Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProPeti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy WRT54G tipusú routerem ami elég gyengén adja a jelet. Mások koordinálása alatt megpingeltettem, és úgy tűnik nem olyan mint amilyennek lenni kéne (vannak 200ms-os csúcsok, néha nem érkezik meg a csomag). Ennek főleg játék közben látom kárát, nagy lagok vannak, és elég gyakran is is szokott akadni, amin csak egy géprestart tud segíteni.

    A minap kipróbáltam, hogy közvetlenül összekötöm a routert, ekkor a lag meg a latency ugrások megszűntek, de továbbra is gyakran kiakadt a játék. Kipróbáltam hogy közvetlenül a modemből kötöm rá, és hát így is kiakadt. Ebből arra kell következtetni hogy a szolgáltató/modem a ludas? Még annyi észrevétel, hogy inkább napközben voltak a fagyások, este/éjjel nem is emlékszem hogy lett volna.

    Már hívtam ki szakembert is, de ő csak a routert csekkolta, viszont rögtön az első megjegyzése a modemre irányult, ugyanis valamelyik led-je villog, aminek állítólag nem kéne. Így néz ki:

    Power: folyamatos
    Status: mindig villog
    ADSL: folyamatos
    Ethernet: ~5 secenként vibrál párat

    Mik a teendők?

  • ProPeti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már írtam ide wifi router gondok miatt, nyáron volt egy router és modem csere, sokban nem javult a helyzet, de már nem akarok ezzel szenvedni, szóval megpróbálkoznék a kábeles megoldással. A wifi jó lesz a laptopoknak meg mobiloknak, de nekem gépre stabilabb net kéne, többek között játékok miatt, meg az egészségem miatt - nem akarok már annyit bosszankodni :D

    Szóval csak vennem kell egy utp kábelt és összedugom a routert a géppel? Milyen fajtát? 30m kéne, ez jelent valamiben gondot?

    Amúgy ilyen finomságokat produkál:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák