Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyúltáp

    senior tag

    válasz op9 #379 üzenetére

    ugyanmár, szerintem modellezésben te előrébb tartasz plö mint én. Nagyon szép letisztult modell az a citroen.
    Anyagot, tényleg a nissan-os tut-ból néztem...de brazilban nincs véletlenül beépített car paint shader?...úgy rémlik mintha lenne. Bár még nem próbáltam, lehet, hogy pocsékul néz ki.

    Balika911:

    Falakat több féle képpen is meg lehet oldani. Legegyszerűbb talán, ha a beépített wall objectet használod...végülis erre lett kitalálva. De ha bonyolult az alaprajz, akkor csinálhatod azt is, hogy egy vonallal megrajzolod alaprajzot, majd egy extrude módosítóval ''kihúzod''. De csinálhatod sima box-okból is.
    Ezt a helyükre illeszteni dolgot nem értem igazán...nem tudod odamozgatni őket? vagy azt nem tudod, hogyan vágj nekik lyukat a falon?

    Ajtóval együtt mozgó kilincset lehet csinálni, de úgy nem, ha meghagyod door object-nek az ajtódat. Mindenféleképpen át kell alakítanod editable mesh-é vagy poly-vá.
    Miután átnyomtad, menj element sub object szintre (5-ös gyorsbillentyű) Majd jelöld ki az ajtó azon részeit, amelyek kinyílnak. Detachold őket külön object-é.
    Ezután a rotate tool-al már simán tudod nyitogatni. Kilincset meg egyszerűen attachold hozzá.

    Képernyő kímélőt lehet asszem vhogy csinálni vele...de kell hozzá egy exportáló plugin....igazából nem emlékszem már a nevére...:(

    Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

Új hozzászólás Aktív témák