Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám amit szeretnék megoldani de nem vagyok a téma szakértője ezért nektek teszem fel.
    Tehát a helyzet a következő:

    Adva van egy Router amibe megy a net. Ez WiFi-n sugározza szét a netet a házban 3db laptopnak és egy Asztali PC-nek. A ház minden pontján tökéletes a jel, gyors a net és akadás mentes. Csakhogy lett építve a kertbe egy melléképület és most oda is kellene a WiFi-s kapcsolat, ám ott már félelmetesen gyenge, akadozik, szakadozik a jel.

    Kérdések:
    - Hogyan tudnám felerősíteni a Wifi jelet hogy a melléképületben is teljes értékkel lehessen használni a netet? Esetleg új antenna a Routerre? Vagy létezik valamilyen átjátszó berendezés?

    Kizárva:
    - Kábelezés (nem megoldható 40m UTP kábel lefektetése, így csak Wireless megoldások érdekelnek)

    Csak legvégső esetben:
    - Végberendezésnél WiFi adapter. (2db netbook-ot kellene netre kapcsolni és szerintem hülyén néznének ki egy 10 centis adapterrel :D )

    Főleg költséghatékony megoldások érdeklenek, mert én sem nyomtatom a pénzt.

    Minden segítséget előre is köszönök! :R

    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz mezis #17421 üzenetére

    Nem. Max a teraszról, de ott is csak úgy ha a széléről kihajolok.

    - A terasz amúgy kb félúton van, ezért gondoltam hogy valami átjátszó berendezést kellene oda telepíteni, de nem tudom hogy van e ilyen egyáltalán. Olyan aminek csak 220 kell és leveszi a WiFi jelet a levegőből, majd továbbadja felerősítve.

    - Megnéztem a mostani Router antennáját, az elvileg 3dbi-s. Ha veszek rá egy 8dbi-st, az azt jelenti hogy ~3x olyan messzire megy a jel? Vagy csak azt hogy stabilabb lesz, de ugyanakkora körben?

    Próbálok Góglizni, de a kérdéseimre nem nagyon találok választ. Csak azt hogy vannak WiFi erősítők 20-30 ezer forintért. Annyit meg nem költenék az egész dologra. Ennyiért már kihúzok 40 méter UTP-t a végére rábiggyesztek egy 5000-es wifi routert és meg van oldva. :D
    Najó azért ezt nem.... de szóval értitek :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok!

    A következő a gondom:
    Vettem egy Access Point-ot hogy kiterjesszem a WiFi routerem hatótávját. Ám nem úgy megy a dolog ahogy szeretném, meg szerintem mennie kellene.
    -A Router a házban van, az AP-t pedig a mellék épületbe vittem. Itt a laptopon wifi 2-es erősségű volt és éppen hogy elérte az 1Mbps-t sebességben, de nagyon ingadozott.

    - Az AP-t Repeater módba tettem és összeboronáltam a Routerrel. Így most a jelerősség 100%-on van, de a net még mindig alig éri el az 1Mbps-t, holott a Router mellett 13Mbps volt. Én laikus szemmel azt gondolnám hogy a Repeater módnak az a lényege hogy az AP átveszi a jelet, digitalizálja, tisztítja, felerősíti és azt dobja tovább. Így olyan mintha a benti routert kihoztam volna 40 méter kábellel. A tapasztalat viszont azt mutatja hogy bár a jel most -80-ról -50 dBm-re emelkedett az internet sebességében semmilyen változás nem állt be.

    Szóval akkor az AP lényegében nem csinál mást mint az aktuális ponton lévő internet sebességét veszi át és tolja tovább az ő WiFi hatótávjában? Vagy valami beállítás kérdése a dolog? Mert ha az első lehetőség áll fent akkor viszem vissza a fenébe, mert így semmi értelme nincsen számomra.

    AP beállításai:
    Advenced Wireless Settings (egyedül itt találtam vonatkozó beállításokat)

    Operation Mode: Repeater

    TX power: High
    Beacon Interval : 100 (20-1000)
    RTS Threshold: 2346 (1-2346)
    Fragmentation Threshold: 2346 (256-2346)
    DTIM Interval: 1 (1-255)

    Enable WMM
    Enable Short GI
    Enable AP Isolation

    Amúgy egy TP-Link TL-WA901ND készülékről van szó

    Kérlek segítsetek! :W

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz kali #17491 üzenetére

    Aha. Végiggondolva tényleg igazad van. :R

    Most kiraktam a mellék épület külső falára (drót, ragasztó, meg csavar kérdése volt :D) oda ahonnan aránylag jó rálátása van a routerre (legalábbis kevesebb a fal). Így most 8-10Mbps netet tud szolgáltani 4-es jelerősség mellett. Az egyetlen gond így az maradt hogy nem kültéri AP. Szerintetek mennyire bírja majd kint a dolgot? A tető alatt van, jól védett helyen, tehát víz, szél és közvetlen napfény nem tudja elérni. Szóval az természeti elemek kizárva. Marad a hőmérséklet. Gondolom a nyári kánikulát (árnyékban 35-40 fok) valahogy kibírja, mert lakásban is szokott annyi lenni, de a telet szerintetek mennyire szereti? Vagy addig találjak ki valami más megoldást?

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz kali #17493 üzenetére

    Lemértem és 330cm-es hosszabbítás kellene neki. Ilyen távon meg már gondolom elég nagy a csillapítása az antennakábelnek. Így nem biztos hogy jól járnék vele.
    Abban reménykedem hogy nyáron nem lesz akkora köd meg pára hogy kárt okozzon benne. Van egy rádiós magnó is felszerelve a hátsókert felé és az már 2 éve állja a strapát. Pedig télen volt -25 is nálunk, mégis hólapátolás közben szólt :D
    Télre meg úgyis kitalálok még valamit, csak most viszonylag SOS kellett a netelérés.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok!

    Keresztkérdést szeretnék feltenni nektek, mert már a falat kaparom:
    Adva van egy WLAN router, ami kiosztja a hálót. A ház közepén adva van egy AP, Repeater-be állítva ami továbbhajítja a Wifi jelet a ház végébe. Ott van 2db pc amit Wifivel kötnék össze fájlmegosztás végett, de... és itt kezdődik a probléma. A két gép még csak pingelni sem tudja egymást. Mind a kettő csatlakoztatva van, mind a kettőn megy a net, de pingelésnél a célgép nem elérhető. Próbáltam reboot-olni a routert/AP-t, próbáltam más csatornát, más átviteli módot de nem. Külön érdekesség hogy ha az AP-t nem repeater-be hanem router-be állítom és úgy megy fel rá a wifi-n a két gép, akkor egymást látják. Illetve ha az egyiket elviszem a ház elejébe és az ottani Router-re csatlakozik Wireless akkor a ház másik végén lévőt szintén látja. Tehát a kérdés:
    - Mi lehet a gond?
    - Hogy lehet megoldani?

    Illetve egy nem idevágó másik kérdés:
    - Ha veszek ilyen "Powerline Ethernet Adapter-t" akkor az Output aljzatnak egy körön kell lennie az Inputtal, vagy elég csak hogy ugyanarra a villanyórára van kötve?

    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv.

    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz krealon #23527 üzenetére

    Köszi, erre nem is gondoltam. Enable AP Isolation néven futott egy ilyen funkcióval rendelkező kapcsoló. Leírásba az volt hogy a Client-ek nem látják egymást ha erre a WLAN-ra másznak fel. Majd ha hazértem megnézem működött e :D

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák