Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    Üdv,
    Itthoni UPC netmegosztáshoz beszereztem egy D-Link DIR635 router + DWA-140 USB adaptert, készletben. Régi gép megy dróton, új laptop Vista Basic-el wireless. Délután szépen konfigoltam őkelméket, de kb 2 órája a következő gondom van. A laptopon 5-15 perc működés után egyszercsak totál megszakad a kapcsolat az USB adapterrel a hálózattal, és nem is lát semmi wireless-t. Ezután csak az segít, ha eltávolítom és újra visszadugom. Ez egyrészt nem normális, másrészt idegesítő, harmadrészt anyámnak nehezebben fogom tudni elmagyarázni miért kéne neki ki-be dugdosnia azt a pendrive-ra emlékeztető nem pendrive-ot, hogy legyen a gépen internet.
    Kérdés ugye adott, mi a hiba, mi okozhaja?
    A laptop kb másfél órája a routertől 40 centire van, folyamatosan 270 Mbit/s-et mutat mint max jelerősség, aztán előrejelzés és előjel nélkül egyszercsak totál megszűnik létezni. A rendszer látja mint USB eszköz, a Wireless Manager program ami hozzá járt szintén úgy kezeli hogy fizikailag kapcsolódik, csak gyakorlatilag nem talál hálózatot, és nem tud mihez kapcsolódni.
    Az adapter amúgy alapállapotban folyamatosan világít, és néha villog, aztán mikor elszáll, akkor nem ég, csak néha fel-felvillan. Amúgy meglehetősen melegszik, én azt is tippelném hogy túlmelegszik és lekapcsol, de az is fura lenne. Viszont egy kissé most ideg vagyok miatta.
    Amikor eltűnik, a vezetéken akkor is van net és háló, tehát nem a router a hunyó, vagy legalábbis nem a LAN része.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz BlacKSouL #9662 üzenetére

    Most már a kihúz-bedug sem segített, úgy negyedórára teljesen megszűnt a kapcsolat. Baj. Garancia, vigyem vissza?

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák