Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz Beni2360 #8847 üzenetére

    Zidoo-val amúgy nem próbáltál meg levelezni ez ügyben, gariztatás miatt?

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz Beni2360 #8847 üzenetére

    A totel-nél kérdeztem a pasit, hogy RAM cserét tud-e csinálni, de azt válaszolta, hogy hiába rendel egy újat, az üresen fog érkezni, és nincs mit rátöltenie.

    Az angol nekem is fordítós, de újabban a középiskolás fiamat szoktam megkérni, hogy segítsen, :D mert éppen dicsérettel zárta az évet angolból.

    makoss
    Nekem is megáll betöltődés közben. A logo még bejön, de kimerevedik és úgy marad. Reset esetén ugyanez.

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • Ribobon

    tag

    válasz Beni2360 #8847 üzenetére

    https://hardverapro.hu/apro/hibas_alaplapokat_vasarolok_2/hsz_1-50.html

    "a lapka alatt vannak a lábak"

    A fenti szaki fő profilja a PC alaplap javítás, de valószínűleg BGA tokozású alkatrészeket is tud cserélni...

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz Beni2360 #8847 üzenetére

    Visszatértem! :)

    Előzmény: Az alábbiakat 2020-05-20-án írtam.

    "Segítséget kérnék. Az X10-em elhalálozott. A hibajelenség: Bekapcsoláskor bejön a nagy zidoo logo, pár másodperc után eltűnik, majd előjön a kisebb zidoo logo, ahogy mindig is szokott. Viszont ezután nem a kezdőoldal jön be, hanem a fél képernyőn, az alsó szélétől felfelé haladva egyre jobban elhalványulva egy kékes fény, ami az autó irányjelzőjének sebességével megegyező ütemben villog, és ez nem változik, nem hagyja abba.
    Próbáltam a factory resetet is. Benyomtam a reset gombot, áram alá helyeztem. Kiírta a kijelzőn, hogy boot—Up—Hello, és innen nem mozdul sehová. A tv-n bejön a nagy zidoo logo, és szintén nem történik semmi, kimerevedve úgy marad ítélet napig.
    Van valakinek ötlete, hogy most mit csináljak vele?"

    Több ötlet érkezett, mindet végig is próbáltam; eredménytelenül. A totel.hu szervízzel is próbálkoztam, egy hatalmas elutasítás volt a válasz, és még bunkók is voltak. (Erről is írtam.)

    Ezek után szépen bedobozoltam, és ment ki a garázsba, mert sajnáltam kidobni. Meg reménykedtem, hogy hátha közben lesz valami megoldás, de nem lett. Két éven keresztül pihent a garázsban.
    Tegnap este egy sugallat hatására behoztam, hátha kigyógyult a kómából, de sajnos nem, a fenti hibát ott folytatta, ahol két éve abbahagyta. Próbáltam resetelni, de semmi változás.
    Nyomogattam a távirányítón a beállítás, házikó gombokat, de semmi reakció. Ezután elkezdtem egyesével nyomogatni a távirányítón a gombokat, és amikor megnyomtam a legutolsót, a File-t, akkor hirtelen életre kelt a tv, és megjelent rajta a hálózat, és rajta, amit látott az X10. Az első döbbenet után rámentem a NAS-ra, kiválasztottam egy filmet, és elindítottam a lejátszást, és lejátszotta! :Y

    Ezután elkezdtem újra nyomogatni a házikót, meg a beállításokat, de semmi reakció.
    Ekkor kipattant a fejemből egy szikra. A Play áruházban rákerestem, hogy van-e hozzá vezérlő app. Miután megtaláltam, feltelepítettem, és elsőre látta is az X10-et. Az app-ban megkerestem az android beállításokat. Amikor rányomtam, a tv-n megjelent a beállítások menü. Ekkor már nem kis izgalom lett úrrá rajtam. :)) Kikerestem a gyári alaphelyzetbe állítást, és ráböktem, és el is indult. Rövid idő múlva újra indult, előjött a logó. Még levegőt is elfelejtettem venni a várakozás közben. ÉS EGYSZER CSAK HIRTELEN ELŐJÖTT A KEZDŐ OLDAL!!! FELÉBREDT A KÉT ÉVES KÓMÁBÓL AZ X10!!! :C :C :C :C :C :C
    Letöltöttem a legfrissebb firmware-t, megcsináltam az upgrade-t, és most tökéletesen működik. :DD

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

Új hozzászólás Aktív témák