Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz BonFire #23018 üzenetére

    Nem tudom milyen árlistát néztél, de a PS + LR 9,99€ + ÁFA, azaz 12,69€. A teljes csomag magánszemélyeknek bruttó 63,49€, KKV szektor nettó 69,99€.

    Ez is csak egy termelő eszköz mint a fényképezőgép. Még nem is a legdrágább. A gimpet is lehet szapulni, de ha valaki gimpet használt, akkor a PS-ben épp úgy nem talál meg semmit, mint fordítva. A megszokott munkamódszerek nem működnek. Ennek ellenére egyértelmű, hogy a PS jobb, így is kell lennie, de a gimp sem használhatatlan. Csak tovább tart a kívánt eredmény elérése.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz BonFire #23018 üzenetére

    Nem látom rosszul, csak más a véleményünk. Szerintem igenis hasznosak ezek a szolgáltatások, megkönnyítik a munkát és egy hobbi grafikus is hasznát tudja venni nekik. De mégegyszer, nem ők a célcsoport. (Kicsit nyugatabbra mondjuk ők is könnyen megengedhetik maguknak)

    De nekem mennyibe is kerülnének az előbb említett szoftverek? Ha akciós vagy használt árakkal számolunk, akkor is milliós tételről beszélünk. És 3 évente cserélhetném mindet, mert én nem szeretek elavult programokat használni. Így meg a 6-8 általam használt program mellé bármikor letölthetem a többit is, ha meg szeretném őket tanulni. Nem kell azonnal százereket kiadni rá pluszban.

    Nyilván nem minden felhasználónak kedvez. Aki csak 3 programot akar használni, nem kíván többet megtanulni és visszautasít bármilyen extra szolgáltatás igénybevételét, valamint nem tart igényt a folyamatos szoftvertámogatásra, annak tényleg jobban megérte a régit megvenni. Persze kizárólag használtként, mert valójában csak úgy volt olcsóbb...

    Ebből meg nem akarok újabb vitát genrálni, csak úgy megjegyzem, mert ezt sosem értettem:

    "A hobbi nem azt jelenti, hogy beéred gagyi képekkel, hanem azt, hogy nem ebből származik a jövedelmed, de mint művész érdeket vagy benne, hogy legalább olyan jó munkákat adj ki a kezedből, mint az, aki ebből él"

    Akinek igénye van arra, hogy profi eszközöket használjon és megvan a tudása (vagy az akarata hogy megtanulja), hogy legalább olyan jó munkát adjon ki, mint az aki ebből él, az ő maga is meg tudna élni belőle ha akarna. :U Vagy legalább a főállása mellett keresni annyit vele, hogy visszahozza a szoftverek árát.

Új hozzászólás Aktív témák