Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz *Ropi* #23014 üzenetére

    A 600 000 költői túlzás, a fele is sok. Az extended változatok kerültek valami 275 000-be, a szimpla valamivel olcsóbb volt, arról nem beszélve, hogy használt szoftveres oldalon az egy-két évvel régebbi verziót ennek a töredékéért vesztegették olykor, tehát ha valaki elhatározta, hogy összekuporgatja a kis vagyonkáját és egyszer s mindenkorra pontot tesz a jogtiszta szoftver kérdésének végére, annak volt esélye megvásárolni. Nem beszélve az akciókról, amikor a hivatalos viszonteladók hirdették orrba-szájba rendkívüli kedvezményekkel. Szóval koránt sem volt olyan megfizethetetlen.

    Erre mi történik? Most ezzel az üzletpolitikával minden évben ugyanakkora összeget kihúznak a zsebedből, mint amit egyszer elég lett volna megfizetni. Monjuk 90 000 Ft-ot, és ez csak a Ps. Na, ez az, ami sok embernek büdös.

    Nekem van egy kedvenc zenei munkaállomásom (Sonar), amit régóta használok, és el is határoztam, amint anyagilag sínre kerültem, hogy megveszem, erre látom ám, hogy közben ők is áttértek az előfizetéses modellre. Mondanom sem kell, hogy pont annyira nem vagyok profi zenei producer, mint ahogy profi grafikus sem (nem ebből élek meg). Azért, hogy félévente egy-két számot felvegyek, arra kissé sokallom az állandó előfizetést. És nincs alternatíva, hogy akkor dolgozz ingyenes szoftverekkel, mert nincs ingyenes szoftver. Ami van, az olyan szinten köti meg a kezed, hogy képtelenség vele dolgozni. Gondolj csak bele! Ha a Gimp annyira életképes lenne, már rég lesöpörte volna a Photoshopot a színpadról, de valami miért az embereknek nem kell. Mert nem lehet vele dolgozni. Fapados, logikátlan, csomó dolgot csak nagy-nagy kerülőkkel (vagy még úgy sem) lehet benne létrehozni stb. Én majd megőrültem tőle, amikor utoljára láttam, hogy még mindig nincsenek benne réteg összhatásmódok. Nincsenek adjustmentek, ami nélkül már el sem tudom képzelni a képszerkesztést. Annyira élvezet vele képet szerkeszteni, mint sajtreszelővel rejszolni.

    Na, így aztán kibontakoztathatod a kreatív művészi fantáziádat. Szárnyalhat bátran, de csak az uborkafa tetejéig, nem magasabban.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák