Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    Ma egyáltalán nem ébresztett a Band (rgb ledes), sőt az alvást sem monitorozta és egyelőre nincs tuti tippem, hogy mi okozhatta (persze tudom, ha nem tudja a pontos időt az eszköz, honnan tudná, mikor ébresszen illetve az alvásmonitorozás pl. nem megy nappal, tehát egy lehetséges tippem volna, hogy az órája megbolondult, de mivel kijelzője nincs, telefonnal szinkronizálva pedig újraállítja az órát, ezért valószínűleg ez nem fog kiderülni...), de elég bosszantó dolog, mivel elsődlegesen ébresztőnek használom. Pár hete is kihagyott 1 napot az alvásmonitor, de az ébresztés ment, így különösebben nem érdekelt a dolog. A rezgő motor működik, az akku töltöttsége 48%, igazából pár napja hozzá se nyúltam a bandhez (néhány napja lett beállítva a jelenlegi ébresztési időpont és mindig ébresztett is), erre ma egyszerűen nem jelzett a beállított időpontban (meg úgy egyáltalán semmikor). 1.0.12.0-es firmware van rajta és apk mirror-os mi fit (1.8.711-1615).
    Ez már a 3. eset, amikor nem ébresztett. Az 1. eset akkor történt, mikor kijött a 2-es mi fit, akkor este átnéztem a felületét, funkciókat, nem nyúltam semmihez, majd reggel nem ment az ébresztő. Ekkor már csak az early bird hiánya miatt is visszatértem a fentebb említett verzióra, ezt követően pedig az ébresztés beállító rész így nézett ki és azóta is így néz ki. Volt unpair, mifitet is töröltem, feltettem újra az apkmirroros verziót, párosítottam, de így maradt. Viszont úgy voltam vele, hogy minden jól működik, ezért békén hagyom és csak a fenti 3 valós "ébresztő slotot" használom.
    A 2. eset pedig óraátállításkor jelentkezett, el volt csúszva az óra a band-en, az elalvás és ébredés időpontját pedig módosítottam anno a mi fitben ennél a napnál, de 1 órával eltolt értéket kellett választanom ahhoz, hogy a beállítani kívántat lássam a szoftveres felületen.

    Ha valakinek lenne valami tippje vagy tapasztalt már hasonló kellemetlenséget, az mindenképp érdekelne. Reggel a szokásos időpontban egyébként viszonylag éber voltam, de nem szoktam nézni az órát, mert az early bird ébresztő bőven időben jelez.

    Másik számomra felfoghatatlan dolog, hogy koppra vagy duplakoppra le kellene álljon az ébresztés, és csak a beállított időpontban kellene jeleznie, azt is csak 1 rezgéssel. Viszont azt tapasztalom, hogy vannak időszakok, amikor érzékeli a koppot a band, más időszakokban pedig valószínűleg akkor sem érzékelné, ha kalapáccsal vernék rá. Pontosabban: igyekszem hasonló technikával, határozottan koppintani, próbálkoztam a band különböző részein elvégezni a koppintást, próbáltam úgy, hogy az ujjbegy érje a bandet, de mindig határozott mozdulattal és nem a band mellé, hanem rá koppintottam, általában duplát, bár van, hogy 1 is elég neki, viszont van, amikor napokon keresztül a sokadik alkalommal se érzékeli a koppintást és rezeg tovább. Igazából a fő gond még így is az ébresztés, mert annak illene megbízhatóan működnie, mert a nélkül nem sokat ér. Az akku egyébként akkor járt utoljára 20% alatt, mikor megkaptam és simán 1,5-2 hónapot is kibír, szóval ötletem sincs, mi a kellemetlen jelenségek oka. Persze lehetne a firmware esetleg, de azt sem frissítem, ahogy a mifitet sem, nehogy elrontsanak rajta valamit, okulva a 2-es mi fittel kapcsolatos tapasztalatokból.

    Eustocktól vettem még talán tavaly év vége felé, tehát első tulaj vagyok, de ez az ébresztés hiba elég komoly gond, főleg a mai alkalom, aminek az okát sem tudom az 1. 2-vel ellentétben.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #12323 üzenetére

    Egyelőre downgradeltem a korábban is linkelt orosz mi fittel és azzal egyező verziójú angol mi fitet használok. Határozottabbnak tűnik most a band, teljesen más jellegű grafikont szül az alvásmonitor is, koppintásra elhiszi, hogy felkeltem és az ébresztés is ment (persze a korábbi tapasztalatok alapján mindez ingadozhat bármikor, de lehet, hogy az is firmware függő).
    Ami maradt a régiben, az az előzőleg linkelt képen látható állapot: 3 ébresztés helyett 10 van (legalábbis ennyi fér ki a telómon, az is lehetséges, hogy több lenne, csak a felület nem görgethető, de elképzelhető, hogy pont 10 van). Korábban próbáltam már kitörölni a plusz "ébresztő slotokat", de arra jutottam, hogy egyik mifitben sincs ilyen lehetőség. Anno a 2-es mi fit okozta ezt, bár igazából ez csak szépséghiba, korábban már hozzászoktam, lényegtelen hogy így marad-e.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz timbookedtwo #12330 üzenetére

    Jelenleg ez van fent, egy német fórumon találtam.

    Így most ugye mivel az ezzel azonos verziójú orosz mi fit downgradelte a firmware-t 1.0.9.27-esre, ez pedig nem tesz rá újabb firmware-t (eleve pont ugyan az a mi fit verzió, csak ez angol és elvileg nem piszkált), ezért jelenleg is 1.0.9.27-es a firmware a band-en (úgy olvastam, hogy elvileg az apk fájlban van a firmware is és mikor még csak próbálgattam a mi fiteket, akkor az apkmirror-os 1.8.711-1615 volt fent, direkt lecsatlakoztam a netről is, mikor párosítottam vele a band-et, hátha számít, de ennek ellenére is frissítette a firmware-t 1.0.12.0-ra, így ismét downgradeltem az orosz mi fittel és végül most a fent linkelt 1.4.113-as angol mi fit-et használom). Egyébként sokat tud tökölni a párosításnál, ha olyan kedve van, nem is mindig sikerül neki elsőre, illetve a xiaomi fiókhoz is általában csak 2. próbálkozásra csatlakozott, de azt is csak 1x kell elvégezni, utána már csak használni kell.
    Az orosz downgrade-elős romot pedig innen szereztem (korábban volt linkelve dropbox-ról, de úgy rémlik, hogy valamiért nem élt a link).

  • DRPCDoki

    tag

    válasz spiderpig820 #12332 üzenetére

    Igen, rémlik, hogy hallottam erről már korábban, bár lehet, hogy főleg délután nem rögzít (ritkán, ha indokoltnak érzem, szundizok 14:00-15:00 között 20-30 percet, de azt nem szokta rögzíteni, bár rövidségéből adóan túl sok értelme nem is lenne).

    Mindenkinek: Korábbi problémára visszatérve: a Band ugye ébresztésnél alapból szundizik 10 percet, majd újra rezeg, majd újabb 10 perc szundi és így tovább. Ha rezgés közben az ember koppint a band-en, akkor ha azt érzékelte, akkor nem lesz több szundi, csak a beállított időpontban fog jelezni és kész, viszont mint fentebb írtam, ezt nem mindig érzékeli. Ezen kívül a koppintás helyettesíthető rázással is, bár nem tudom, mi az amit annak értelmez (elegáns módszerre gondolok lehetőleg). Próbálok rájönni, hogyan lehet tuti módon leállítani a szundit, mert bár nem kritikus dolog, de kényelmesebb volna, ha mindig működne. Ezen az oldalon említést tesznek a fenti 2 módszerről, bár volt róla szó itt is, de úgy látom, ez szinte örök, megmagyarázhatatlan kérdés marad.

    Egyébként rájöttem, ha rázom a band-et 3x, majd magam elé emelem, mint egy órát, amiről az időt olvasom le, akkor villog az egyik ledje (ami egyébként azt jelezi, hogy a beállított célokkal 1/3-nál tartok). Kivéve, ha "rosszul" rázom, vagy ha nem "jól" tartom magam felé (szemben kell legyen és nem jó, ha vízszintben van). Ezt neten találtam és igazából ezen próbáltam megtanulni, hogyan kell "megfelelően" rázni a band-et (igen, ez szerintem is hülyén hangzik és nagyjából ez jutott eszembe, mondjuk én nem cseréltem kezet és nem próbáltam 2 kézzel), mivel itt van led visszajelzés arról, hogy "hatott-e" a dolog.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz andrisbandi #12344 üzenetére

    Arra is gondoltam, hogy számít, hogyan tartom koppintás közben, de lehet a biztos technika örök titok marad, viszont jó tudni, hogy az új eszközön ezt elegánsan megoldották.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #12345 üzenetére

    Ma reggel rezgett, e közben ráztam, majd magam elé tartottam a vízszintestől eltérő szögben, erre a led villogott, a rezgés viszont nem maradt abba (a ledhez kell érzékelnie, hogy rázom, különben nem villan, viszont elvileg a szundit is ki kéne kapcsolja, de az meg ezzel egyidejűleg ment tovább). Későbbi rezgésnél magam elé tartva vízszintestől eltérő szögben koppintottam rá 1-et és megállt a rezgés (de még mindig lehet, hogy csak szerencsém volt). Ha nem az a lényeg, hogyan tartom, akkor szerintem csak simán nem érzékel megbízhatóan, mivel az erősséget, sebességet, ismétlésszámot variálva is előfordul, hogy érzékel és az is, hogy nem érzékel.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz spiderpig820 #12332 üzenetére

    A statisztikát visszanézve szemet szúrt, hogy valamelyik nap gyakorlatilag egész nap figyelte az alvást, lehet pont aznap nem sikerült egy rezgést se regisztrálni (nem állt le a szundi és az ágyon volt a band, bár ez a viselkedés szerintem a régebbi firmware-ekre jellemző).
    Ma már zsinórban többedik alkalommal sikerült leállítani a szundit koppintással, szóval egyelőre úgy érzem, a helyes technika ez lesz: magam elé emelem a band-et, kicsit magam felé döntöm, hogy ne legyen vízszintben, hanem attól eltérő szögben álljon és koppintok. Ma ha jól emlékszem 1 koppintás elég volt neki.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz fant0mi #12787 üzenetére

    Az enyémnek valami kirívó hibája lehet, mert 1.4.113-as mi fittel is kihagy rajta az ébresztő (a firmware is downgrade-elt). Viszont teljesen random jelleggel nem ébreszt. Beállítom az ébresztőt, nem nyúlok hozzá akár heteken keresztül és van, amikor ébreszt, van amikor pedig nem (viszont közben a telómra miui 8-as romot tettem tiszta telepítéssel, így ott már jó az ébresztés, így ismét van legalább egy eszközöm, ami megbízhatóan ébreszt :) ).

Új hozzászólás Aktív témák