Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szicsu

    őstag

    válasz Gyantusz #2117 üzenetére

    végre van mit olvasni :C :C :C :C :C

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz Gyantusz #2117 üzenetére


    1945. április 01-június 22.: Okinawa-sziget. 11 heti csata, mérleg: Japán: 90.000 halott, 7.000 fogságba esett; USA: 12.520 halott, 36.631 sebsesült!!!
    Egy kicsit reálisabbak ezek a számok, mint az a 2.500!

    Ha átolvasodd mégesgyszer amit íram,akkor látod hogy csak egy domb bevételére vonatkoztak a számok.A domb neve sajna most nem jut eszembe.

    Az sebesült és a halottak száma miért ennyire eltéraő a két oldalon?


    Az akkori ''népek'' értertesültséget nem tudom,de manapság nem tudnak semmit az emberiség eddigi legnagyom háborújáról.


    Tokio,bonbázásáról csak annyit,hogy ha gyufákat dobnak le a bonbázókról akkor is tűzvész lett volna. De akkor miért kellett még gyújtóbonbákat is bevetni?
    Főleg napalmot,amitnek az oltása..........

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #2117 üzenetére

    „Japán a mai napig nem önellátó, ásványkincsekben szegény, élelmiszerekből jelentősen, energiahordozókból, kohászati alapanyagokból szinte teljes mértékben behozatalra szorul => utánpótlási vonalainak megtépázása igen komolyan érintették nemzetgazdaságát akkoriban.”

    Gyanítom mindezen események/dolgok végett jött létre egy amolyan „ellentét”-ként a baromi erős elektrotechnikai iparág (+kocsigyártás!) [megmutatják, hogy mire is képesek! J
    Persze ez csak saját okfejtés, lehet a kettőnek semmi köze egymáshoz!
    Egyébként minden tiszteletem a japánoké, hogy két ledobott atombomba után morálisan így helyreálltak!
    Tényleg azzal mi van, hogy [hallottam a dolgot régen] hadseregüket jelentős mértékben korlátozták a háborút követő időszakban (főleg az amcsik)? Itt a különféle alakulatok számát, fegyverek típusát értem. Erről mit tudsz? Illetve a a Nyugat-Németországban volt hasonló dolog? [válaszolok is magamnak] J Az teljesen más dolog volt, ott ugye két részre lett osztva az ország, a keleti blokkban a szovjetek halmoztak fel fegyvereket, míg a nyugati oldalon főként amcsi technikát alkalmaztak.

    Egyébként a sebesült és halotti számadatokat nézve, tényleg hatalmas eltérés van a két fél adatai között! Mint mondtátok a japánok nem adták meg magukat, inkább a halált választották (vagy „kibelezték magukat” vagy kézigránáttal robbantották fel magukat és minél több amcsi katonát vittek magukkal a sírba!). Eszembe jutott egy cikk (már nem tudom, hol olvastam), ahol a cikkíró ecsetelte, hogy az amik egy újabb sziget elfoglalásakor több száz öngyilkos rohamhajót és csónakot találtak bevetésre készen, amit ha a japánok használnak, mérhetetlen károkat okoztak volna az amiknak!

    „1945. május 23-24.: Foszforbombák Tokióra, 750.000 db bomba.
    1945. május 25-26.: A támadást megismétlik. Tokió beépített területeinek 50 %-a elpusztul. Fontos kiemelni, ismerve a japán építészetet, igen erősen domináns a papír és a fa használata benne! Enyhén ''Tűzveszélyes'' kategória... <de legalább alkalma volt a japán építészetnek a vh. után kibontakozni...>

    Azért azt elkell ismerni (remélem egyetértesz velem), hogy az építészetük viszont gyönyörű volt! Nekem nagyon bejön! Persze nem gondolták ők se, hogy gyújtóbombákkal fogják megszórni őket! Kibontakozás?! Ez kicsit cinikusan hangzott! Nem?

    „Sikerült beszerválni november végén a Rubicon és a História c. újságokat. Mindenkinek melegen ajánlom a figyelmébe!!!
    <anyám tegnap szólt, hogy neki vannak régi História számai...>
    <És tényleg: 1982/2, 1982/4-1986/1-ig megvan mind >”

    Nekem miért nincsen ilyen muterom????? Mázlista!!!!

    „(ld. Anthony Kemp: SAS - Békeévek vad háborúi 1947-1991 - A brit elit kommandó, a Special Air Service gyarmati és antiterrorista műveletei, Aquila könyvek, LAP-ICS Könyvkiadó)”

    Bár nekem nem ez van, meg, hanem Steve Crawford: SAS enciklopédia c. könyve, az nagyon jó! Tudom ajánlani mindenkinek!
    Ha már könyvek kerültek szóba, a 2037. hsz-ban említett könyvek nem valószínű, hogy eredetiben meglesznek mostanság! J
    Várom a privát levelet!
    Ne is mond a sulit én már végeztem vele (bár sosem lehet tudni), nekem is voltak húzós időszakaim! J


    daa-raa: mondjuk ez a fanatizmus megvolta németeknél is (SS-re gondolok), A bukásban, a végén mikor mondja az ss tiszt, hogy nem élhetik túl Hitlert! Az uccsó golyót (tudom ezt a kifejezést nem szereted! J ) a fejbe szánták! (és meg is tették, bár nem harcoltak a végsőkig a filmben)

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Új hozzászólás Aktív témák