Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz dudu5130 #9656 üzenetére

    A felszereltségi szinteket összegyűjtve leírná nekem valaki, ha szépen kérem? :)
    Nem találtam rá sehol. :(

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!

    Két hónap múlva kezdek új munkahelyen, ami heti 2 munkanapi pesti utat fog jelenteni hosszútávon. Budapest ide nekem 145 km, ebből 90 km autópálya. Eddig egy 2006-os 1.4 Nissan Note volt a közlekedőedény alattam, amivel a napi városon belüli munkábajárás, időntként egy-egy hosszabb út hibátlanul működött, viszont nem pályázásra való jószág (bármennyire is imádom az igénytelenségét).

    Szerintetek egy diesel Delta jó választás lenne a következőkre?
    - 2,5 millió Ft felé nem szeretnék menni
    - Évi 30-35k km, ebből heti 1-2x hosszabb út (oda-vissza 290 km, amiből 180 autópálya)
    - 192 cm, 95 kg vagyok. Szeretnék kényelmesen elférni elöl, illetve ha valaki mögém ül, akkor ne nyomorogjon (vicces, de a kis Note ezt simán tudta)
    - Fogyasztás max 6 liter
    - Nem szeretnék lemondani a Note pakolhatóságáról. Tologatható üléssor, lecsukott ülésekkel kimondottan jól és magasan megrakható utastér.
    - Évjárat, km nem érdekel
    - Megbízható motor, elfogadható árú futómű és kopó alkatrészek

    Akármeddig forgattam a hahu-t, a Delta volt az egyetlen autó, ami ezeket tudja és még jól is néz ki!

    Következő kérdésekre keresem a választ:
    - Milyen motorral vennétek a helyemben? Nagyságrendileg mennyivel drágább fenntartani egy nagyobb köbcentist (szervíz és egyéb)?
    1.6 (120le), 1.9 (190le), 2.0 (165le) motorokkal szerelték őket tudtommal. Szerintem nekem az 1.6 is elég lenne, de nem ismerem a különbségeket... Azt tudom, hogy az 1.6 automatába a fos GM váltót rakták, a többibe tudtommal már értelmeset.
    - Automata váltó mennyire kiforrott rendszer? Mennyire kell az automatákat kerülni?
    - Nagyon bejönnek a napfénytetős verziók. Azon kívül, hogy figyelni kell a karbantartásra (gondolom szilikon spray), van-e bármi hátulütője?
    - Ülésfűtés az ennyire hiánycikk a deltákban? Szinte alig találok olyat, ami tudná...

    Köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz gipsztigris #12978 üzenetére

    Az 1.9 twinturbóról tudnátok részletesebben írni pár sort? Eléggé tetszik a Delta és heti 2 x 100 km pályázásra keresek éppen valami kényelmes és gazdaságos dieselt (190 centi vagyok). Egy ismerősöm hozott be egyet Oalszból és addig nem hirdeti meg még nem mondok neki választ, de nem ismerem ezt a kivitelt. Mivel másabb, mint az 1.6, 2.0? Annyit tudok, hogy két turbós, de picit részletesebben érdekelne, mennyire zsákbamacska. Tudtommal nem hajtva ez se eszik többet 6 lityinél.
    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz gipsztigris #13026 üzenetére

    Köszi a válasz! :)

    Ez a reaktív lengéscsillapítás az összes 1.9 TT-ben van? Nem is hallottam erről... Az 1.6 és 2.0-ban nincs ilyen aktív rendszer?

    Fb csoportban elég jókat találtam erről a blokkról:
    "Utolsó nagyszelepes, kovácsolt főtengelyes, majdnem mindent is kibíró 1.9, konkrétan eu3 blokk. Ezeket még sokszázezer km-re gyártották."

    Akkor ezek valami fanatikustól származhatnak? :D Vagy csak ez a turbó és lengéscsillapítás miatt macerás a fenttartás? :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák