Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honkydoo

    őstag

    válasz Lavar #215 üzenetére

    Szia!

    Ugyan nincs meg nekem egyik termék sem, javaslom nézegesd meg őket élőben is! Ha olyan boltba mész lehet azt is megengedik, hogy rádugd a laptopodra. (ha van) Így talán könnyebb lesz a döntés! :)

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

  • kemotox

    addikt

    válasz Lavar #215 üzenetére

    Szia!
    Pontosan ezért jöttem ide én is :D Pont ez a videó miatt szűrtem ki én is az AKAI-t. A joystick eleve nem volt szimpi. A novationnak a dupla pad-je nagyon fasza, meg jár hozzá egy 80 eurós Ableton Live Lite progi. Ja és van MIDI kimenete, ami a későbbiekben jól jöhet. Mindenképp a Novation nyer.
    Viszont van még egy harmadik jelölt is ebben az árban, kategóriában. Az Arturia Minilab MK2. Egy hónapja kapott FW frissítést amiben javítottak pár dolgon. Habár ennek "csak" 8 pad-je van (amit persze leht shiftelni, csak akkor is faszább, ha egyszerre áll rendelkezésre a 16), de két dologban veri a Novationt: jobbak a billentyűi, aszongyák ezek közül a mini keyboardok közül ez áll a legközelebb egy igazi zongorához; illetve ehhez is jár Ableton, plusz az Arturia saját libraryje ami tele van nagyon jó hangokkal. Az, hogy nem sima potijai vannak hanem végtelenségig tekerhető encoderei, az is egy nagy előny. (ezzel volt probléma régen, gagyi felbontású volt és "lassan" tekerte a cuccokat, de az új FW-ben javították. BTW erről az updateről ugyanez a csávó csinált videót, lesd meg)
    Én most már úgy vagyok, hogy a Novation egyedül a dupla pad miatt jobb. Konkrétan el kell dönteni, hogy pad-ek, vagy a billentyűk a fontosabbak :D

    Na szóval sokat nem tudok segíteni, esetleg annyit, hogy ketten tudunk tovább agyalni, hisz full egy cipőben evezünk. Én kezdek jobban az Arturia felé hajlani, de ki tudja mit hoz a holnap. Reggel már majdnem megrendeltem az AKAI-t, délutánra már kitöröltem a könyvjelzők közül, és biztos voltam a Novationba, most meg... :D


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák