Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RedCat

    senior tag

    Sziasztok!

    Remélem jó topicban teszem fel a kérdést, és tudtok segíteni.
    Vettem egy Samsung laptopot. Ebben gyárilag egy Intel Centrino 6235 wifi kártya van. Ha rácsatlakozom a routerre (TP-Link 1043 V2), akkor a NAS-ról a másolás felfelé 2-3-4 MB /s, lefelé sokszor 100-200-500 KB/s, ami utána jó esetben felmegy 2-3 MB/s-re. Ilyenkor a net kapcsolat is nagyon lassú, alig jönnek be a honlapok.
    Ha megnézem a wifi tulajdonságait, azt írja hogy 144 Mbit. Jelerősség 3-4 csík.
    Ha kicserélem a Wifi kártyát a laptopban egy régi Atheros AR5B97-re (ez van itthon), akkor ez a másolási sebesség felfelé 16-17 MB/s, lefelé 8-9 MB-s.
    Sikerül kölcsön kérnem egy Intel 7260 AC-s wifi kártyát is, de az is a 6235 tudását hozza.
    A laptopon win 8.1 van, de próbálkoztam már driver cserével, majd más operációs rendszer (win7) alatt is, a helyzet hasonló.

    Mi lehet a probléma oka? Ennyire gyengék az Intel kártyák? Vagy valami windows/driver beállítás?

    Tudom legegyszerűbb, hogy hagyjam bent az Atheros kártyát, de szükségem lenne Bluetooth-ra is, ami az Intel kártyán van, az Atheros-on nincs.

    Kérlek adjatok tanácsot!

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák