Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz mityku #2124 üzenetére

    az amcsiknak érdekében állt egy erős európa(gazdasági+katonai szempontból) a szovjetek miatt, mivel igy is csak két szuperhatalom volt és elég nagy feszültségek alakultak ki

  • #65675776

    törölt tag

    válasz mityku #2124 üzenetére

    Japán (Nagy Britanniához hasonlóan) különös helyzetben van: alig rendelkezik nyersanyagokkal. Két út van ezen hiány pótlására: 1. kereskedelem 2. hódítás. A kereskedelem viszont ingatag dolog. Ha nincs biztonságos forrás, akkor a 2. pont lép érvénybe. A II. vh után az USA garantálta a japán igények kielégítését. Ennek volt egyik feltétele a korlátozások bevezetése. A japánok viszont (ellenben a németekkel) beletörődtek a vereségbe, és nem is igazán akarnak azóta háborúzni. (Ebben közrejátszik persze az is, hogy a franciák nem szólhattak bele a békefeltételekbe, mint Európában. Amennyiben az I. vh-t a Wilson amerikai elnök által kidolgozott béketerv alapján zárják le valószínűleg soha ki sem tört volna a II. vh! Csakhát a franciák kemények akartak lenni (holott már ezt a háborút sem tudták önerőből megnyerni (elveszteni annál inkább), pedig igazából csak egy ország állt velük közvetlenül szemben), Clemenceau és a többi soviniszta barom elintézte a II. vh-t. (Aminek a megaláztatásait bőven megérdemelték!) Még az angolok is csak statisztáltak, pedig sokkal nagyobb erőfeszítéseket tette már akkor is a győzelemért.) Atombombájuk azért nincs mert soha nem is akartak, a teljes betiltását viszont annál inkább. Viszont nem olyan hülyék, hogy energiaforrásként ne használnák.

    A németek esetén nincs ilyen probléma, majdnem önellátóak tudnak lenni mindenből. Meg aztán Japán messze van Európától, a vh-k ''tradicionális'' hadszínterétől. A III. vh alapvetően Nyugat-Európa birtoklásáért zajlott volna, függetlenül attól, hogy hol tört volna ki. Ezért szükség volt az erős német haderőre. A NATO-n belül elég konkrétan el lettek osztva a feladatok (ezt szívják most az európai tagállamok, mivel nincs értékelhető légiszállítási kapacitásuk). Németország alapvetően szárazföldi hadműveleteket kapott feladatul, lévén az egyik fő hadszíntér lett volna. Viszont ezen hadműveletek légi biztosítása szintén az Ő feladatuk lett volna. És itt lép be a képbe a Starfighter. A német változat (kvázi összeurópai, ettől függetlenül a típusjel G betűje németországra utal) nem butított, hanem éppen javított képességű verzió volt! Ez volt az első többfeladatú Starfighter, az amerikai változatok csak mellékesen voltak képesek földi célok támadására, ehhez viszont szinte semmilyen avionikai felszereléssel nem rendelkeztek. Mégis adtak nukleáris készültséget (F-104C), ehhez elég volt egy város megtalálása. A G változat viszont alapvetően többfeladatúnak lett tervezve, megnövelt hajtóműteljesítménnyel, jelentősen kibővített és bonyolultabb avionikával. Viszont ezen rendszerek kezeléséhez már kevés volt egy ember, ezért igen nagy volt a baleseti veszteségi arány. A G változat érdemelte ki az Özvegycsináló titulust. De legyünk igazságosak: a MiG-21 semmivel sem volt jobb ezen a téren!!! Csakhát errefelé a légikatasztrófák alapvetően hadititoknak minősültek, nem igazán tudatosult az emberekben mértékük.
    Hogy miért a franciákhoz viszonyították? Mondj még egy országot Franciaország közvetlen szomszédai közül, aki fenyegetni tudná őket! Teljesen logikus döntés.

    És Nike Ajax vessző nélkül.

    A filmeket többnyire dilettánsok fordítják, a színészek hozzáértéséről már ne is beszéljünk. Poénból a BoB szinkrongárdáját elküldtem volna egy olyasmi ''felkészítésre'', mint amilyenben az eredeti színészek részesültek! (Nem tudom hirtelenjében Stohl köcsög volt-e szinkronhang, de lehet, hogy az első óra után megpukkant volna. Mindenki nagy örömére. Én már azt sem értem, hogy lehet egyáltalán azt a pancsert színésznek nevezni.) Nyugodj meg hirhedt szőrszálhasogató vagyok, a BoB szinkronját/feliratát végiganyáztam. Ugyan ez igaz a BHD-ra, WWS-re is.


    A japán hk-k még a könnyű kategóriába tartozó M3/M5 Stuart-tal sem igazán voltak egyenértékűek!
    A fa épület maradványait könnyü eltakarítani, és ha felépült az új házikó, a régivel kitűnő grillpartit lehet tartani. (Ez most rohadt geci volt, tudom.)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák