Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz kökény #5 üzenetére

    Köszi, hogy szóltál a D3 topikban, :)
    Köszi a beszámolót is.
    Milyen géppel játszottál?
    A crafting milyen?
    Sok gyűjthető dolog van, amit lehet cuccra augmentálni, vagy csak párféle színes gyémánt Diablo 3 módra?
    Mert gondolom van/lesz a játékban.
    A játék szép, de még nem látom, miben jobb/másabb, mint a többi.

    Sajnálom, hogy a Grim Dawn nem jött be neked, így számodra nem jó hír, hogy a második félévben jön az új kieg hozzá. Annyira jó volt a rengeteg D3 után...

    Ami a Wolcen illeti néha nézek róla frissebb videókat, és nézem a patch notest, hogy haladnak. Egy ideje már rajta tartom a szemem.
    Vásárlás talán a Winter Sale alatt majd. Addigra sokat fejlődnek. Talán akkorra körvonalazódik, mikor fogják befejezni. Ez is egy pár emberes projekt, nem sokan vannak a fejlesztők.

    Az arénát láttam videón, ígéretes fejlesztés. A Grim Dawn Crucibléjének egy változata. Tetszik, jóféle játékmód.
    A sztorit ha jól tudom nemrég kezdték el írni.
    Láttam videón az íjászt, van pár Diablo 3 - Demon Hunter szerű skillje, ami nálam jó pont. Multishot, Rain of Vengeace persze mindez más néven.

    Véleményem szerint mire kijön kb. a PoE és a Grim Dawn lesz még mellette, a Diabloval meg senki sem tudja mihez kezd a Blizz addigra. Szóval ha jól összerakják a játékot, sikeres lesz a műfajában, és új.

    [ Szerkesztve ]

  • kökény

    aktív tag

    válasz kökény #10 üzenetére

    Ezt találtam róla hirtelen: "Apocalyptic Form: According to your play style, you will develop special powers for your character, changing their abilities and look. Fierce melee warriors may gain a third arm to equip with a new weapon; a fire caster will have their skin turn into lava, healing from fire. Even wings and horns might appear depending on your actions!"
    Jól hangzik, szóval akár Isten is lehet belőlünk, vagy legalábbis mindenható :)
    [link]
    Features pont alatt.

  • DeckardCain

    senior tag

    válasz kökény #9 üzenetére

    Jelenleg GD megy, de nagyon. :)
    De ha lesz sale, megveszem. De megvárom a játékkal a végleges verziót, remélem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz kökény #7 üzenetére

    Elnézést, hosszú lett, sok offal.

    Nem várok én egy játéktól sem világmegváltást.
    Az már megvolt, amikor annak idején kialakultak a játék stílusok. :)
    Jelen esetben, ugye a Blizzard North, a Diablo 1-2-vel.

    Úgy rémlik írtam olyat a D3 topikban, hogy elzavarnám a fejlesztőket, hogy játsszanak a konkurens játékokkal. Lássák hogy áll jelenleg ez a stílus. Vagy építenek rá, vagy szembemennek vele. Ez igaz mindegyikre amúgy. Szóval én egyáltalán nem bánom, ha teljesen ismerős megoldást látok egy játékban, mert a másikban már volt olyan. Sőt, építsenek be mindent a játékukba, amit jónak látnak. De találjanak ki maguktól is dolgokat, legyenek kreatívak. A grafikától eltekintve is működjön a játék, kösse le az embert, legyen hangulata. Legyen miért farmolni.

    Egyetértek, párezer óra D3 után nekem is kellett váltás, ez volt a GD. Ami nálam logikusan adta magát a Titan Quest után, ami szerintem az egyetlen játék volt, ami jobb volt, mint a Diablo 2. :)
    Amúgy rövidebb-hosszabb ideig játszottam a Diablo 1-2-3, Hexplore, Dungeon Siege, Titan Quest, Sacred, Torchlight, Van Helsing, Victor Vran, Grim Dawn, és biztos hagytam ki valamit játékokkal. Szinte mindegyikben voltak számomra érdekes megoldások, és ha emellé maga a játék is tetszett, akkor nem kb.20-25 órát öltem bele :) az elmúlt évek során. Viszont valamiért ritkán jutottam el a játéksorozatok 2-ik részéig. :) Lehet az is az oka volt, hogy már a piacon volt a folytatás, amikor az első részt nyüstöltem, és utána másra vágytam, és már nem tértem vissza az adott játék világába.

    (#10) kökény: Na igen. Szerintem jövőre valamikor lesz belőle játék. Sokmindent akarnak, ami jó. Ambiciózusak. De ez időbe telik. Az év vége felé biztosan megveszem, ezzel is támogatva őket. De szerintem ehhez már egy proci-alaplap-memóriacserét kell majd eszközölnöm.

    Ami a Grim Dawnt illeti, jelenleg 842 órát öltem bele. Szólóban, még nem multiztam. Nincs még meg a 100-as karimhoz se minden, sőt komoly szettbónuszoktól elesek, és vannak olyan monsterek, akik lecsapnak, mint a taxiórát Ultimate fokozaton. De még így is lehet boldogulni, ez tetszik benne.
    Ha gondolod bepróbálkozhatunk ketten, hogy milyen. Van alacsony és magas szintű karim is. Trade is van a játékban, át lehet adni a másiknak cuccot. Nincs időlimit és party megkötés, mint a Diablo 3-ban.
    Továbbra is úgy gondolom, hogy a stílusában egy nagyon jó játék, minőségi darab. Párszáz órát te is bele tudnál ölni, amíg kijön a Wolcen. :) Ha már megvetted, ne add fel. Nekem megvan az alap+AoM kieg, és a Crucible is. Lehet azért érzed nehéznek, mert a Diablo 3 elkényelmesíti az embert. :) Hamar összeszeded az endgame cuccot, utána már csak azt tökéletesíted + a Paragont gyújtöd. Illetve upgrade után próbálsz magasabb GR-t menni, és ennyi.
    Amúgy örülök, hogy rátaláltál a Wolcenre, és tetszik. Jó dolog, hogy nem hagyod itt a stílust beleunva a D3-ba... ismerek olyat aki így tett. Csak a D, aztán egy ideje már rá se bír nézni ezekre a játékokra.

    (#12) DeckardCain: GD +1 :)

    Ja, még annyi, hogy 5 hét múlva Kickstarterre kerül a The Last Epoch. Szerintem ennek is összejön a pénz amennyit akarnak. Az eddigiekből kiindulva, ez vagy 3 év múlva lesz majd kész, talán addig a Blizz kijön az új Diabloval, azzal kell majd konkurálnia.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz kökény #14 üzenetére

    PoE-be talán 40 órát öltem, és ahogy nézegettem a buildes oldalt (mellette az árakkal), rájöttem, hogy ha boldogulni akarok, akkor vagy még nagyobb energiaráfordítással tolom, mint a D3-at amikor még élveztem (na ilyet nem akarok többet), vagy kereskedek, vagy leállok. Leálltam.
    Tetszett a játék, ötletes, meg minden, de én így elveszítettem az érdeklődésemet iránta. De nem szenvedtem hiányt, ott volt továbbra is a D3, GD + egyebek.

    Bevallom én az MMO-kat sosem veszem számításba, nem játszom velük, mégha ARPG-k, akkor sem.

    Igen, egy új Diablonak bármikor van jövője. De attól tartok, hogy bármilyen is lesz, legalább 70%-ban a név fogja eladni, meg hogy "Blizz". A "klónok" meg szerintem már rég beelőzték a Diablo 3-at. A PoE, a Grim Dawn - ezek sikeresek a mai napig is. Más sikeresek is voltak, sőt konzolátiratok is vannak egynémelyikből.
    Úgy érzem, hogy (a közelgő Wolcennel együtt) sosem jött még ilyen erős mezőnybe új Diablo játék - feltételezve, hogy 1-2 éven belül jön a nagy D.
    Jó lesz a következő Diablo, ha felhagynak a Paragonnal meg még pár dologgal.
    Megvolt a varázsa a D3-nak, de annyi óra után és a sorozatos könnyítések miatt a kihívás vész el... persze nézőpont kérdése, sokan szeretik, még izgalmasnak érzik, így van ez jól.
    Bízom a Blizzben, hogy másféle üzleti modellel és koncepcióval fogja kiadni. Olyannal, amit ők tudnak folyamatosan frissíteni, és a nép is fizet még érte, mert úgy érzi megéri.

    GDvel kapcsolatban írtam privit.

  • reelc

    veterán

    válasz kökény #18 üzenetére

    Jó dolog a lelkesedésed.
    De ugye tudod, hogy benne van a pakliban, hogy egy újabb verzió resetelheti a karikat és a ládád tartalmát is?
    Vagyis bármennyit is ölsz bele, lehet valamelyik következő verzióban megy a levesbe.
    A 0.5.0.4 patch notesben volt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz kökény #20 üzenetére

    Persze, próbálgasd.
    Én is azt tenném. :) Felhúznék pár karit.
    Csak nem árt tudni, hogy ez is benne van a pakliban.

    Régen nem tudtam, hogy lehet ilyen reset, a GD még félkész volt, sokat próbálgattam és farmoltam. Ott szerencsére már nem volt ilyen reset amikor beszálltam (lehet előtte sem, nem tudom), de szomorú lettem volna, mert vagy 100 órát biztosan toltam bele akkor. De megmaradt minden amit addig összeszedtem + a karik is. Annyira jó volt a D3 mellé alternatívának, felváltva toltam őket.

    [ Szerkesztve ]

  • Peppo

    őstag

    válasz kökény #25 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Ránézésre (leginkább a grafika miatt) azt mondaná az ember, hogy már egy majdnem kész játékról van szó, de ahogy belemerülsz, látod, hogy messze van még ettől nagyon. Az viszont biztató, hogy már most is nagyon jól fut, tehát az optimalizáció talán nem veszi majd el minden idejüket, készülhet hozzá a tartalom is. A weboldalt kicsit felpörgethetnék, nem sok konkrét infó van rajta. Mondjuk a tervezett dolgok jól hangzanak. Reméljük, minél több megvalósul!

Új hozzászólás Aktív témák