Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bari

    Modder

    Sziasztok

    Szeretnék 3 monitoros megjelenítést beállítani, az apropót az adta, hogy a meglévő 2db monitorom mellé, viszonylag jó áron tudnák venni egy harmadik ugyan olyat.
    Volt itthon egy nem használt monitor, amivel megpróbáltam letesztelni ezt az állapotot. Ha minden flottul működik megvenném a harmadikat is, de feleslegessen nem szeretnék pénzt költeni ha a jelenlegi állapotban nem működőképes, (nem szeretnék másik VGA-t vásárolni, a leírások alapján a jelenleginek is tudnia kellene)
    A meglévő monitorok 19"-osak, és DVI.-n használom őket. A harmadik amit próbakép rákötnék a rendszerre az egy 17"-os de a max felbontása ugyan úgy 1280×1024-es mint a 19"-os monitoroké, és csak DSUB csatlakozója van. A VGA egy Sapphire HD6790-es kártya, 1 displayport, 1 HDMI, és 2db DVI csatlakozóval rendelkezik.
    Eredetileg a 2 meglévő monitorom, a DVI csatlakozókra volt kötve, így használva nem is volt semmi gondom. Mivel a 17"-os monitornak csak dsub csatlakozója van, az egyik DVI portól a monitort HDMI/DVI kábellel átraktam a HDMI portra, a 17"-osat meg DVI/DSUB átalakítóval a DVI-re kötöttem. A 2 19"-osan továbbra is van kép, a ControlCenterben látszik is a 17"-os de nem tudom az asztalt kiterjeszteni rá, mert akkor az egyik 19"-osat kikapcsolja. Milyen módon tudnám három monitort egyszerre kiterjesztett asztalként használni?

    Előre is köszönöm a segítséget

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Bari

  • Bari

    Modder

    válasz El Kebir #38 üzenetére

    Köszi az infót, ezek szerint nem olvastam el elég figyelmesen a leírást.
    Ha jól értem, az egyik monitort egy átalakítón keresztül a DP portra teszem, akkor működni fog?
    Kár hogy elég drága cucc, és a legtöbb helyen csak rendelésre hozzák.
    Kellene egy kölcsönbe kipróbálni, csak sajnos a közelemben senkinek nincs ilyen :(

    Üdv: Bari

  • Bari

    Modder

    válasz El Kebir #40 üzenetére

    Az oprendszer W7 64 bit, sajnos DP bemenetes monitorra nincs keret.
    Néztem átalakítót szerinted a kettő közül melyiket érdemes megvenni?
    ezt, vagy ezt?

    Üdv: Bari

  • Bari

    Modder

    Sziasztok

    Végre a végére jutottam a 3 monitoros történetnek. A fentebb belinkelt delock átalakító nem volt jó, mint a vásárlás után utána olvasva kiderült csak aktív displayport/dvi átalakító jöhet szóba kettőnél több megjelenítő esetén. Így most van egy felesleges ilyen átalakítóm, akit érdekel esetleg az apróban megtalálja. Másodikra ugyan csak az ipontól rendeltem egy aktívat, mely meg is jött hamar csak a csomagolás megnézése után derült ki, hogy mini displayporthoz való, ezt szerencsére a bontatlan csomagolás megléte miatt vissza tudtam küldeni, így csak a postát buktam rajta. Mivel az iponban másik normál display port/dvi átalakítót nem találtam így miután visszautalták a pénzem, az ebay-en kutakodtam megfelelő átalakító után, lehet ezt kellett volna elsőre is tenni, de hát mindig utólag okos az ember.
    A választás erre az átalakítóra esett, mely alig 20 nap alatt meg is érkezett. A harmadik monitort a display portra dugva az átalakítón keresztül, a win7 minden akadékoskodás nélkül bekapcsolta, és akár eyefinity-t bekapcsolva egy közös megjelenítőként akár kiterjesztett asztalként szépen lehetett használni. Így már csak a harmadik monitor elhelyezésére kell majd valamit kitaláljak, mert jelenleg nem fér el a másik kettő mellett. A Stalker ClearSky-t, és a Dirt3-at próbáltam eyfinity-vel, hát mit mondjak, meg fogom tudni szokni :D

    Üdv: Bari

Új hozzászólás Aktív témák