Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #26355 üzenetére

    Ez a tipikus noob megoldás. Ráadásul semmi értelme sincs, főleg egy elbukott csata esetében. Ez a véletlen játék, akinek nem tetszik, csapódjon századhoz, de azért belelőni, mert nem csinált semmit. Nincs annyi lőszerem, ami elég lenne mindenkire, akik nem csinálnak semmit.

    A másik, amikor nekiállnak izmozni, meg kinek van nagyobb, ha mondjuk az egyik nekimegy a másiknak vagy a szokásos csata eleji üdvözlő lövés során kap egy véletlen sebet valamelyik, aztán elkezdik egymást irtani.

    A harmadik, amikor egymást lökdösik meg blokkolják, mert mindenki csak egy adott pontról tanult meg lőni és ha ott van valaki más, akkor azt ki kell onnan túrni és ha hasonlóan tesztoszteron túltengésben szenvedő van ott, akkor abból megint szép csetepaté alakul ki.

    A negyedik, ami ritka, hogy szó szerint szoros emberfogással állandóan követ, odadörgölődzik valaki és nem tudok semmit csinálni tőle. Na ilyen esetben azt szoktam csinálni, hogy finoman rávezetem őt az ellenségre, ügyelve arra, hogy takarjon engem és az ellenség megoldja a problémámat :)

    Az ötödik, amit én ismerek, amikor a noobok ölni akarnak és kilövik az éppen foglaló csapattársukat. A normálisabb előtte legalább a chat-ban figyelmeztet, de van aki nem pazarolja az idejét figyelmeztetésre. Aztán az esetek legalább felében, de inkább nagyobb részében el is vesztik a csatát utána, ahogy kell, mert nem jól mérték fel az ellenség erejét.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vendingo #26490 üzenetére

    A stat tulajdonképpen csak kivetülése annak, hogy az ember ha meggörbül is, akkor is elbukja a csatát. Igazából erről kéne valóban beszélni, nem a statról.

    Az olyan csatákat már én is rühellem, ahol a mi 5-6 vörösünk szó szerint pillanatok alatt elhullik és akkor feszülj meg utána, ahogy akarsz. Na én ilyenkor szoktam abbahagyni arra a napra, ha több ilyen csata van zsinórban. Ha beleadok mindent és mindenre figyelek, kilövök 1 ellenséget, kettőt esetleg, de mindig ott van valaki az oldalamban, hátamban, egyszerűen ha megmozdulok már lőnek, mert többen vannak. Nincs jó stratégia, látom, hogy a lila játékosok is elpusztulnak ilyen helyzetben, nem tud mit csinálni egyszerűen.

    A másik, amit utálok, ha elmegy a tömeg az egyik irányba én meg pár másik tank próbálja tartani az egyik oldalt és megfeszülünk bele szó szerint, mialatt a másik oldalon megy a semmit tevés jobb esetben, rosszabb esetben pusztulnak rendesen, hiába vannak túlerőben.

    Érted, az ilyen frusztráló csaták utána félbe kell hagyni legalább pár órára, de akár egész napra.

    A másik, hogy ez jobb már soha nem lesz, csak rosszabb. Kúsznak fel a vörösök a magas tierekbe. Tier8 már egyértelműen hemzseg tőlük, tier 9-10 szerintem még jobb a helyzet, hiszen 1-2 hónap kitermelni egy 9/10 tankot és azok a gyerekek, akik nekiálltak a nyáron nemsokára a csúcsra érnek.

    Egyébként ugye elmondják őket retardáltnak, de a helyzet az, hogy a játékuk valóban az, de ők maguk ezt nem veszik egyáltalán komolyan. Játszanak egy kicsit a tankos lövöldözős játékkal, aztán hogy ezzel tönkreteszik a játék élményt azoknak, akik egy kicsit is próbálják komolyan venni, ez hol érdekli őket?

  • dfsz34

    őstag

    válasz #95904256 #26685 üzenetére

    Nekem most kezdte el a gépem, hogy fogja magát és újraindul. Teljesen random időpontban és csak WoT alatt, bár igaz, más játék most nincs telepítve, szóval nem biztos a WoT miatt.

    Újratelepítettem a windows-t és minden programot, bios-t flash-eltem, de továbbra is. Hőfokok rendben vannak.

    Na így játsszon az ember, hogy bármikor leállhat a gépem :) A mai WR ennek ellenére nem rossz, bár volt olyan csatám is, hogy kétszer leállt a gép és mégis nyertünk én meg a harmadik voltam az xp listán.Mákom volt, mikor visszaléptem, előttem volt az ellenfél de nem spotoltak.

    Bárkinek volt már ilyen gondja WoT alatt? A konfigom a nevem alatt olvasható, de nincs semmi extra, tuning semmi, a szellőzés ok, a táp minőségi, a fene se érti.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem, hogy jegelem egy időre a JT8.8-at, annyi nyüves arty van az arty hónap miatt és ez a tank szinte vonzza őket. Ha ott vagyunk hárman, akkor is ha én vagyok a legkisebb tier az tuti biztos, hogy belémb.sz egyet és amilyen dög a JT ezzel nem lehet trükközni sem.

    Egyébként meddel, nehéz tankkal is nagyon észnél kell lenni. Ha van 4 arty, mint a régi szép rossz időkben, akkor egy pillanatra sem lehet megmaradni, ha megállok célozni és lőni már jön az áldás. Annyi a változás, hogy most azért ritkább a közvetlen találat. 2-3 vagy még több lövés is kell, hogy teljesen leszedjenek full hp-ról, de ha négy arty van és főleg a francia töltőtárasok, akkor megsoroznak rendesen.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vendingo #26865 üzenetére

    Nem jó, de valamiért (gondolom kicsit kedvezőbb az MM-je, mert a WG is látja, hogy elég gyengécske szegény) gyakran kerül top tierbe és úgy már tud alkotni. Kisebb tankok nehezen lövik meg, ha jól be van forgatva.

    A láncát könnyen leszedik és már többször jártam úgy, hogy egy kő körül kergetőztem egy gyorsabb tankkal, de semmi esélyem nem volt. Szóval lassú is nagyon. A tornya sem erős, igazából csak az ágyúja elfogadható a tierben meg relatív sok a hp-ja.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jo33by #26888 üzenetére

    A T34 finom kis jószág, de minden csatád nem lesz ilyen. 9-es ágyúja van, ezért bedobálja gyakran tier 9-10 csatákba, ott meg nehéz még sebezni is, mert széttépnek egy pillanat alatt, ha nem vagy nagyon óvatos. Egy nagy TD belédvág 800-1000 körül meg még 1-2 lövés, akár egy autoloaderes-től, aztán lehet menni vissza a garázsba.

    Pont most volt egy olyan csatám, hogy egy 50B-t kellett spotolnom, de a három arty annyira béna volt, hogy körbe lőtték, pedig 200 valamennyi hp-ja maradt csak. Annyira gyorsan mozgott, hogy nem tudtam a tornyot ráforgatni, pedig a tankot magát is forgattam, mert úgy gyorsabb és kilőtt egy tárból, mint a huzat. Ha a kedves csapattársaid olyanok, hogy nem várnak meg, hanem egyesével elpusztulnak mielőtt odaérnél, akkor tier9-10-ben könnyen így járhatsz. Egy batchat vagy gyors med, könnyű tank körbetáncol úgy, hogy nem tudod ráforgatni az ágyúdat.

    Lehet vele ilyen kört is menni, bemenni középre, hull down, aztán osztani a jónépet. A feje kemény, azt lőhetik.
    Győzelem!
    Map: Mines
    Date: 2013.10.18. 0:09:46
    Jármű T34
    Szerzett tapasztalat 2 154 + kredit: 134 497
    Csatában elért Achievement: Acélfal

    Ezzel együtt már sok embertől hallom, hogy nagyon rossz a WR vele, nekem is csak 45%. Nem tudom, miért, pedig annyira nem megy rosszul, de ha én nem csinálok valami heroikusat mindig, legalább 2,5-3k sebzést és sok kill-t, akkor a csapatom automatikusan bukik. Lehet, ilyen az MM-je, a fene se érti ezt.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz ollie #26938 üzenetére

    "Pedig a T34 pont ideális tier 9-10-ben, mert gyakorlatilag mindent tud sebezni a nagy pen miatt."

    khm, akkor nem sok tapasztalatod van még vele, úgy látom.
    Az is7-nek 2-vel nagyobb a penje, mondjuk ugyanannyi és még az is pattog össze-vissza. A T34-nek elvileg pontosabb az ágyúja, csakhogy nagyon lassan szűkül a célzókör és nem sokszor fogsz nyugodtan célozni, mert általában rövid időkereted van csak arra, hogy leadd a lövést.

    Aki meg közelharcra megy a T34-el tier9-10 csatában az készüljön a korai garázsra.

    Dombos terep vagy más módon el kell rejteni a testét és onnan lövöldözni. Sidescrap elméletileg működik, de nehéz beállítani, úgyhogy ezt inkább hanyagolni kell szerintem. Meg valahogy az ellenfél oldalába érdemes kerülni.

    A T34-nek pont ez az átka, hogy lomha, nehezen fordul és a testét szinte bármi belövi, ha hasonlítani akarod máshoz és tier8-nál maradunk mondjuk ott van a tiger2, amit jól lehet beforgatni, arról pattognak elég szépen, de egy is3 is jól tud pattintani meg relatív fürge is és könnyebb vele oldalba kapni az ellenfelet.
    De szerintem nem is ez a lényeg, hanem egyszerűen lassú, nehezen fordul és a tornya még annál is lassabban fordul. Nem alkalmas a közelharcra, mert egy med körbefut és nem tudsz ráfordulni. Ráadásul a töltés ideje hosszú. Egy töltőtáras kicsinál könnyen, ha nem vagy full hp-n. 50b, t57 még full hp-ról is ki tud lőni.

    Vannak született tehetségek, de általában sok csata kell ahhoz, hogy az ember megtanulja, hova kell vinnie, mit kell csinálnia vele, hogy ne tépjék szét azonnal, de majd meglátod, ha még nincs sok csatád vele, akkor vár rád sok tapasztalat vele.

    Mindezzel együtt egy nagyon szórakoztató tank és szeretek vele menni, kreditet is nagyon jól hozza, csak az a nyüves WR nem akar javulni, de az más miatt lehet.

  • dfsz34

    őstag

    Úgy látszik az SSD okozta a hirtelen gépleállásokat, de csak a WoT alatt. Érdekes. Írok majd nekik, hogy HDD-ről futtatva ugyanazzal a modpack-al nem indul újra a gépem. Elkiabálni nem akarom, 1-2 nap tesztelés után lehet biztosan tudni, de eddig nem indult újra a gépem még.

    Megvettem a T71-t és raktam rá top ágyút szabad xp-ből. Nagggyon jó ez a tank, igazi móka vele menni és a top ágyú nagyon jó. Átlag három killem van vele eddig, de csak 5 csata volt még. is7, isu, t32, aprólékok, mindent el lehet vele kapni oldalról vagy hátulról.

    Egy bajom van csak vele, hogy három fős a legénység. Azért zavar csak, mert meg akarom tartani véglegesen, mint az egyik könnyű tankom és jobb lenne több legényt fejleszteni benne, mert ezek a legények már nem mennek tovább (a t69 med), de ez van.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jo33by #27059 üzenetére

    Az user error lesz, ha a su101-el nem tudsz játszani. Akkor neked nem ez a stílus való, ne erőltesd, mert a másik két következő td is hasonló.

    Mondjuk legjobban azon lepődtem meg, hogy szerinted nem pattint. Pedig nekem pont az volt a legelső élményem vele, hogy milyen szépen pattognak az elejéről sőt még beforgatni is lehet, akkor még jobb. Én sem vagyok egy über alles, de ez a td nagyon ott van, 66% WR és közel 2000 átlagsebzés és 900 átlag xp random csatákban egyedül, 237 csatában, szóval tartósan lehet vele ezt hozni.

    Értem a sírást a lövegkitérítés miatt, de az van, hogy ezzel nem lehet bárhogy és bárhova odaállni, hanem gondolkodni kell előre. Nem könnyű, de sokkal érdekesebb vele a csata. ISU-val odavágsz egy 7-800-t, ezzel meg le kell láncolni vagy olyan pozíciót keresni, ahonnan felfedezés nélkül tudsz többet belelőni, szóval bonyolultabb és gondolkodni is kell. Cserébe nagyon gyorsan tölt, pontos és mozgékony. Végjátékban, amikor jönnek az alacsony hp-s ellenfelek, akkor szépen el is pusztulnak gyorsan (5,9 sec töltés idő), azért lehet vele ilyen jó WR-t csinálni. ISU-val ott maradnál, mert egyet kilősz, aztán vagy megkerülnek vagy kilőnek töltés közben és mivel kevés tank van már, nem számíthatsz a társakra, hogy védenek. Nem sok tank van a játékban amelyik képes több ellenséggel egyidejűleg harcolni, td meg alig, de a su101 megoldja. Ráadásul a legtöbb TD-t megkerüli bármelyik med vagy könnyű tank, ezt próbálja meg, csak a leggyorsabb könnyű tankoknak sikerülhet, de azokat meg könnyű leláncolni, akkor végük. Vagy nekitolatni falnak, pálya szélének vagy valaminek és úgy fordulni, akkor a könnyű tankot is el lehet vele kapni. A legtöbb TD, az isu is úgy néz ki, hogy amint mögé került bármi, azonnal meghal, mert képtelen ráfordulni. Az ilyen halálforgásos harcban a csúcsom vele két med kilövése úgy, hogy ott volt egy harmadik is és egyszerre támadt mind. A harmadikat az arty kapta el.

    Ennél csak a su12254 jobb, mert teljesen stock még nekem (ugyanazzal az ágyúval van még, mint a Su101, csak kicsit gyorsabban tölt) 56 csata után 61% WR, 2000 feletti átlagsebzés és 900 feletti átlag xp. Ez még stock, ha rákerül mindenből a jobb, akkor feltételezem a mutatók is javulnak tovább.

    Ez valahogy olyan, mint a fejlődés és nem véletlen, hogy az isu vonalat ajánlják elsőnek (én is azt csináltam meg először), mert azokkal egyszerűbb játszani és mekkora királynak érezheti magát a user, hogy nagyot odab.sz, pedig az igazi érdekes játék a gyors tankoknál kezdődik.

  • dfsz34

    őstag

    válasz odrif #27171 üzenetére

    Ez ráadásul csak rosszabb lesz, ahogy ezek a gyerekek vagy ha nem gyerekek, akkor értelmileg visszamaradottak elérnek magasabb tierekbe is tömegesen.

  • dfsz34

    őstag

    Jó ez a háromszorozás. A legjobb csatám a hétvégén. A top gun-t nem kaptam meg, mert az ellenfél e3-jának több killje volt. Rálőttem a feje tetején levő púpjára arannyal, annak be kellett volna vinnie, még akkor is, ha 100m-ről természetesen félrehordott kicsit a lövés, mert 268mm a páncél ott és az én átütésem meg 297, de semmi, még pattanót sem mondott, semmi, csak rálőttem és valószínű nem ütötte át. Az volt a baj, hogy szemből a torony jobb oldala látszódott meg a púpja és a lövegtől lefele takarva volt, de a bal oldalán az ágyú mellett, kicsit felette levő gyenge pontra sem láttam rá. Sokan mondják, hogy milyen könnyű az e3, e4-t meglőni, de nagyon tudnak pattintani és elég böszmeteg páncéljuk van elöl. Mondjuk az az igazán durva, hogy 100m-ről nem lehet pontosan középen meglőni egy elég méretes célt, mert elég nagy az e3 tetején a dudor. Nagyon "király" az a szórás.

    Győzelem!
    Map: Ruinberg
    Date: 2013.10.20. 15:45:28
    Jármű T34
    Szerzett tapasztalat 7 177 (3x szorzó a nap első győztes csatájáért) + kredit: 110 652

  • dfsz34

    őstag

    válasz ollie #27468 üzenetére

    Ez pontosan így van, ahogy írod. Aki tankos lövöldözős játékot akar játszani agyatlanul annak én húznék egy tier határ-t, mondjuk tier4-ig lehet agyatlanul alacsony effel játszani, tier5 és fölötte tankok megvétele eff határhoz lenne köthető.

    Persze ez üzletileg nem érné meg, csak a játékminőség lenne jobb, mert így vérpista nem tudna azonnal tier8 prémtankkal nyitna a játékban, hogy még az se tudja melyik az eleje meg a hátulja, de már megvették neki a szülei, hadd lövöldözzön a gyerek.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jo33by #27472 üzenetére

    A su101-el nehéz játszani, de meghálálja. Dombos terepet kerülni, menni a többiekkel a városba vagy sík terepre vele. Attól én is agyfrászt kaptam, amikor mentem vele, hogy az ellenfél sunyin domb takarásba visszhúzódik lövés után én meg át kell menjek a dombon, hogy meglőjem. Éppen ezért ha megoldható kerülni kell. Ha nem tetszik ez a stílus, a többi két tank is hasonló utána, akkor ne erőltesd.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Patrick76496 #27529 üzenetére

    No, jó az az arany, mikor szemből belövöm tornyon a maust, e100-t vagy a hasát rejtegető jagdtiger-t, aztán látni azt a rémült mozgást utána, hogy ebből baj lesz :) A su12254-el szoktam így mókázni mostanság, mert arannyal üt, mint bivaly, meg most volt leárazva a prém lőszer, fel is tankoltam minden tankomat szépen.

    Most nem megyek az obj268-al, mert a másik ágon van a legénység de annak a 450-es átütése még beforgatott maus-t is üti, ha éppen nem tud pattintani, de a legjobb, mikor az amerikai TXX nehéztankok kidugják a fejüket és az ágyú mellett simán belövi, amire nem nagyon számítanak. Jó móka ez, meg néha kell is, ha nagyon kemény egy ellenfél.

  • dfsz34

    őstag

    No, kellett mondanom. Volt 5 arany lőszerem a su12254-ben és arcon lőttem vele egy e100 meg még pár nagy TD-t, erre jött a goldnoobozás meg figyelmeztetett mindenkit, hogy arannyal lövök. Jó, tehetnek egy szívességet.

    Azt néztem, hogy akció nélkül is pár ezer pluszban zártam volna a csatát, de így, hogy akcióban vettem még jobban jártam, úgyhogy prém előfizetéssel simán lehet 4-5 aranyat lőni és még nem mentem le mínuszba, persze nyertes kör kell hozzá. Nyilván farmolni nem ezzel fogok, de arra inkább a prémtankok valók, de nem kell a végtelenségig tartogatni az arany lőszert, kicsit bátrabban is lehet használni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz kisküzdő #27543 üzenetére

    Én nem csodálkoztam de kicsit olyan gyerekes ez, hogy meglőtték szemből az E100-t és jajj a szemét gold noob. Ugye eleve ott kezdődik, hogy beforgatja és kirakja az arcát közszemlére, mert úgysem lövik meg az oldala meg pattint. Hozzáteszem, hogy pl az obj268 gold nélkül is belövi és van még pár másik TD, amelyik szintén, úgyhogy elég nagy ökör, aki mozdulatlanul várakozik. Ráadásul ugye ilyenkor elég sokan kapcsolnak aranyra vagy HE-re, aztán jön a meglepi. Ha sikerül még az ágyúját is kiütöm, mert próbálok minél közelebb lőni hozzá, hátha.

    Tulajdonképpen mindegy is, nyertünk, egy győzelem besöpörve és még kicsit pluszos is lett a kör kreditben, más nem is kell.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Comic #27549 üzenetére

    Alacsonyabb tierben tényleg ütősek a prémium tankok mert belerakja az ember a 4 skilles csapatot meg most féláron megvesz bele pár ezer aranylőszert, aztán hajrá. Nekem a pzs35 ha megveszem akcióban az aranylőszert, akkor hoz 10k kreditet tisztán, még ha végig arannyal lövök is. Amúgy sokszor kell is, mert kegyetlen mm-t kap, tier5 tankokkal, ahol a normál lőszer lepattanna csak. A KV1-ről még az arany is pattog de ha kisebb tier van, akkor ott tényleg minden lövés sebez, igaz oda nem is kell arany sem.

    Az LTP viszont egy jól sikerült prémtank, érdemes lett volna korábban regisztrálnotok, hogy megkapjátok. Onnan is tudom, hogy a Pzs35-el lényegesen könnyebb csatáim voltak az LTP korszak előtt. Az LTP nagyon gyorsan lő és például a Pzs35-t belövi simán, nem kell hozzá arany lőszer sem.

    Ezt a moddal kijelezted, hogy arannyal lő az LTP vagy csak gondolod? Az alaplőszernek 51-es penje van, ami tier 3-ig majdnem mindent meglő. Afölött is oldalt, hátat simán meglövi normál lőszerrel.

    (#27553) mefistofeles
    Ugye az van, hogy főleg a T18-t szeretik stat javításra használn de egyébként nem mindig ez van mögötte. Mióta az agyatlan noob áradat ellepte a magasabb tiereket is, iszonyúan unalmasak ott a csaták. Pár perc és már alig marad a csapatomból és utána küzdjek egy csomó ellenséges tankkal, akik körülvesznek. A fordítottja sem sokkal jobb, amikor mi irtjuk ki az ellenfelet pillanatok alatt. A lényeg, hogy semmi esélyem.

    Például tier3-ban sokkal izgalmasabbak a csaták, mert sokkal több az esélyem, igaz van, hogy 8-10 kill-t kell hozzak a győzelemhez, de ez extrém és ritka, viszont sokkal gyakoribb, hogy páran maradunk a végére és meg kell oldani a helyzetet sokszor - ahogy írod te is - elég jó játékosokkal szemben. Ezek nagyon izgalmas csaták és sokkal gyakoribbak, mint magasabb tier-ben.

    Én ezért szeretek tier3-ban menni, mert nagyon jó kis csaták alakulnak ki a végére. Az elején a húsdaráló az tényleg unalmas, ott sokszor gondolkodni sem kell csak lőni a megjelenő és mozdulatlan ellenfelet, de az izgalmas végjátékok kárpótolnak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #27612 üzenetére

    Szerintem, ha aranyat kaptál az SP eladásakor, akkor megnézik és ugyanúgy aranyat kérnek a vásárláshoz, azaz, mintha újra megvennéd, de megpróbálhatod, hátha van némi zavar a gépezetben.

    Inkább olyan esetekre gondoltak, hogy amikor eladod a prémtankot, akkor normálisan kreditet kapsz érte és egyszer kérheted, hogy ugyanannyi kreditért visszakapd a prémtankodat. Az SP-re volt ugye a speciális akció, amikor visszaadták a vételárát aranyban, de én nem nagyon hinném, hogy erre nem gondoltak és most kreditért vissza lehetne szerezni kihasználva az egyszeri prémtank visszakérési lehetőséget, de megpróbálni meg lehet mondjuk.

  • dfsz34

    őstag

    Bár tisztában vagyok a játékosállomány minőségével, de még most is meg tudnak néha lepni a hülyeségükkel. Egy saját KV1-t (full hp-s egyébként) szorongatott egy ellenfél kv1 és láttam, hogy segíteni kell, mielőtt késő lesz, mert eddig csak óriási szerencsével úszta meg, minden pattant róla.

    Szépen a hátába kerültem és lövöm az ellent, erre az ellenfél úgy döntött, hogy akkor engem lő ki és felém fordult, üldözött stb. Még tartottam volna is magam (ram2-vel) és kiszedtem volna a kv1-t de egy ellenfél m3lee odasietett neki segíteni és az már sok volt.

    Néztem, mi a bánatos francot csinált a saját kv1 közben, azt hittem, hogy gyáva és lapul, de nem arról van szó, hogy gyáva vagy ilyesmi, hanem ugye nem őt támadták tovább, tehát neki ott nincs dolga. Szépen nyílegyenesen folytatta az útját, amerre tartott egyébként. Na ne, ez már tényleg a sötétség egyik legmélyebb gödre, hogy ennyire hülye legyen valaki. A csatát is buktuk a nagy előny ellenére, mert ez az ellen kv1 kilőtt még 5 másik tankot.

    Eddig azt hittem, hogy a hülyeségnek is vannak határai, de nincsenek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Flayer #27727 üzenetére

    Szerintem te el vagy tévedve. Már miért változna? Például egy másik tank, M6-al amikor játszottam, egy kezemen meg tudom számolni, amikor top tank volt, máskülönben mindig ment az alsó csapatba.

    A KV 1s ágyúja - gyorsabb töltéssel, de pen és sebzés ua - rajta van 7-es TD-ken is, úgyhogy nem értem a sírást. Azokat meg ugye akár kilencesek ellen is berakja az MM.

    Meg kell tanulni - jól - játszani vele, mert hetes (nyolcas) szintű ágyú van rajta, azzal lehet flankolni a nagy tankokat is és az alap sebzése magas.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Flayer #27731 üzenetére

    Az M6 penje 160 és a sebzése 240, nyilván gyorsabban tölt, de az alacsony pen miatt mondjuk egy is3 vagy tiger2 eléggé megoldhatatlan feladat neki előröl, pláne ha még be is forgatják.

    Egyáltalán milyen nerf? Még mindenki csak találgat, de kétlem hogy a penje az M6 szint alá menne, úgyhogy megint nem értem a sírást.

    Azt értem, hogy van egy mostani állapot, amikor kisebb tier tankokat egy lövéssel ki lehet szedni egy fürge, egészen jól pattintó páncélzat mellett, a tornya is kiválóan pattint. Többször csak lesek tier8 TD-vel, ha nagy távolságból lövök és kicsit lecsúszik, akkor nagyon gyakran pattint, a tornya főleg. Nagyobb tier tankot meg oldalról, hátulról lehet terrorizálni, mert a 390-es átlagsebzés az elég durva, azt senki nem köszöni meg.

    Mielőtt tovább sírnál a nerf miatt, gondolj arra, hogy a hetes TD-ken, Su152, Su12244 ugyanígy 175 pen és 390 átlagsebzésű ágyú van, gyorsabb töltéssel. Azok kilencesek ellen mennek, mondjuk E75 vagy a töltőtáras szutykok, amik 7-8 másodperc alatt kivégzik őket, ugyanezzel a pennel és érdekes, hogy mégsem sírnak, hanem megoldják. A KV1s egy szinttel kisebb ellenfeleket kap, ráadásul forog a tornya, jobban lehet vele taktikázni és könnyebb az oldalba támadás.

    Szerintem a T150 szintjére nyugodtan vissza lehetne venni az ágyúját és még akkor is egy komoly, erős tanknak számítana a tierjében.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #27744 üzenetére

    Úgy értette, hogy az az m3lee, akit egy lövéssel kivégez a KV1s, az rossz játékos és tanuljon meg játszani :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz echterion #27778 üzenetére

    Várd meg az új német TD vonalat. Én kifejlesztem a JT-t, de nem veszem még meg, hanem nekiállok másik TD ágnak, ott vannak brutál dolgok a vége felé. Azt a töltőtáras csodát ki kell próbáljam minél előbb, nehogy nerfeljék.

    Majd valamikor később kifejlesztem a JPe100-t, de valahogy ez nem tűnik olyan érdekesnek emellett a másik TD mellett.

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #27787 üzenetére

    Én arra emlékszem, hogy amikor meglett a troll gun a KV1s és az első csatámat mentem vele Ensk-en, akkor oldalt a füves részen jött egy M3Lee meg egy Pziii szakasz, egész jó játékosok voltak. Egy - egy lövés volt mindegyik és utána ott panaszkodtak a chat-ban, hogy a troll gunos kv1s mekkora szemétség.

    A nagy alfa sebzés a legnagyobb hatalom ebben a játékban, mert hamar ki lehet lőni az ellenséget minimális bekapott sebzés mellett.

    Az előbbi példánál maradva, egy M6-nak 4 sebző lövés kellett volna, ami azt jelenti, hogy ki kell magát tennie az ellenséges tűznek, mialatt pl én az épület mögött töltöttem.

    Nem akarok messzire menni a témától, de például a töltőtára tankok ugyanezért pusztulnak, mert sokan úgy használják, hogy kiállnak és mozdulatlanul lőnek, amíg van töltény a tárban, miközben kapják a lövéseket.

    Az ilyen gyorsan lövök kicsiket tankokkal mozogni kell és/vagy nagy távolságokból operálni a lehetőségek szerint. Csakhogy ez nehéz és a játékosok döntő része nem is tud mit kezdeni az ilyenekkel.

    Ellenben a KV1s meg ISU meg a hasonló felfogású tankok nem véletlenül népszerűek. Egyet lő és az tényleg odab.sz. Utána lehet szépen töltögetni a fedezékben. Egyedül a végjáték nehéz velük, mert az ellenfél ráugrik töltés közben.

    Pont ezért kéne szerintem korlátozni a max alpha dmg-t tierenként. Egy tier 6 tank ne lőjön már 400-t, egy tier 8 se 850-t, kivéve persze az artykat.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #27815 üzenetére

    Hát, azt mondja, hogy "Startbonus in Höhe von 450 Gold".

    Noob németes vagyok, de ez nekem induló acc-nak hangzik, bár minden lehet.

    A pzs35 megéri, jó legénységgel, némi aranylőszer segítséggel egy nagyon ütős tank a tierjében. A mai napig megyek vele móka köröket. Az egyike a kevés tanknak, amelyiket szinte alig tudja sebezni a rettegett pz1c, meg is szoktak lepődni.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #27824 üzenetére

    A legtöbb skill haszontalan, csak néhány van, aminek ténylegesen van hatása.

    Más. Mióta felraktam a nagyágyút a su12254-re olyan alja csapatokat kapok, hogy nem igaz. Állandóan bukok vele, pedig az átlag sebzés már 2500 felett jár. Lehet, hogy ágyúhoz is köti a sz.póágat? Előtte 62% volt WR, most már csak 52% és pl ma hat csatában tudtam csak leduplázni. Méghogy nincs szop.ág, meg irányított MM, akkor ez hogyan? Ráadásul nagyobb ágyúval megyek, mint előtte és a sebzésem is jóval nagyobb. Ja és pl a mai nap, 46%WR de 1829 wn7 (24 csatával a SU-val), úgyhogy nem igazán a teljesítményemmel van a baj, hanem egyszerűen a csapatokkal, ahova berak folyamatosan ezzel a tankkal.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Chris0321 #27863 üzenetére

    Ha tényleg ilyen harag van, akkor beszélj ügyvéddel. A cégeket meg lehet szorongatni, kifizetetlen túlórák, valamit nem biztosítottak stb. Általában mindenhol bőven a rendes munkaidő felett kell dolgozni és persze nem fizetik

    Egy kérdés, T71-ben használt már valaki arany lőszert illetve he-t? Van egy-egy tárnyi belőlük, de eddig még egyszer sem kellett, mert ezzel mindig oldalt vagy hátat tudok csak támadni, de még nincs komoly tapasztalatom a kis méregzsákkal, azért kérdezem.

  • dfsz34

    őstag

    Ilyenkor este tudom már miért nem szeretek játszani, a program lagol, meg furcsa dolgok történnek.

    Hellcat-al foglalok, bino élesítve, az összes ellenség messze van, erre egyszercsak megjelenik egy KV1s olyan távolságban, hogy már ő is felfedezett engem és kilőtt.

    Ez elméletileg nem lehetséges, sokkal nagyobb a látótávom még ha coated optics is volt a KV1s-n.
    Sivatagi pálya, tehát az sincs, hogy a bokrok alatt sunnyogott.

  • dfsz34

    őstag

    válasz PAtr0n #27916 üzenetére

    Jó az a hellcat, de csak a nagy ágyúval. Még csak 47% a WR vele (stock állapotban kegyetlen MM-t kapott, soha nem voltam top), de javul és jelenleg 1000 az átlagsebzésem vele úgy, hogy a 96 csatából kb 60-at a nagy ágyú nélkül mentem.

    Ha belegondolunk, hogy nem is vagyok túl gyakorlott még ezzel és majdnem a hp-ja duplája az átlagsebzésem vele úgy, hogy a csaták 2/3-t a kisebb löveggel mentem. Ez az arány nagyon jónak számít és szerintem nagyon op az a tank, nem véletlen, hogy rengeteg profi használja stat javításra.

    Én is megtartom, de nem a stat miatt, hanem mert igen jó és izgalmas csatákat lehet vele menni.

    Igaza van/volt EJ-nek, hogy a gyors tankok az igaziak. T71 és Hellcat a két olyan tank, amikkel mindig izgalmas csatákat megyek. Ha vesztek is, akkor is mindig van valami érdekes, akár elkapok egy bamba löwét vagy például a T71-el próbáltam elkapni foch155-t már többször is, de eddig mindig töltve volt és kilőtt vagy körben ott voltak a társai és nem tudtam a hátába kerülni, de meglesz ez, és ez egy igazi kihívás.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Iratus bug #28075 üzenetére

    Az ingyen garázshelynél figyelni kell, hogy ne legyen üres garázshelyed a 8.9 előtt.

    Az LTP-nél megjártam így utólag visszagondolva, mert volt néhány üres helyem és akkor odarakja be nem ad újat.

  • dfsz34

    őstag

    Nyomtam pár csatát ma reggel és érdekes, hogy milyen rinyálás megy, ha az ember életben marad a végére egy vesztes csata után. A saját csapattól természetesen.

    Van hátra 2 perc, én egy stock m103-ban négy tier8-9 ellenfél ellen. Ráadásul csak 1 foglal, a többi három azt lesi, hogy mikor bukkanok fel. Hát sorry, de én ilyenkor nem támadok. Megpróbálok nagy távolságból használni a távcsövet, hátha onnan meg tudom lőni, de megtámadni a zászlót annyit jelent maximum, hogy kilőnek sec perc alatt és fizethetem a horribilis javítást, de értelme nincs sok.

    Illetve egy dolgot érdemes megfontolni, ha a védő jelvényt meg lehet szerezni, akkor esetleg, de az a baj, hogy odáig el is kell jutni, hogy meg tudjam lőni a foglaló tankot, ami nem túl valószínű.

    Úgyhogy próbáltam használni a binot, de persze az agyatlanjai nem értették, hogy ahhoz mozdulatlannak kell lennem pár másodpercig. Aztán meguntam a sok rinyát visszatolattam egy épület mellé, elküldtem minden fakezű noobot a garázsba meg a p.csába, mert már untam a sok sírást meg az ellenfélnek könyörgést, hogy lőjenek ki engem, nem figyeltem minden beszólást de talán még a pozíciómat is megadták közben.

    Valamiért ezek olyan nagy súlyos dolognak hiszik, személyes sértésnek, ha őket kilőtték és valaki meg túléli.

    Nem arról van szó, hogy meg se próbálom, de tényleg fölöslegesen nem lövetem ki magam, annak értelme sincsen. Inkább a sok fakezű azzal foglalkozna, hogy mi kiirtottuk az ellenfelet a mi oldalunkon és hogy a ..csába jött át 4 majdnem full hp-s ellen rajtuk, amikor ráadásul majdnem lemming vonat is volt, többen mentek arra az oldalra tőlünk, de ezt már nem kérdeztem meg tőlük, úgysem értenék a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz 04ahgy #28112 üzenetére

    A régi tigert én nem szerettem, mert azzal volt nekem a legdurvább cumiág. Több, mint 40 egymást követő csata! 30-nál abbahagytam számolni, de biztos volt még legalább 10. A tiger2 akcióban volt akkor és ki akartam húzni mindenképppen, azért nem hagytam abba, de nem szép emlékek ezek. El is adtam abban a pillanatban, hogy meglett a tiger2.

    Ha lesz majd akcióban a tiger valamikor, akkor visszaveszem, kipróbálom a buff után, mint tud.

  • dfsz34

    őstag

    válasz forras2 #28119 üzenetére

    1 db hatos szintű tank lesz, három különféle ágyúval, de hogy pontosan milyen karakterisztikája lesz a 122-es ágyúnak az még rejtély, úgyhogy azon kívül, hogy várhatóan lassabb lesz a hatos tank, mást még nem igazán tudni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz forras2 #28125 üzenetére

    Két tank, de az egyik ötös szintű lesz, azért írtam, hogy ahogyan én olvastam a hatos szintű az egy darab lesz, három ágyúval, vagy hogyan, mert tényleg szerencsétlen a megfogalmazás, serb-től megszokott lakonikus egyszerűségű.

    Ahogyan én értem a hatos tank egy darab lesz, de három ágyúval. Illetve még annyit tudni, hogy a hatos tank lassabb lesz, mint most, de az ágyúról semmit nem írnak.

    de idézek, úgy egyszerbűbb:
    "ahogy írtuk korábban, a KV-1S szét fog válni (SS: mobil) 5ös szintű KV-1S-re és 6os tankra, ami a KV-85, KV-100 és KV-122 -ből fog állni (SS: hatalmas mozgás nerfre számíthatunk)"

    Itt nézd meg a második cikket "Megerősítve: KV-1S kettéválás", kicsit talán érthetőbb

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Még, hogy nem OP a KV1s a jelenlegi formájában. Annyit beszéltünk róla, hogy gondoltam leveszem róla a duplázót, mert úgyis még az MT25-t ki kell még fejlesszem rajta, de a nerfig megtartom, hogy utána is ki tudjam próbálni, milyen lesz.

    Másodikra lett meg a győzelem, először top tank voltam, 4 kill, de a kedves csapattársak mindent megtettek a vereségért. Másodikon alulra kerültem, de itt is volt 3 kill. 7 kill két csatában, úgy hogy, különösebben nem is mondanám jó teljesítménynek, de a 400-as sebzéssel viszonylag egyszerübb tankokat kiszedni, főleg ha már nem is full hp-n jönek.

    Ha hasonlítjuk a tankokat stat alapján, azért sokszor félrevezető. Egy tiger p-vel párbajoztam, ami papíron erősebb, de ebben a helyzetben nem tudott kijönni a rejtekhelyéről, mert a társaim kilőtték volna, úgyhogy ütésváltás volt, csakhogy én ugye 400-t, ő meg 240 körül, ráadásul egyszer pattintott is a tornyom, ő meg szépen mutatta mindig a parancsnoki belépőt, amit ilyen közelről nem lehet elhibázni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Drenadar #28171 üzenetére

    Nincs ezzel a játékkal semmi baj, csak mondjuk le kéne törölni az xwm-t és nem foglalkozni a WR-el sem. Én is dühöngök sokszor, de tényleg ez a megoldás.

    Játszani kell, aztán kész. Tulajdonképpen azok az együgyűek csinálják a legjobban, akik csak lenyomnak pár kört a tankos lövöldözős játékkal, mert őket nem izgatja a stat meg a győzelem.

    Amig nem votl xwm feltéve, addig nem is érdekelt, hogy most győzök vagy vesztek és ugyanúgy élveztem a játékot akkoriban, mint most a nyerő szériák alatt, pedig most biztosan jobban megy, értelemszerűen fejlődtem azóta.

    Ez egész stat, WR meg xwm csak megöli a játékot magát és stresszessé teszi az embert, ha nem sikerül a győzelem.

    ok, aki valami komolyabb klánba be akar kerülni, az görcsöljön, de rájöttem, hogy én, aki nem akar, mi a fenét érdekel engem a WR meg a stat?

    Most már a harmadik napja, hogy rá se nézek a WR-re, pontosabban nem érdekel, ha rossz az se, ha jó, az se. A statot megnézem, hogy mennyit sebeztem, bázist foglaltam xp-t, ezek érdekesek, de a WR miatt stresszelni, kezdek átlépni ezen, remélem sikerül.

    Nem könnyű, ma is többször felb.ták a agyam a társaim, akik mindent elkövettek a vereség érdekében, de nagy levegő és tenni rá. Ha nagyon idegesítenek, akkor elküldöm a büdös francba az összeset a chat-ben, több nyelven is és attól megnyugszom és kész, jöhet a következő csata.

  • dfsz34

    őstag

    Azt nézem, hogy kaptam egy mesterlövész medált egy vesztes csatában, de azzal együtt is alig volt több az xp, mint az engem követő játékosé és a győztes csapattal összehasonlítva is csak a hátulról a negyedik helyen voltam (is7, 3,2k sebzés, 1 kill).

    Ennyire jó volt az ellenfél vagy már nem adja a mesterlövészre a teljes xp-t? Nem értem ezt.
    Mondjuk elcseszett egy csata volt, minden lövésem pattant szinte (rng eltérítés ugyebár) és a csapatom is mindent megtett a vereségért, hőst csináltak egy e75-ből, amit hatan nem bírtak legyűrni.
    Ezzel együtt keveslem a 630xp-t.

    Mondjuk ez az egész xp rendszer úgy rossz, ahogy van. Szerintem a győzelmet nem szabadna ilyen direkt módon beleszámolni az xp-be, hanem csak az egyéni teljesítmény alapján mindegy, hogy győztes vagy vesztes csata volt. Be lehetne számolni persze a bázis foglalást valahogy, a győzelemben való részvételt, de a mostaninál sokkal kisebb mértékben.

    Az az is3, aki lőtt ötöt, abból sebzett egyet és nulla spot dmg mellett (nekem az is volt 321) vajon miért kap több xp-t, mint én? A teljesítménye közelít a nullához, de mégis úgy számol a program, hogy ő sokkal többet tapasztalt. Ez a mostani rendszer így nagyon torz, főleg ezzel a rengeteg tankos lövöldözős játékot játszó gyerekkel, akik basszuskulcs hatan nem bírnak legyűrni egy ellenfelet.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Drenadar #28236 üzenetére

    Azt érdemes nézni, hogy mennyi mesterlövész medálja van. Mostanában megnézem a jó játékosokat és ez egy jó iránymutató, lényeges, talán az egyik leglényegesebb képesség, hogy mennyire jól tud lőni valaki.

    Illetve a játékstílust is szépen mutatja, mert a bokorban lapuló és messziről lövöldöző emberke csak ritkán kap ilyent.

    Top játékosoknak 8-12% az arány, sniper medál / lejátszott csaták száma.

    Nekem 3%, de javul azt kell mondjam. A különbség mégis hatalmas de megnézem időről időre, mert ezt egy nagyon jó iránymutatónak tartom, hogy kb helyére rakjam a jelenlegi tudásomat.

    A wn7 meg eff nyilván részletesebb és több mindent figyelembe vesz, de amikor ennyi majom játszik, akkor nem biztos, hogy pontosabb is. A WR meg egyenesen rossz, semmit nem mutat a valós teljesítményből, csak annyit mutat, hogy simán hülyéket vagy nagyon hülyéket kaptam magam mellé.

  • dfsz34

    őstag

    válasz CHaooSS #28255 üzenetére

    Nekem 4870-el elment csak volt hangja a ventinek, de futott szépen full hd-n is.
    12e-ért adtam el, az nem drága szerintem és utána még el is tudod adni, úgyhogy végül max 5e-be kerül az egész, ha tényleg csak ideiglenesen kell.

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem új rekord. Az ellenfélnek 11 játékosa sebzett nullát. Bármennyire igyekeztem, nem tudtam sebezni, mert nem értem oda.

    Na mondja már meg valaki, az ilyen csatákon mit lehet kedvelni? Ok, győzelem, de mi ez?

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #28391 üzenetére

    Aki jó statot akar, annak nem szabad tankot húznia, hanem ráállni egy adott típusra. Lehetőleg op tankra vagy olyanra, amivel jól megy.

    Több olyant láttam már, hogy megvett egy is6-t és azzal kihúzott mindent arannyal váltott szabad xp segítségével. Valószínüleg második account volt az illetőnek csak a stat miatt.

    Tegnap mentem hellcat-al 15 csatát és kb 1800 átlagsebzés, kb 1000 átlag xp (prémmel), ami valami brutális wn7 lett volna, csak így külön tankra lebontva nem tudom megnézni de aki jó statot akar annak ezt kell csinálnia.Én a móka miatt megyek, előre bocsátom, mert nagyon jó köröket lehet menni vele, van esélyem lehozni egy bukónak kinéző csatát is.

    Én húzok most több ágat és a stock tankok valami borzalom mm-t kapnak, meg ugye hiányzik a top löveg, motor, rádió stb. Ha valaki igazi profi, akkor stock tankkal is tud alkotni. Én nem tudok egyébként nem azért mondom.

    Láttam viszont EJ-t játszani stock valentine-al, type t-34-el és ő még azzal is nagyot tudott alkotni, de direkt megnéztem és aznap "csak" 1800 körüli volt a wn7 neki 26 lejátszott csatával. Hangsúlyozom, láttam, hogy stock tankokkal is nyomta elég sokat (valentine, type t-34 meg még pár).

    Na itt kezdődik a profi, aki még egy stock kis tankkal is jó statot tud csinálni.
    Mert teljesen kifejlesztett high tier (akár op) tankkal sem könnyű jó statot csinálni, nem azt akarom mondani, de azért lényegesen könnyebb.

    Én pl azon szoktam nevetni, mikor mondjuk megyek a pantherm10-el és csinálok 2k sebzést, ami tényleg nagyon jónak számít vele, de ha beszólok egy kempelő su, isu-nak, hogy mozogni is tud az a tank, úgy tudom, akkor beugat nekem, hogy ő sokkal több sebzést csinált stfu. Na persze, de nekem a 2k-hoz 16-18 betalált lövést kellett csinálnom 150 pennel és flankolni az ellenfelet meg amennyire csak lehet közel menni. Neki meg, hagyjuk is? Mondjuk xp-ben (spot dmg is jön hozzá) és kreditben ilyenkor már elég jól kapok, csak látszik mennyire nem értik az emberek, hogy mik az összefüggések.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #28429 üzenetére

    valószínüleg he-t tárazott be, hogy biztosan kilője, amit a lánctalp szépen felfog

    a másik, hogy azért jó, ha van ilyenkor arty, mert az idegesség teszi az ellenfelet, nem célozhat olyan nyugodtan és kényelmesen

    magamon is tudom, hogy ilyenkor próbálom számolni a minimális töltésidejét az artynak, de nem nagyon megy, úgyhogy mindig sietni kell a lövéssel

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #28456 üzenetére

    A német tankokon érdemes a vezetőnek megelőző karbantartást adni, azzal csökkented a motortűz esélyét.

  • dfsz34

    őstag

    2,5 perces csatát látott már valaki? Mines, tier5-6 csata, amikor egy zászló van. Ellenség betódul középre, a mieink is és csak azt látom, hogy hullik az ellenség, mint ősszel a legyek. Még szerencse, hogy odaértem a vérfürdőre és némi sebzést el tudtam érni.

    Az ellenség legjobb játékosa egy kv1 310dmg-t csinált és 12 játékosuk volt 200 dmg alatt. Szép. Izgalmas csaták ezek, mármint az az izgalom, hogy tudok-e sebezni egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz 04ahgy #28496 üzenetére

    Milyen tier-ben?

    Nekem a legnagyobb op tank a pzs35, csak az tier3 ugye, de ha nem rakja be sok tier5 ellen vagy teljesen ostobák a nagy tankok, akkor szépen tud alkotni, kis hull down-t neki, a gun dep nagyon jó, csak az aranyat nem kell sajnálni tőle. Akcióban féláron volt, úgyhogy még teljesen arannyal menve is +10k a hozam. Nagyon jó köröket megyek vele és érdekes csatákat, amikor nekem kell megoldani a helyzetet 5-6 ellenség ellen és nem is teljesen reménytelen a helyzet még így sem. A rettegett pz1c szemből kicsit beforgatva nem tudja sebezni, szoktak is lesni, miközben én kilövöm őket.

    A másik a Ram2, tier5-ben. Szerintem kevesen mennek vele, de nagyon szép köröket lehet vele menni és nehéz volt a tank mestert megszerezni (mert op). A tier5 med op lista elején van, azért ez beszédes. De ez a piszok gyorsan lő kicsiket nem mindenkinek jön be.

    Az op lista tier8 nehéztank kategóriában még az is6 jó nagyon.

    Illetve TD kategóriában tier7-ben a su12244, de az kaphat tier9 ellenfeleket is, ahova meg már kell a tudás és a gyakorlat, hogy sikerüljön oldalba kapnod vagy gyenge pontot lőnöd azzal a pontatlan ágyúval és a 175 pennel.

    Itt meglehet nézni az op listát: [link]

    Nézz körbe, hátha valamelyik megtetszik.

    Más, egy kérdés.
    Azt próbálom kutatni, hogy érdemes-e is7-re negyedik képességnek kamot adni a vezetőnek. Kuplungégető, bia, javítás már van, de a többi nem túl szimpatikus nekem. Azt tudom, hogy a nehéztanknak nem sokat tud javítani a kamo értékén, de több tanknál írja a wiki, hogy 100% kamóval gyorsan el tud tünni.

    Igazából amit szeretnék jobban megérteni, hogy a kamo képességnek van-e arra is hatása, hogy milyen gyorsan tűnik el a tank, miután felfedezték. Ha igen, akkor érdemes a kamot rárakni, de sajnos sehol nem találok erre leírást, hogy erre van-e hatása. Valakinek ötlet vagy infó?

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #28505 üzenetére

    Ott van a listában, hogy egy adott tankkal mennyi csatát mentek és nyilván vannak speciális esetek, mint pl az m60, ahol nyilvánvalóan torz emiatt az eredmény, pontosabban nem biztos az sem, de ha csak pár k csata a merítés, akkor óvatosnak kell lenni az eredménnyel, de nagy számú csatánál már elég objektív, hiszen nem csak noobok vagy profik játszanak vele kizárólag, hanem nagyjából olyan eloszlásban, amilyen a játékosállomány.

    Pl e100, ugye mindenki siemkawagenek hívja, gondolom amiatt, hogy sok noobot lát benne menni és mégis jól teljesít. Egyébként ha figyelgeti az ember, akkor láthatja, hogy nem csak a noobok mennek azzal sem.

    A KV5 nem tudom miért meglepetés. A bevételi lista elején, az első ötben van folyamatosan, márpedig bevétel csak sebzés után van.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #28503 üzenetére

    A camo rendszert ismerem, de a kérdés, hogy spot után mennyi idő alatt tűnik el.

    Pl a T57-nél olvastam T57: "With a crew on 100% camouflage, this tank melts away quickly into cover and holds that cover well."

    Bár nem utal explicit módon a spot után eltűnésre, de a "melt away" jelentheti akár ezt is, legalábbis másra nem tudok gondolni.

    Ez pedig egy nagyon fontos dolog lenne, de úgy néz ki nem foglalkozik vele senki, vagy tényleg az van, hogy egységes 10 sec, amit pár képességgel 12sec-re lehet növelni oszt jó napot.

  • dfsz34

    őstag

    válasz szbalogh #28515 üzenetére

    Ezt én értem, de a kérdésem, hogy a kamo képességnek van-e erre is hatása vagy nincs? Mármint, hogy 100% kamoval hamarabb tűnik-e el a tank, mint kamo nélkül?

  • dfsz34

    őstag

    Ha a csapatsebzésről beszélünk, szerintem a szlovákok az igazán primitív buta népség. Ha odaállok a helyére, akkor lökdös és meglő. Rengeteg van köztük ilyen. Ja igen, meg kérdezik, hogy magyar vagyok-e, de nem reagálok és nem válaszolok nekik semmire.

    Egy kv2 szlovák primitív gyökér belém durrantott hátulról teljesen váratlanul egy szép nagyot, mert neki már nem jutott hely ott és az az ő helye, csak nem tudtunk róla. Nem elég, hogy az ellenféllel küzdjek, még a gyökér csapattársamra is figyelnem kellett, mert onnantól velem foglalkozott és lőtte a láncomat, próbáltam csak azt mutatni neki és sikerült szerencsére. Aztán én is leszedtem a láncát, mire kilőtte az ellenség és amit a chat-ben kaptam....

    Ahhoz képest elég keveset adott kompenzációt a program, hogy majdnem 400hp-t leszedett rólam a troll ágyúval.

    Győzelem!
    Map: Prokhorovka
    Date: 2013.10.29. 13:44:56
    Jármű 8,8 cm Pak. 43 Jagdtiger
    Szerzett tapasztalat 4 284 (Büntetés a saját csapattársad sebzéséért: 24; 2x szorzó a nap első győztes csatájáért) + kredit: 132 610 (kárpótlás a csapattárs által okozott sebzésért: 2 692)

Új hozzászólás Aktív témák