Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Gus-T. #6944 üzenetére

    Ez az én véleményem a rendert tekintve:

    RAM: nem számít a DDR4, tökéletes a DDR3, illetve a késletetés és a sebesség sem számít, viszont legyen sok! >> szóval 32 GB-ot javaslok.
    CPU: itt a magok száma a fő, nem lényeges az utóbbi 1-2 évben megjelentek közül, hogy melyik kódnevű prociról van szó... ja és mindenképpen Intel procit ajánlok.
    VGA: ez totálisan attól függ, hogy VGA vagy CPU rendert használsz-e. Én CPU rendert használok és nem játszom, szóval ebbe nem nagyon szólnék bele, de a lényeg, hogy minél több RAM legyen rajta, mert a GPU rendereknél általában az a szűk keresztmetszet. Ha CPU render, akkor meg simán jó a 100e alatti kategória is.
    SSD: szerintem a megbízható márkák bármelyikét választhatod, úgy számolj a kapacitásával, hogy kb. 30 GB-ot mindig kell rajta üresen hagynod, hogy tudjon legózni és akkor nem lesz vele bajod
    Táp: szintén legyen megbízható márka és mondjuk 600 W... ennél nagyobb már nem kell, persze függ attól, hogy hány vinyód lesz benne és hogy végül milyen VGA-t választasz.

    A jelenlegi gépednél nem fogsz ezerszer jobbat kapni, a renderidők nem fognak órákat csökkeni. Ilyen szinten inkább elgondolkodnék 3-4 darab olcsó (mondjuk q6600-as), pár éves gépen, amit beállítanál distribute renderbe... az már ingencsak lökne a dolgon.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák