljatok - magyar PS, van Lightroomom is.
Előre is köszönöm!
-
T 1000
aktív tag
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni: szeretnék egy képen egy kisebb módosítást csinálni, keresek valakit, aki gyorsan meg tenné ezt nekem. Nagyon fontos és nagyon sürgős lenne, ha valaki lenne olyan kedves és segítene, kérem priviben írjon rám.
-
ReSeTer
senior tag
Köszönöm, már ez is elég lesz szerintem, összelogikázom valahogy
-
#81999360
törölt tag
válasz
ReSeTer #23124 üzenetére
Mint minden ilyen "manipulációs" munkához, idő, türelem és az eszközök ismerete szükséges. Clone Stamp, Levels, az összes Adjustment otthonos használata, rétegek és maszkok, stb.
Nem hiszem, hogy lenne erre "tutorial" vagy YouTube videó. Nézegess fotómanipulációs tutorialokat úgy általánosságban és majd szépen lassan megtanulod használni a szükséges eszközöket.
-
-
ReSeTer
senior tag
Helló!
Biztos alap kérdés, de valahogy nem tudtam rákeresni angolul youtubeon.Van kettő réteg egymáson. Az szeretném elérni, hogy a felső réteg egy bizonyos területen átlátszó legyen, és látszódjon az alsó réteg. Fontos, hogy csak egy bizonyos területen.
Vagy tudtok jobb megoldást arra, hogy pl egy emberi bőrön ábrázolni ereket? Fontos lenne, hogy úgy nézzen ki, mintha bőr alatt lenne. Vagy jó az én megoldásom?
-
Morgal
aktív tag
Sziasztok, tudna valaki javasolni olyan technikát vagy plugin-t ami a lehető legjobb hatékonysággal távolítja el a moiré mintázatot szkennel fotókról?
-
ViZion
félisten
válasz
*Ropi* #23112 üzenetére
Fontos a jó monitor, könnyebb vele a munka, de azért akkor is szerkesztettünk képeket, mikor az IPS még tervben sem volt... Amikor kijött a nyomdából, vagy hozták a proofot azt megnéztük, korrigáltunk. pl. feketét sem ránézésre állítjuk be, színekhez is van sok segítség, CMYK kódok sora.
Laptopnál ez azért lehet érdekes, mert gondolom mutogatja az ügyfélnek, végül nyomtatásban más lesz, mint a monitoron. Csak egyelőre kevés infót kaptunk, mert ha pl. webre fogja felrakni a képeket, akkor máris jobb a kijelzője, mint amit a többség használ.
-
*Ropi*
félisten
Akkor Te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt.
Sokan abban a tévhitben élnek, hogy ha vesznek egy üzleti kategóriás (vagy legalábbis jó drága) lapost akkor abban biztos nagyon csiribiri kijelző is van, amin már képeket is simán lehet szerkeszteni. Szerkeszteni lehet, csak nem érdemes: sajnos pont az business class notik azok, amik gyengébb kijelzőt kapnak az előzőleg linkelt hozzászólásomban taglalt, a gyártók közt fennálló megállapodások miatt.
-
|AP|
veterán
válasz
*Ropi* #23110 üzenetére
A szép és a színhelyes (Ugye képfeldolgozásról beszélünk!) nem ugyanaz.
Ezt nem állítottam(de köszi az infókat, ezek nekem is újak voltak a panelről) Mégiscsak egy 200k-s notiról beszélünk, nem egy profi monitorról. Profi képfeldolgozáshoz mindenképpen külső monitort javaslok én is.
-
*Ropi*
félisten
"Az IPS viszont nagy jóság, szép képe van ennek a notinak."
A szép és a színhelyes (Ugye képfeldolgozásról beszélünk!) nem ugyanaz.
Karácsony előtt kalibráltam egy ilyen laptopot: normális, rendes monitorral nem említhető egy lapon a színvisszaadása (egy Dell 2709w-vel használja a tulaja: összekalibráltam őket amennyire lehetett). Ebben a laptopban egy LG-Philips 156WF6 AH-IPS panel van, ami natívan 262.000 színt tud megjeleníteni, ezt szoftveres trükkökkel feltornásszák 16.2 millióra-ra, de a weben elfogadott szabványként a 8 Bites jpeg megjelenítéséhez is 16.7 millió kell (a panel natívan az NTSC színtér 72%-át fedi le, ami az sRGB-nek csak a ~61%-a).
A monitorkalibrálós topicban pont a napokban írtam le a tudnivalókat a hasonló megoldású panelekről. Az IPS panelekről még azt érdemes megjegyezni, hogy nincsenek valódi feketéik, csak egy tejfölös, szürke massza...Már csak ezért sem jó rajtuk képeket "masszírozni".
-
|AP|
veterán
válasz
gatesz #23104 üzenetére
nekem ilyen laptopom van, PS is megy rajta, de csak ha muszáj, mert tényleg nagyon bolha a menü.
Beállításoknál találsz olyat, hogy UI scale, ez segít(ene) a dolgon, ha a nagyszerű mérnökemberek nem csak 100% és 200% lehetőséget adtak volna az egyszeri usernek. Az igazság valahol a kettő között lenne...Az IPS viszont nagy jóság, szép képe van ennek a notinak.
-
*Ropi*
félisten
válasz
gatesz #23104 üzenetére
15.6"-on FHD-ben vagy nagyon kicsi lenne minden vagy túl nagy: a Windows HiDPI-s skálázódása miatt a képszerkesztő programok nem túl élvezetesek ekkora méreten. Ráadásul annak a panelnak a színtere csak 62%-ban fedi az sRGB-t (IPS és IPS között is van különbség): fotót szerkeszteni nem igazán fogsz tudni rajta.
A helyedben inkább asztali gépet néznék rendes monitorral - főleg, ha munkára kell és nem szeretnéd a szemeidet kifolyatni (mert úgy megerőlteti). A monitorkalibrálós topicban kérdezhetsz tőlem ilyenekről.
-
BonFire
veterán
válasz
gatesz #23104 üzenetére
Nincs az az isten, hogy én 24" alatt fHD-ban vakláljak. Még azon is nagyítani szoktam a menüket, meg alapértelmezett betűket, pedig 80 cm távolságból nézem. Nem tudom, mekkora monitora van annak a laptopnak, de gyanítom, hogy 24"-nál kisebb.
A HD ready monitorok felbontása általában 1366x768, míg a full HD 1920x1080 pixel. Több tartalom fér ki a full HD-ra.
IPS vs TN – ha zongorázni tudnám a különbséget, én lennék Jordan Rudess. Az IPS-en nagyobb a fényerő, a betekintési szög, a színek élénkebbek, kontrasztosabbak, színhűbbek. Ma már nem is értem, hogy tudtam korábban élni IPS nélkül. Nélkülözhetetlen Ps-munkára.
-
Lassú Víz
addikt
-
gatesz
tag
Sziasztok!
Már megkérdeztem más topikban is, és ott írták, hogy létezik ez a topik is, ezért megkérdezlek titeket is.
Haldoklik a notebookom, és szeretném lecserélni. A kérdés, ami miatt megkerestelek titeket, hogy erre a gépre cserélnék.
Azért erre a gépre esett a választásom, mert van benne egy I5-ös proci, 8giga RAM, és egy FULL HD IPS paneles kijelző + a 3 év gari!
És itt jön a kérdés. hogy szerintetek mennyire lenne nekem hasznos a FULL HD IPS panel, mennyire venném észre szerkesztésnél a különbséget a sima HD TN-es panelhez képest. Értékben viszonylag sokról beszélünk ugyanazon gépnél, más monitornál.
+ szeretném később ssd-vel bővíteni, de valahol azt olvastam, hogy valami nem ok a cs6 ssd-re telepítésénél. Ezt meg tudjátok erősíteni?
-
BonFire
veterán
válasz
newmoonlight #23089 üzenetére
”A »szavak távolságának változtatását« hívják sorkizárásnak.”
Nem! Egy modern szövegszerkesztő (a legalapabb ingyenes is) törekszik arra, hogy a szöveg esztétikus legyen. Ha már túl nagyok lennének a lukak, egyszerűen áttördeli a szöveget. Továbbá a betűközzel is csalunk finoman, hogy az összkép még szebb legyen, könyvek, folyóiratok esetén pedig az elválasztás használatával tovább növeljük ezt az esztétikumot.
Ezzel szemben a PDF nyomdakész fájl. Nem arra van, hogy beleszerkesszünk, hanem hogy kinyomtassuk. Gyakorlatilag minden sor végén sortörés van, minden sor új bekezdés, akkor is, ha nem látod a sorvégi sortörés jelet. Ezért történik meg az a borzalom, hogy szétcincálja a szavakat, ahelyett, hogy áttördelné, mert ahhoz előbb át kéne konvertálni szerkeszthető szöveggé, méghozzá heurisztikus feldolgozással, ami többé-kevésbé felismeri a hamis sortöréseket, és újra normális bekezdésekre tagolja a szöveget. Persze mint minden automatika, a heurisztikus feldolgozás is téved, ezért az ilyen szövegeket minden esetben át kell nézni, és kézzel korrektúrázni. Erről a Calibre topikban nagyon sokat tudnának mesélni, és ha valahová illik ez az egész kérdés, akkor én a helyedben inkább ott tenném fel, mert itt nagyon off. hampidampi majdnem minden ilyen jellegű kérdésre tudja a választ, ha ő azt mondja, hogy ezt PDF-fel nem fogod tudni megcsinálni, akkor hihetsz neki.
Az Acrobat hogy miért nem hajlandó kijelölni az ominózus sort, azt csak találgatni lehet. Például az az egyes ott a sor elején egy felsorolás, és azt nem lehet kijelölni. De ez csak egy elmélet.
Ha rám hallgatsz, hagyd úgy a szöveget, ahogy van. A balra rendezés nem főbenjáró bűn. Ha nem olyan kiadványról van szó, ahol nélkülözhetetlen szerepe van az esztétikumnak, még segít is az olvashatóságban, ha nem tömbösen van szedve.
Itt meg foglalkozzunk inkább továbbra is a Photoshoppal! Nem teszünk itt fel sem Flash, sem Audition-kérdéseket, pedig azok is Adobe termékek, ennyi erővel lehetne. Egy-két eltévedt hozzászólás még oké, de ne legyen már off kommentfolyam!
-
válasz
newmoonlight #23087 üzenetére
a képen valami borzalmat látok, csak a szavak távolságát változtatta
-
newmoonlight
senior tag
-
válasz
newmoonlight #23084 üzenetére
esélytelen
-
newmoonlight
senior tag
válasz
Dluinet #23083 üzenetére
Csupán annyit csinálnék, hogy egy levél egyes pontjait, ill. bekezdéseit (egyenként, egy-egy klikkeléssel) kijelölném, aztán egy újabb klikkel "sorkizárással" széthúznám, hogy a sorok hossza azonos legyen (a dokumentum pedig esztétikus). Ez azért annyira nem izzasztana meg egy áramkört sem és a szöveg sem "esik szét"...
-
válasz
newmoonlight #23082 üzenetére
inkább nagyon kicsi javítás, semmi több
szét fog esni a szöveg -
newmoonlight
senior tag
válasz
BonFire #23080 üzenetére
Jelen esetben semmi mást nem akarok csinálni, csak a (fotón látható) szövegrész 1.pontjának egészét úgy formázni, hogy az egész "sorkizárt" legyen. (Tehát a program széthúzza a szavakat és a sorok hossza így azonos és esztétikus legyen.) Meg is csinálná a nyomorult, de a kijelölésbe valamiért nem veszi be a piros nyíllal jelzett első sort (ez más esetben is előfordul) és nem is tudom úgy módosítani ("feljebb húzni") a kijelölést, hogy az benne legyen. Tehát nem tudom úgy alakítani a kijelölt mezőt, ahogy én szeretném. Ez a hasfájásom. Persze exportálhatnám az egész dokumentumot pl, word-be és ott szerkesztgethetném jobbra-balra, de Acrobat Pro-val (ha az említett kijelöléseit nem kedve szerint tenné ide-oda) sokkal egyszerűbb lenne.
-
BonFire
veterán
válasz
newmoonlight #23079 üzenetére
Az Acrobat nem szövegszerkesztő. Nem tudom, mi az a művelet, amit szeretnél csinálni, de azt jobb lenne szövegszerkesztővel.
-
newmoonlight
senior tag
Sziasztok! Tudom-tudom, nem idevágó kérdés, de nem találtam élő fórumot, ahol segítséget tudtam volna kérni. A kérdésem az lenne, hogy Adobe Acrobat XI Pro-ban, ha egy adott szövegmezőt akarok szerkeszteni (pl. sorkitöltést akarok csinálni), akkor ráteszem a kurzort és a program automatikusan csinál egy kijelölést. (Tkp. kijelöl egy keretet, amelyen belül szerkeszthetek.) Sok esetben viszont nem pont azt, amit én szerettem volna. Jelen esetben itt is az 1. pont első sora (a piros nyíllal jelzett sor) nem kereteződik be. A kijelölést viszont nem tudom alakítani úgy, mint pl. a "kijelölés szabad alakításával" a PS-ban. Hogyan tudom a kijelölést "ráhúzni" az első sorra is?
-
Haugland
aktív tag
Sziasztok,
Nem tudnatok nekem segiteni abban, hogy megtalaljam a szamomra legmegfelelobb kepszerkeszto alkalmazast?
A kriterium funkcio amit tudnia kellene az az, hogy egy mappaba halmozott fenykepeket mindig pontosan ugyanugy kellene megvagni: az aljabol le kellene vagni egy 100 pixeles, a tetejebol 200 pixeles a jobb oldalarol pedig egy 200 pixeles savot minden egyes kepbol es elmenteni.
Ezt a dunkciot kellene megcsinalnia tomegesen (kb 400 foto jelenleg) es ha lehet ingyenes alkalmazaskent. Ha csak a PS tudja akkor megveszem az alkalmazast de azert ha van ra mod akkor ingyenes alternativa erdekelne mert havi rendszeresseggel lesznek ilyen tennivaloim... -
-
ViZion
félisten
válasz
elfelejtette #23071 üzenetére
Semennyire. Nem a NAND miatt hullik el a zöme, hanem a vezérlő miatt...
Mire elhasználódna, addigra lesz újabb, jobb, gyorsabb cucc. -
ViZion
félisten
válasz
elfelejtette #23069 üzenetére
pffff...
A gyííí3 nem egy bajnok, de leginkább a ram kevés. SSD és arra rakni ascratch file-t, amit a PS-ben lehet beállítani. Újabb PS mindenképp érdemes, CS4 minimum. Egy egyszerű VGA is gyorsít ezt-azt, de ennyi rétegnél inkább ram legyen az első. -
elfelejtette
veterán
Sziasztok!
Kollégám nyomdai megrendelésre készülő kb. 100 rétegből álló rajzok készítéséhez használt gépét kellene valahogyan gyorsítanom. Mit tudnátok ajánlani? Nemrég szerzett minimális ráfizetéssel egy 3.7GHz-es i3-at az előző Pentium helyett, és megduplázta az eddigi 4GB RAM-ot 8-ra, de a feladatkezelő szerint a szabad memória 0MB...
Lehetőségek:
1. Most 8.0-ás PS-ot használ, azt upgrédelni?
2. Még 8GB RAM a gépbe, és úgy használni, vagy ramdrive-nak leválasztani?
3. Egy nVidia videókarit használni hardveres gyorsításhoz (lehet, hogy ehhez mindenképpen kell egy újabb PS).
Ötletek? -
BonFire
veterán
válasz
general #23064 üzenetére
Valószínűleg a fordító vakon dolgozott. Mintha megkapnád egy film szövegét kép és szkript nélkül. Sok esetben nem derül ki képi vagy egyéb infó híján, hogy egy-egy kifejezést mi szerint kell értelmezni. Így fordulhatnak elő ilyen anomáliák.
Amúgy én már rég észrevettem, hogy a szoftverfordítók kínosan ügyelnek, hogy a programok cizelláltan és kulturáltan kommunikáljanak, mert ne már, hogy bunkónak tűnjön az egyszerű kifejezések használatával a fordító. Nálam ilyen kifejezések közé tartozi a "többszörözés" is, mert bár szép magyar szó, nekem azért a "sokszorosítás" jobban a számra jön. Nem beszélve róla, amikor valamiért nem hangzik túl jól az eredeti elnevezés lefordítva (path, anchor), ezért jönnek a szépirodalommal, és lesz belőle görbe, ami ugye teljes félreértésekhez is vezethet, miután a path az állhat csupa egyenes szegmensekből is.
A transzformáció is érthető, fölösleges azt átalakításnak nevezni.
Néha szoktam javító céllal javaslatokat küldeni, de valami belterjes cenzúra rendre nem vesz tudomást a dolgokról. Így az utóbbi időben erről is leszoktam. Leginkább az Audacityben csípi a szemem, amikor hülyeséget fordítanak. Most nézem éppen (mert alapértelmezetten angolul használom), hogy az új magyar fordításban a Transportot (ami ebben a szövegkörnyzetben kifejezetten lejátszást és az azzal kapcsolatos műveleteket jelenti – stop, előre- visszatekerés stb.) sikerült valahogy Átvitelnek fordítani. A Find Clippinget pedig Levágás keresésének, ami nem jó, mert hangtechnikában a kilpelés az klipelés, és a 0 dB-es túlvezérlést jelenti. Soha nem találnám meg ezt a műveletet, ha csak a magyar menüre, illetve a fordításra hagyatkozhatnék.
Részemről maradok az angol nyelvű kezelőfelületeknél továbbra is. Amíg a fordítók Kazinczyt meg Kosztolányit játszanak, addig nekem megfelel a Save is.
-
general
addikt
az megvan, hogy a PS magyarítás annyira fantasztikus, hogy amikor Ctrl+S-sel mentek, akkor fent, az ablak tetején a folyamatot így írja ki: Megtakarítás 51%.... MEGTAKARÍTÁS ba..ki...
ezt aki kitalálta...atyaég
csak azért magyar nyelvű épp, mert frissítettem, de már teszem is vissza eredeti angol nyelvre...
-
Lassú Víz
addikt
válasz
mokus1 #23058 üzenetére
Szerintem ezt még én is tudom
Új réteg, kitöltöd (festékvödör eszköz) a kívánt színnel (előtérszín meghatározásánál a pipettával ráböksz a képen a kiválasztott színre), aztán variálsz az átlátszósággal meg a rétegmaszkkal, ha nem a teljes felületen kell, hogy elérd a kívánt eredményt. -
mokus1
addikt
Sikerült, mindent megcsinálnom. Egy valami van hátra, egy kék ,,fóliát" kéne rárakni a képre, még jobb lenne ha kép egyik oldalán lévő kék színből lehetne létrehozni egy ilyen fóliát.
Megoldható ez valahogy?Az a cél hogy a kép bal oldalán lévő fekete tónusú kép kicsit feketébb legyen.
-
BonFire
veterán
válasz
mokus1 #23056 üzenetére
Ha kinyitsz egy könyvet, láthatod, hogy ott sem ér a papír széléig az írás. Vannak margók. A margó célja, hogy az üzenet tartalmát elválassza a környezet látványától. Szeparáljon. Ezért van a képeknek is kerete, és ezért rakják a rajzokat is paszpartuba, hogy a középen lévő dolgokra fókuszálhasson a tekintet. Dióhéjban.
-
Met
nagyúr
válasz
mokus1 #23054 üzenetére
Na még egyszer, a margónak esztétikai célja van, nem szép ha a szöveg a névjegy széléig ér vagy nagyon közel van hozzá. 3-5 mm szoktak hagyni. Azt nem vágják le.
A névjegy vágott mérete 90x50 mm, vágásnál lehet kis elcsúszás, azért kell a kifutó hogy ha csúszás van akkor ne a fehér papír látszódjon mert az nem szép. -
-
Met
nagyúr
válasz
mokus1 #23049 üzenetére
A névjegykártya mérete 90x50 mm, van egy belső 3mm-es margó, ezen a területen belül legyen a szöveg és logo, alnyomat, design elem kerülhet ide (a 3mm-es margóba). A 90x50 mm-es területen kívül van 5 mm-es kifutó, ide is kell kerülnie az alnyomatból vagy design elemből.
-
mokus1
addikt
Egy buta kérdés, letöltöttem ezt és bele tettem a képet.
Két zöld vonal van, a külső egyértelműen a kifutó amit 5mm-nek írnak.
Van egy másik 3mm margó ahol szín van de szöveg nem. Viszont az ugyanakkorának tűnik mint a kifutó.Itt van az oldal alján esetleg ha megtudod nézni.
-
mokus1
addikt
válasz
ViZion #23046 üzenetére
Igen, ez csak hobbi névjegy. Úgy értem hogy ért hozzá hogy tudja kezelni a különböző szerkesztő programokat és van szép érzéke. Ezek belőlem hiányoznak
Vizsgaidőszaka van ezért különösen nem örül neki, de csak most láttuk feltöltésnél hogy az a színprofil kell.Most létrehoztam egy új CYMK lapot de elmenteni már nem tudom úgy a mentés másként fül alatt.
-
ViZion
félisten
válasz
mokus1 #23045 üzenetére
Igen. Újra kell. Ha ért hozzá, akkor tudja, h milyen esetben kell kifutó és azt is illene tudni, h nyomdába nem jó az RGB. Kérhetitek, h nyomják ki így, digitális nyomda megeszi, csak a vágás és a színek nem lesznek a legszebbek. Ha csak mittomén 50 hobbi névjegy, akkor ne kínlódj, ha egy cégnek lesz, akkor meg ez van, lehet nekilátni megint. Kevés névjegy van, amit minta alapján nem lehet egy óra alatt reprodukálni.
PS-be behúzva lehet CMYK belőle, de a kifutók hiányozni fognak, bizonyos színeknél nem szerencsés így konvertálni, pl. feketénél sem.
-
mokus1
addikt
Sziasztok!
Adott egy kép ami imageshack-ben lett szerkesztve ( névjegynek). RGB színkóddal.
Viszont a nyomdának CMYK színkód kell.
Céges gépen van Photoshop, hogyan tudnám megcsinálni? Illetve a margót is valahogy hozzá kéne adnom. Tudtok nekem segíteni ?
Köszönöm -
general
addikt
végre! a mai frissítéssel helyrehozták a Liquify problémát!
-
*Ropi*
félisten
válasz
Jinxb1rd #23027 üzenetére
"Néha elgondolkozom, hogy megéri-e egyáltalán tiszta lappal játszani, mikor kutyát nem érdekli, hogy mivel csinálod vagy miből csinálod."
Nehogy azt hidd: esküvőfotósként már volt olyan "próbavásárló" pár idén, akik "
NAVon" érdeklődtek minden iránt, ami a számlázással kapcsolatos.Ha véletlenül valamit nem találtak volna rendben (pl. nincs megfelelő számla a vállalkozásban használt szoftverekről), akkor beszállt volna a buliba a barátai társaságuk is, mint
ArtisjusésBSA...Akihülyebátor játszhat a tűzzel, csak ne csodálkozzon rajta, ha megégeti magát. -
Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni, hogy Photoshoppal hogyan tudom megvalósítani a következőt:
Adott egy jpg képfájl, ami szöveget tartalmaz. Ez a szöveg már egyszer ki lett nyomtatva, így nem élesek a betűk, számok.
Hogyan tudok kicserélni, egy bizonyos szövegrészt, hogy hatásban ugyanolyan legyen mind az eredeti, és ha ránagyítok akkor se tűnjön ki?
Létezik olyan, hogy egy bizonyos területet kijelölök, és aszerint készítem el (adom meg) az új részt?Köszönöm előre is.
-
Lassú Víz
addikt
válasz
Jinxb1rd #23027 üzenetére
Ha valakinek kétségei vannak afelől, munka-e a szoftverfejlesztés, az próbálja ki! Sok mérnök sok havi munkájának eredménye egy-egy verzió vagy hibajavítás. Remélem, hogy mindenkinek a munkáját pont úgy fogják kifizetni, ahogy ő hajlandó fizetni mások munkájáért.
Nem mennék bele az összehasonlításokba, hogy a havi nem egészen 13 €-t milyen könnyen lehet elbazseválni egyéb dolgokra a kábeltévétől a benzinen át az élvezeti cikkekig. Tegnap voltam színházban, az autó költsége + a parkolási díj. Már meg is van. Ennyi.
No, kiírtam magamból, lezártam. Többet nem kardoskodom a legális szoftverhasználat mellett, maradok on topik.
-
#16514048
törölt tag
válasz
Jinxb1rd #23027 üzenetére
Persze, hogy nem éri meg, de ennyi erővel mindent olcsóbb lopni mint kifizetni. Nem vagy egyedül, ott van Lajcsi, ő például gázra meg villanyra nem akart annyi kiadást elviselni.
Csak aki szeret nyugodtan aludni, az kénytelen lenyelni a békát.
Nem az Adobe-val, meg magával a havidíjas konstrukcióval van itt baj, a hanem a hazai fizetésekkel. Ahol 6-8-szor ennyit keresnek, ott nem számít jelentős kiadásnak az a havi 63 euro. Nekik az is bagatell, ha esetleg hosszabb távon a BonFire által említett 3 szoftveres felállással kicsit jobban jártak korábban.
Persze ez a hazai felhasználóknak nem vigasz, de más cégek sem szokták a termékeit és szolgáltatásaikat olcsóbban kínálni azoknak, akik szegényebb országokban laknak.
(#23029) Lassú Víz: +1.
-
Jinxb1rd
addikt
Nem keresek rosszul de azért ennyi havi kiadást nem akarok elviselni, ez vicc. Ha dupla ennyit keresnék se viselném el.
Néha elgondolkozom, hogy megéri-e egyáltalán tiszta lappal játszani, mikor kutyát nem érdekli, hogy mivel csinálod vagy miből csinálod. Igazából egyetlen előnye az, hogy kényelmesebb így feltelepíteni, mint megkockáztatni, hogy valami gané bejut a gépedbe.
Még a volt cégemnél is egy hackelt Adobe Photoshop volt és kimondottan szar érzés volt, hogy egy frissebb verzióval dolgozok ott ingyen egy nagyobb kaliberű cégnek, otthon meg a 200k-s programmal szórakozok.
-
-
Lassú Víz
addikt
válasz
BonFire #23020 üzenetére
Nem, nem világos. Most azért fizetsz 75 fölött három alkalmazásért mert nem kell a többi is összesen 64-ért? Azt értem, hogy neked nem elégséges a Photography, de eszembe sem jutna 3 single app-ot venni, ha az all app olcsóbb.
-
#16514048
törölt tag
válasz
BonFire #23018 üzenetére
Nem látom rosszul, csak más a véleményünk. Szerintem igenis hasznosak ezek a szolgáltatások, megkönnyítik a munkát és egy hobbi grafikus is hasznát tudja venni nekik. De mégegyszer, nem ők a célcsoport. (Kicsit nyugatabbra mondjuk ők is könnyen megengedhetik maguknak)
De nekem mennyibe is kerülnének az előbb említett szoftverek? Ha akciós vagy használt árakkal számolunk, akkor is milliós tételről beszélünk. És 3 évente cserélhetném mindet, mert én nem szeretek elavult programokat használni. Így meg a 6-8 általam használt program mellé bármikor letölthetem a többit is, ha meg szeretném őket tanulni. Nem kell azonnal százereket kiadni rá pluszban.
Nyilván nem minden felhasználónak kedvez. Aki csak 3 programot akar használni, nem kíván többet megtanulni és visszautasít bármilyen extra szolgáltatás igénybevételét, valamint nem tart igényt a folyamatos szoftvertámogatásra, annak tényleg jobban megérte a régit megvenni. Persze kizárólag használtként, mert valójában csak úgy volt olcsóbb...
Ebből meg nem akarok újabb vitát genrálni, csak úgy megjegyzem, mert ezt sosem értettem:
"A hobbi nem azt jelenti, hogy beéred gagyi képekkel, hanem azt, hogy nem ebből származik a jövedelmed, de mint művész érdeket vagy benne, hogy legalább olyan jó munkákat adj ki a kezedből, mint az, aki ebből él"
Akinek igénye van arra, hogy profi eszközöket használjon és megvan a tudása (vagy az akarata hogy megtanulja), hogy legalább olyan jó munkát adjon ki, mint az aki ebből él, az ő maga is meg tudna élni belőle ha akarna.
Vagy legalább a főállása mellett keresni annyit vele, hogy visszahozza a szoftverek árát.
-
Lassú Víz
addikt
válasz
BonFire #23018 üzenetére
Nem tudom milyen árlistát néztél, de a PS + LR 9,99€ + ÁFA, azaz 12,69€. A teljes csomag magánszemélyeknek bruttó 63,49€, KKV szektor nettó 69,99€.
Ez is csak egy termelő eszköz mint a fényképezőgép. Még nem is a legdrágább. A gimpet is lehet szapulni, de ha valaki gimpet használt, akkor a PS-ben épp úgy nem talál meg semmit, mint fordítva. A megszokott munkamódszerek nem működnek. Ennek ellenére egyértelmű, hogy a PS jobb, így is kell lennie, de a gimp sem használhatatlan. Csak tovább tart a kívánt eredmény elérése.
-
BonFire
veterán
válasz
#16514048 #23017 üzenetére
Nem. Rosszul látod. Ez, amit te mondasz, árukapcsolás. Egy összegért olyan szolgáltatásokat vetetnek meg veled csomagban, amelyekre nincs is szükséged! Az egylicences program 25,39 € havonta, ami több mint 8000 Ft mai árfolyamon. Nekem mondjuk a Photoshop+Illustrator+After Effects kell, ez a három havi 24 000-be kerül, mert nincs olyan konstrukció, ami kedvezményesen összeválogatott 3 szoftvert tartalmazna. Vagy előfizethetek az All Apps kontrukcióra havonta 101 €-t. És például az After Effectsnek nincs alternatívája, ha már itt tartunk, vagy ahogy a másik példámban is szemléltettem: ingyenes DAW nem létezik! Ha már a Photoshopot mindenki kényszeresen hasonlítgatja a használhatatlan Gimp-hez, amit újra csak leírok: nem lehet használni.
A hobbi nem azt jelenti, hogy beéred gagyi képekkel, hanem azt, hogy nem ebből származik a jövedelmed, de mint művész érdeket vagy benne, hogy legalább olyan jó munkákat adj ki a kezedből, mint az, aki ebből él. Ha már se így se úgy nem fizetik meg a művészetet, legalább legyen meg az eszközöd, hogy kifejezd magad. A Gimp erre alkalmatlan, az Inkscape Illustrator helyett dettó. Van persze CorelDraw, de az ismét fizetős.
Nem. Ha valamirevaló munkát akarsz kiadni a kezedből, szükséged van professzionális eszközkre. Amit – ismét mondok – régebben használt szoftverként vagy akciósan kedvezményesen meg lehetett venni, vagy kisírni karácsonyi ajándéknak, kizsarolni főnöktől. Előfizetést senki nem vesz neked, és újra mondom: ez a konstrukció nem rugalmas, pont úgy vannak belőve az árak, ha magad szeretnél összeválogatni vagy 3 szoftvert, akkor nagyon ne járjál jól.
Na, részemről ennyit a témáról, úgysem fogjuk itt megváltani a világot.
-
#16514048
törölt tag
válasz
BonFire #23015 üzenetére
Ezzel most nem értek egyet. Alapból össze sem lehet hasonlítani a régebbi verziókkal, mert a Creative Cloud miatt ez több mint egy szoftver, akkor is ha csak a PS-t veszed meg.
"Most ezzel az üzletpolitikával minden évben ugyanakkora összeget kihúznak a zsebedből, mint amit egyszer elég lett volna megfizetni. Monjuk 90 000 Ft-ot, és ez csak a Ps."
A photography plan 1 évre kb. 45 000 Ft, és ez nem csak a PS, van benne Lightroom, mobil appok és olyan szolgáltatások, amiket nem kaptál meg a CC előtt.
Aki ebből él meg, annak jobban megéri így, főleg a teljes CC. Én használom a PS-t, Lightroom-ot, Illustratort, InDesign-t, After Effects-et, Acrobat Pro-t, tervezem hamarosan tanulni a Premiere-t és a Muse-t, utána meg a többit. Ez régen mennyibe került volna? És kapsz hasznos szolgáltatásokat is, Assets, Stock, Typekit, portfolio oldal, felhő tárhely stb. Arról nem beszélve, hogy azonnal kapod a frissítéseket (amikről persze eldöntheted, hogy szeretnéd-e telepíteni), szinte mindig kerül bele pár olyan funkció is, ami nélkül ugyan tudtam élni korábban, de azért megkönnyíti a munkámat.
Az más, ha valaki hobbiból csinálja, de szerintem ha nagyritkán szerkeszt valaki egy-egy képet, annak azért elég a Gimp is. Nyilván egy ingyenes programtól nem lehet elvárni ugyanazt a tudást, de amúgy csak megszokás kérdése az egész. Én Gimppel kezdtem, nem volt olyan egyszerű átállni PS-re, nekem eleinte az tűnt logikátlannak, szokatlannak. Mindenesetre nem is ezek az emberek az Adobe célcsoportja, és nem hiszem hogy szivesebben fizetnének egyszerre százezreket vagy akár 90-et egy legális szoftverért ilyen használatra.
A hobbijukra meg általában úgyis költenek az emberek, ha azt szeretnék rendszeresen és magasabb szinten űzni. (Ha magamból indulok ki, horgászásra egy év alatt több pénz elmegy, mint ami a PS lenne.) És mégegyszer, a CC-vel többet is kapsz, mint a régi verziókkal, de akinek nem tetszik, az gondolom továbbra is vehet használt programokat.
-
*Ropi*
félisten
válasz
BonFire #23015 üzenetére
Valami 640.000-re emlékeztem (a CS5 Extended még 1000 USD-ért ment, lehet a többi valami bundle volt hozzá), de eszerint rosszul.
Sokak szerint azért jobb így, mert nem egyben fizetsz hanem részletekben, ami nem annyira megterhelő a pénztárcának...
Abban viszont egyetértek, hogy aki nem ebből él annak tényleg csak lehúzás - ahogy a többi szoftvernél is.
-
BonFire
veterán
válasz
*Ropi* #23014 üzenetére
A 600 000 költői túlzás, a fele is sok. Az extended változatok kerültek valami 275 000-be, a szimpla valamivel olcsóbb volt, arról nem beszélve, hogy használt szoftveres oldalon az egy-két évvel régebbi verziót ennek a töredékéért vesztegették olykor, tehát ha valaki elhatározta, hogy összekuporgatja a kis vagyonkáját és egyszer s mindenkorra pontot tesz a jogtiszta szoftver kérdésének végére, annak volt esélye megvásárolni. Nem beszélve az akciókról, amikor a hivatalos viszonteladók hirdették orrba-szájba rendkívüli kedvezményekkel. Szóval koránt sem volt olyan megfizethetetlen.
Erre mi történik? Most ezzel az üzletpolitikával minden évben ugyanakkora összeget kihúznak a zsebedből, mint amit egyszer elég lett volna megfizetni. Monjuk 90 000 Ft-ot, és ez csak a Ps. Na, ez az, ami sok embernek büdös.
Nekem van egy kedvenc zenei munkaállomásom (Sonar), amit régóta használok, és el is határoztam, amint anyagilag sínre kerültem, hogy megveszem, erre látom ám, hogy közben ők is áttértek az előfizetéses modellre. Mondanom sem kell, hogy pont annyira nem vagyok profi zenei producer, mint ahogy profi grafikus sem (nem ebből élek meg). Azért, hogy félévente egy-két számot felvegyek, arra kissé sokallom az állandó előfizetést. És nincs alternatíva, hogy akkor dolgozz ingyenes szoftverekkel, mert nincs ingyenes szoftver. Ami van, az olyan szinten köti meg a kezed, hogy képtelenség vele dolgozni. Gondolj csak bele! Ha a Gimp annyira életképes lenne, már rég lesöpörte volna a Photoshopot a színpadról, de valami miért az embereknek nem kell. Mert nem lehet vele dolgozni. Fapados, logikátlan, csomó dolgot csak nagy-nagy kerülőkkel (vagy még úgy sem) lehet benne létrehozni stb. Én majd megőrültem tőle, amikor utoljára láttam, hogy még mindig nincsenek benne réteg összhatásmódok. Nincsenek adjustmentek, ami nélkül már el sem tudom képzelni a képszerkesztést. Annyira élvezet vele képet szerkeszteni, mint sajtreszelővel rejszolni.
Na, így aztán kibontakoztathatod a kreatív művészi fantáziádat. Szárnyalhat bátran, de csak az uborkafa tetejéig, nem magasabban.
-
*Ropi*
félisten
válasz
Jinxb1rd #23013 üzenetére
Mert amióta "gombokért" lehet képfényező gépet kapni, azóta robbanásszerűen megnőtt a profi fotósok száma, az Adobe meg hülye lenne ezt a lehetőséget kihagyni: egyben ~600.000 Ft-ért (annyi volt a listaára) senki sem venné meg a PS-t, maradna a warezolás. Ezzel mindenki jól jár, mert így sokkal több ember veszi meg, ezáltal világszerte legalizálódik a szoftveres háttér. A másik meg, hogy aki ebben a formában aki nem tud havi ~3600 Ft-ot kitermelni a munkájából az LR + PS licenszre, az ne akarjon fotózásból megélni mert életképtelen a szakmában.
Az egyéb vonalakon nincs ekkora kereslet, ezért azokat a programokat drágábban adják. Valahol olyan ez, mint a stockfotós liceszelés: vagy sok ügyfélnek adod el a képedet webes méretben apróért, vagy csak egy vásárolja ki, de óriásplakátra a sokszorosáért.
-
zserbox
őstag
Sziasztok,
Nagyon bagatel kérdés lesz,. Hogy tudnék egy képet fekete fehérre konvertálni, de úgy hogy szürke ne legyen csak fehér és fekete?
-
general
addikt
jesszusom ez a mai frissítés...! nem tetszik az új felület, kérem vissza a régit!
-
Lassú Víz
addikt
válasz
fi:zi'k #23004 üzenetére
Csinálj a rawból 16 bites tiffet az Olympus Viewer 3-mal, azt már szerkesztheted tovább PS-sel. Sajnos nem tud maszkolást mint egy Lightroom, de csinálhatsz több eltérő képet, amit a PS-ben rétegmaszkokkal össze tudsz dolgozni. Nem kényelmes, de a másik út havi 10€ + 27% ÁFA.
A gimp is egy alternatíva, csak fapadosabb, a raw konvertere meg m4/3 rendszerhez biztosan felejtős.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen program, ami...?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nintendo Wii U
- Microsoft Excel topic
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Exkluzív órák
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! I5 12600KF / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 512GB SSD
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! R5 8400F / RX 9060XT / 32GB DDR5 / 1TB SSD M.2
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest