Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #2123 üzenetére

    Hát nem rendesek ezek az amcsik!! :DDD Kíváncsi lettem volna, ha történetesen mi még szövetséges zónába (angol-francia-ami) estünk volna, milyen korlátozást kaptunk volna a nyakunkba? Viszont azt nem értem, hogy miért kezelték a japánokat másként, mint a németeket? A külföldi állomásoztatással kapcsolatban az amik, oroszok, franciák, angolok (hirtelen ennyi), ők állomásoztattak csapatokat világban. A japánok lényegében hol tudtak volna állomásoztatni? A Japán-hoz közel eső szigetcsoportok az amcsik kezén voltak. Más szerintem szóba nem nagyon jöhetett!
    „Ha megfigyeled akkor észreveszed, hogy minden japán haderő nevében van egy SD betűcsoport (pl JSDAF). Ez a Self Defence (önvédelmi) rövidítése.”
    Tehát támadó erőik elvileg nem lehetnek???
    Micsoda egy f*szság! Amcsik azért mit meg nem engedtek(nek) maguknak!!!!

    A németek ezek szerint jóval kisebb korlátozásokkal megúszták!
    Tehát a Nyugat-Németország kapott egy erősen butított gépet! A Starfighter is valami butított verzió volt, amit kaptak? Viszont légvédelmi fegyverekből kaptak eléggé korszerűeket is (Nike, Ajax rendszer) [ha jól emlékszem].
    „Még egy korlátozás volt: A haderők létszáma nem haladhatta meg a francia haderőkét.”
    Miért pont a franciákét? Érthetetlen! Úgy tűnik még egy ok, hogy a két nemzet rossz szemmel nézzen egymásra! ;]

    Golyó dologhoz: Gyanítom, hogy a német pisztolyok nem gömblövedéket lőttek ki!(inkább kúpos volt a lövedék). Tehát a filmben helytelenül használták a golyó kifejezést, nem? [ez mondjuk már csak kötekedés kategóriába való kérdés] :DDD

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Új hozzászólás Aktív témák