Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -conrad-

    addikt

    válasz ciao #4046 üzenetére

    Nyugiiiiiiii. Szúú-szááá szúú-száá. :)
    Mit is takar a hibrid kaszt? Lehet minden ugye?
    Akkor gondolom a druida hibrid, ezért sokak szerint ne healeljen 100%osan.
    Pala nem hibrid? Nem tud tank lenni, ill. dps (lol) ha akar? De tud, talent van rá neki.
    Pap? Lehet healer, lehet dps. Jól gearelt pap odaver még lockokat néhányszor.
    Warrior nem hibrid? Nem lehet tank meg dps is? De lehet.
    Shaman nem hibrid? Enha shamy meele dps, elemental meg imba caster dps, és ott a healer rész... nc.
    A dps-kasztok nem hibridek, mert mage, lock, rogue, hunter csak dps lehet.
    Amiért megy a whine, az a dps-"egyenlőség", de igenis, hogy van előnye a többi kaszt ellen a pure kasztoknak, még ha nem is dps-ben:
    Hibrid dps Vs. Pure dps:
    Pap/druid/shaman/warrior/paladin <--> mage, lock, hunter; rogue
    Tegyük fel, a dps ugyanannyi DE!; milyen pluszt ad a hibrid? Semmit.
    Hibridek: shackle-n kívül semmi, ami karában botlatozáson kívül nem sokra jó.
    Pure kasztok:
    Mage: CC; Rouge: CC; Lock: CC; Hunter: CC+kite;

    Heal:
    Druida:
    hotok +, manakezelés +, combat ress + ;
    resselés -, single target heal -

    Paladin:
    manakezelés +(legtovább bírja manával), single target heal +, resselés + ;
    raidheal -

    Pap:
    manakezelés +/- (van pet, de nem hatékony annyira) raidheal +/- (rövid heal van, van aoe heal, meg van a renew, de nem egy druida az tény)
    singel target heal +, ress +

    Shaman:
    single target heal +, ress +,
    manakezelés +/- (nem a legjobb, de még mindig kevesebbet "fröcsköl" el mint egy pap, de ott a pap pet kompenzációként itt max a totem)
    reaidheal +/- (rövid healek, aoe heal, de nincs hot, nem egy druida)

    Ezzel azt akartam mondani, hogy minden kasztnak van előnye, meg van hátránya is.
    Az, hogy leragadunk a damagemeternél, az a legnagyobb hiba. Mert ha akkora dps-t is tol egy oomkindruida, vagy egy elemental shamy mint egy mage, akkor is a mage-t fogják vinni, ez biztos.
    Healelésnél ugyanez van, pappal nem szerettem mert 1 hitelt egy mob, meg utáltam a kék színt a manapotik miatt, de druidával meg az van, hogy leatherben simánmegvárok egy offtankot mire levesz rólam egy kósza mobot, mert benyomom -20% dmg-t vagy látok maciba, de 5 fősbe nem visznek mert nincs ress, meg a single target heal nem mindenova elég (HC-k esetén)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák