Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz szicsu #3208 üzenetére

    így van hiába erős a gazdaság ahogy Sztripi állítja(ami igaz is), ha egyszerűen nincs mit enni... amúgy nem olvastam de hallotaam vmelyik műsorban h pont Guderian írta a naplójába a 41-es téllel kapcsolatban hogy olyan hideg volt hogy a katonák amikor ''nagydolgukat'' végezték a szabadban befagyott a hátsó felük... és 42-re se tanultak ebből...

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #3208 üzenetére

    Hogy a németek nem voltak tisztában, hogy mire kell számítaniuk, csak és kizárólag maguknak köszönhetik. Tanulmányozni kellett volna a történelmet, Napoleon is így szopta be. Arról megint csak maguk tehetnek, hogy nem volt másodlagus tervük. Aki így megy neki egy háborúnak az meg is érdemli.

    A jó hírszerzés és a várható körülmények ismerete elengedhetetlen a győzelemhez (de nem garantálja azt).

    A fegyverek működőképességéről már leírtam párszor: az oroszok fegyvereket gyártottak, a németek műszereket. Ez is a saját baromságuk a németeknek. Egy hadifegyvernek igénytelennek kell lennie.

    Az utolsó bekezdésedről nemrégiben volt szó itt. Ez különbözteti meg a valódi szövetséget a tengelyhez hasonlótól. A szövetségeseknél működött a gazdaság vonalán is, a tengelynél nem.

    Az orosz nép alacsony fogyasztású, a németek nagyon hozzászoktak a jóléthez. Ehhez viszont elégtelen volt a logisztikai rendszerük kapacitása.

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #3208 üzenetére

    Szoval ha jol ertem akkor azt mondod hogy a nemeteknek nem voltak harckocsiaik (mert nem mukodtek), nem voltak kezifegyvereik, nem mukodott a tuzerseg. Akkor hogy allitottak meg az orosz ellentamadast? Talan hogolyokat dobaltak az orosz tankokra?

    Azt honnan szeded hogy az orosz katonak eheztek?

    A szovetseges segely habar jelentos volt azert nem volt donto... Sok helyen olvastam mar ilyesmit, kulonosen ujabban, de erdekes hogy az angolszasz irodalomban nem tartjak olyan nagyon jelentosnek... Az amerikai szerzok szerint az oroszok a segely nelkul is megmaradtak volna. Ami pedig a segelyeket illeti az oroszok nem titkoltak hogy kitol jon.

    Megint csak elottem van Rosevelt optimizmusa, amikor Sztalinnal ertekezett. Amikor a komplett hadvezetes azton az allasponton volt hogy az oroszoknak annyi - kulonosen az angolok gondoltak ezt (3 honapot adtak az oroszoknak) - Rosevelt optimista volt mert az oroszok nyersanyagot kertek nem kesztermekeket...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák