Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz LK #541 üzenetére

    A yenki cirkálóágon azzal kell vigyázni, hogy ne szokd meg a torpedókat, mert csak a 4-es és 5-ös hajón vannak, előtte és utána nem. Az ágyúk kicsik, viszont sok van belőle és gyorsan töltenek. A 6-os Cleveland-től kezdve az összes fő ágyú toronyra kerül, addig minden hajón rengeteg oldalágyút kapsz. Csatákból tapasztalom, hogy nagyon pontosak tudnak lenni.

    A japán cirkálók kicsit érdekesebbek. Náluk 3-as szinttől már a felszerelés része a torpedóvető és egy így is marad egész végig. Nagyon sokat tud számítani szorult helyzetben, közelharcban egy adag halacska. Nem egyszer mentette már az életemet. Ráadásul a japánokra jellemzően ezek is központi vetőállások, tehát mindkét oldalra ugyanazok a vetők osztanak. A japán torpedók ráadásul jóval nagyobb hatótávval bírnak, mint az amerikaiak. Úgy nagyjából a duplája érhető el náluk.

    Nekem leginkább a rombolók jöttek eddig be, de most vettem meg az első hordozómat és ez se rossz. Amolyan arti jellegű támogató.

    Rombolóknál alapvetően van egy nagy különbség a két nemzet közt. A japánok központi vetőcsöveket alkalmaznak, míg az amerikaiak nem. Ez azt is jelenti, hogy az amerikai rombolókon kétszer annyi vetőállás van, mert mindkét oldalra külön vannak az állások. Ha az egyik oldallal rálőttél valakire, akkor sem maradsz védtelen, vagy szükség esetén dupla akkorát tudsz odavágni, viszont ezért a már említett hatótávolsággal fizetsz meg. Alacsony szinten ez 4.5km. Ennyit tud összesen megtenni a torpedó, így távoli célpontok kerülendőek. Inkább 3km és azon belül, aki ugye egy 10k életerővel rendelkező hajóval igencsak rizikós. A másik, ami becsapós lehet -japán vonalon koppantam- hogy T6-nál van egy igen fájdalmas váltás. A T5-ös hajó torpedóinak töltésideje kb 46mp (1.3rpm). A T6-osé már 90mp (0.6rpm) és ez innentől csak rosszabb lesz. Élményben eddig azt mondom az 5-ös Minekaze adta legjobban az üss és fuss harcmodort. 39 csomós sebességével valósággal szeli a habokat, a gyorsítókkal 40mp alatt töltő 3*2-es torpedóállások pedig igen kegyetlen csapásmérők a maguk 7-10km-es hatótávolságukkal. Én személy szerint a 7km-est használtam, mert a 10km-esek 11 csomóval lassabbak, az alap torpedók 68 csomóval mennek. Tapasztalat, hogy itt (is) a sebesség a fontosabb, kevesebb idő marad rájuk reagálni.

    Egyelőre ennyi. A 4-es hordozó egy lomha csiga, de az 5-öst egyenes vonalban hátulról már kevés romboló képes utolérni, ha eléri a 32 csomót. Általában előbb ér a pálya másik végére, minthogy ez megtörténjen... (Tapasztalat rombolósként)

    (#542) h1mpi: Nem tudhatom, egy hete kezdtem el játszani, noha a kódot régebben megkaptam már. Én jó ötletnek tartom. nem mintha a 100m-re feltűnő torpedók ellen nagyobb esélyed lenne mint a 20m-re ledobottak ellen...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák