Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isten88

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy TP-Link TL-WR941ND Routerem és egy Asus K50AB-SX089D laptopom.
    A problémám az, hogy a laptop wifi modulja (n-es, mini pci express) nem fér össze a routerrel. A router és a gép is randomba kifagyogat. A "kifagy" alatt ezt értem: a router nem sugároz wifi jelet, a laptop meg mint régen win98-nál/ME-nél, elkezd akadni, az egér nem mozdul, a zene is elkezd szaggatni úgy, hogy kb. egy tized másodperc ismétlődik folyamatosan, mint mikor winampban "ráfekszünk" az 'x' gombra. Ez csak úgy oldódik meg, ha kikapcsolom, majd vissza a laptopot, vagy ha várok 2-5 percet, akkor tudom folytatni ugyanonnan a munkát, ahol abbahagytam. Firmware frissítés és visszafrissítés is megvolt a routeren, mindenhogy tapasztalom a hibát.
    Csakis a laptop wifije fagyasztja, semmi más. Kábelen tökéletes, de wifivel is másik 5-8 eszközzel sincs baja, csak a laptop wifijével.
    A laptopban N-es (úgy tudom, hogy 150-es) mini pci expresses wifi modul van, két antennacsatlakozós. Ennek a cseréjét szeretném megejteni, mivel ezt találom a legköltséghatékonyabbnak jelenleg, csak előtte pár kérdést szeretnék feltenni.

    - Ami a laptopomban van wifi modul, két antenna csatlakozós és N-es 150-es. Csakis N-esre szeretném cserélni, lehetőleg 300-asra. Mini pci expressesben N-eset csak 3 csatlakozósban találtam. Ez jó az enyémhez? Értem ezalatt, hogy ha a beépített antennát csak két csatlakozóval csatlakoztatom a wifi modulhoz, akkor működni fog megfelelően? Ha igen, melyikekhez csatlakoztassam?
    - A jelenlegi wifi-t egy gombkombinációval tudom ki- és bekapcsolni (fn+F2). Ha cserélem a modult, akkor is tudom majd ezzel a gombkombinációval ki- és bekapcsolgatni?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    Ui.: igen, biztos, hogy a wifi fagyasztja a routert és a gépet egyszerre... :/

    [ Szerkesztve ]

  • Isten88

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy TP-Link TL-WR941ND Routerem és egy Asus K50AB-SX089D laptopom.
    A problémám az, hogy a laptop wifi modulja (n-es, mini pci express) nem fér össze a routerrel. A router és a gép is randomba kifagyogat. A "kifagy" alatt ezt értem: a router nem sugároz wifi jelet, a laptop meg mint régen win98-nál/ME-nél, elkezd akadni, az egér nem mozdul, a zene is elkezd szaggatni úgy, hogy kb. egy tized másodperc ismétlődik folyamatosan, mint mikor winampban "ráfekszünk" az 'x' gombra. Ez csak úgy oldódik meg, ha kikapcsolom, majd vissza a laptopot, vagy ha várok 2-5 percet, akkor tudom folytatni ugyanonnan a munkát, ahol abbahagytam. Firmware frissítés és visszafrissítés is megvolt a routeren, mindenhogy tapasztalom a hibát.
    Csakis a laptop wifije fagyasztja, semmi más. Kábelen tökéletes, de wifivel is másik 5-8 eszközzel sincs baja, csak a laptop wifijével.
    A laptopban N-es (úgy tudom, hogy 150-es) mini pci expresses wifi modul van, két antennacsatlakozós. Ennek a cseréjét szeretném megejteni, mivel ezt találom a legköltséghatékonyabbnak jelenleg, csak előtte pár kérdést szeretnék feltenni.

    - Ami a laptopomban van wifi modul, két antenna csatlakozós és N-es 150-es. Csakis N-esre szeretném cserélni, lehetőleg 300-asra. Mini pci expressesben N-eset csak 3 csatlakozósban találtam. Ez jó az enyémhez? Értem ezalatt, hogy ha a beépített antennát csak két csatlakozóval csatlakoztatom a wifi modulhoz, akkor működni fog megfelelően? Ha igen, melyikekhez csatlakoztassam?
    - A jelenlegi wifi-t egy gombkombinációval tudom ki- és bekapcsolni (fn+F2). Ha cserélem a modult, akkor is tudom majd ezzel a gombkombinációval ki- és bekapcsolgatni?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    Ui.: igen, biztos, hogy a wifi fagyasztja a routert és a gépet egyszerre... :/

  • Isten88

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy TP-Link TL-WR941ND Routerem és egy Asus K50AB-SX089D laptopom.
    A problémám az, hogy a laptop wifi modulja (n-es, mini pci express) nem fér össze a routerrel. A router és a gép is randomba kifagyogat. A "kifagy" alatt ezt értem: a router nem sugároz wifi jelet, a laptop meg mint régen win98-nál/ME-nél, elkezd akadni, az egér nem mozdul, a zene is elkezd szaggatni úgy, hogy kb. egy tized másodperc ismétlődik folyamatosan, mint mikor winampban "ráfekszünk" az 'x' gombra. Ez csak úgy oldódik meg, ha kikapcsolom, majd vissza a laptopot, vagy ha várok 2-5 percet, akkor tudom folytatni ugyanonnan a munkát, ahol abbahagytam. Firmware frissítés és visszafrissítés is megvolt a routeren, mindenhogy tapasztalom a hibát.
    Csakis a laptop wifije fagyasztja, semmi más. Kábelen tökéletes, de wifivel is másik 5-8 eszközzel sincs baja, csak a laptop wifijével.
    A laptopban N-es (úgy tudom, hogy 150-es) mini pci expresses wifi modul van, két antennacsatlakozós. Ennek a cseréjét szeretném megejteni, mivel ezt találom a legköltséghatékonyabbnak jelenleg, csak előtte pár kérdést szeretnék feltenni.

    - Ami a laptopomban van wifi modul, két antenna csatlakozós és N-es 150-es. Csakis N-esre szeretném cserélni, lehetőleg 300-asra. Mini pci expressesben N-eset csak 3 csatlakozósban találtam. Ez jó az enyémhez? Értem ezalatt, hogy ha a beépített antennát csak két csatlakozóval csatlakoztatom a wifi modulhoz, akkor működni fog megfelelően? Ha igen, melyikekhez csatlakoztassam?
    - A jelenlegi wifi-t egy gombkombinációval tudom ki- és bekapcsolni (fn+F2). Ha cserélem a modult, akkor is tudom majd ezzel a gombkombinációval ki- és bekapcsolgatni?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    Ui.: igen, biztos, hogy a wifi fagyasztja a routert és a gépet egyszerre... :/

  • Isten88

    senior tag

    válasz kali #20077 üzenetére

    INNEN van feltéve a gyári drivere. Itt a linken a Download, Windows 7 64 bit, Wireless. Mind a kettő fel van téve. Más routerrel semmi gond nincs a laptoppal, ahogy más eszközzel sincs gond a routerrel, csak a kettő nem bírja egymást. Egyik sem tűnik hibásnak, mégis fagyasztják egymást... :/
    Köszi az eddigi válaszokat a kérdéseimre! :)

  • Isten88

    senior tag

    válasz kali #20111 üzenetére

    Régió: Igen, magyar régióra van beállítva. 11bgn Mixed, 300Mbit/s-ig felmenően.
    Csatorna: autómatikus, mivel lakótelepen vagyok. 7-est és 9-est szokta kiválasztani magának. A közelben foglaltnak látom a 9-3-6-6-11 csatornákat.
    Titkosítás: WPA-PSK/WPA2-PSK, egy 13 jegyű numerikus jelszavam van, vagyis 10-es számrendszer szerinti számokból áll.
    AP Isolation: nincs engedélyezve. Ez nem csak azt jelenti, hogy a helyi hálózatot ne engedje wifin, vagyis a hozzá csatlakozott eszközök "ne lássál" egymást? Bepipáljam, vagy maradjon így, hogy nincs bepipálva? Ez lehet probléma? :o
    (Köszi, hogy segítesz!)

    [ Szerkesztve ]

  • Isten88

    senior tag

    válasz kali #20134 üzenetére

    Köszi, tegnap betettem az AP Isolationhoz a pipát, azóta (kopkop) nem fagyott még ki, de nem akarom elkiabálni. Most beállítottam a WPA-PSK/WPA2-PSK résznél autómatikusra ezt a kettőt (WPA-PSK/WPA2-PSK automatic), a titkosítást pedig AES-re.
    Köszi szépen a segítséget, remélem bejön! :) Ha nem, akkor majd még írok...
    Köszönöm szépen még egyszer! :)

  • Isten88

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy TP-Link TL-WR842ND routerem, hídba szeretném kötni wifin keresztül (WDS Bridging).
    Amihez csatlakozni szeretnék, az egy vályogfal másik oldalán lévő router. Elviekben be is tudok csatlakozni, viszont a 17-20 dB jelszint az kevésnek bizonyult, mert nem tudok megnyitni semmit a böngészőben.
    Azt szeretném kérdezni, hogy elérhető-e lényegesebb javulás, ha a gyári (2*5dBi-s) antennákat lecserélném 16dBi-sekre, majd az egyik antennát közelebb vinném 2-3 (darab 3 méteres(vagyis 3-6-9 méterrel)) RP SMA hosszabbító kábellel a forráshoz.
    Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Isten88

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #30168 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ!
    A kábellal akkor nem éri meg nagyon játszadnozni...nagy a veszteség. Viszont egyik haver leváltotta a (azt hiszem) TP-LINK TL-WR1043ND antennáit eBay-es 15dBi-sekre, és azóta tud a kertben is netezni...lehet Én is megpróbálom a 16dBi-s cserét, 600-700 darabja, kettőt kibírok...remélem azért lesz kicsi siker. :) Reménykedek egy kicsit azért... :)

  • Isten88

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #30190 üzenetére

    A haveré az 1043-as, enyém 842-es, ami erre a célra megy majd. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák