Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz misi021 #41508 üzenetére

    Egyik sem jobb a másiknál mivel két teljesen egyforma antennát linkeltél. A másodikhoz adnak egy 5m-es hosszabbító kábelt, amelynek a kliens-eszköz felőli végén egy RP-SMA dugasz van. Az antennából egy rövid kábel jön csak, lengő N-aljzattal szerelve ([link]). Utóbbi egy viszonylag méretes RF-csatlakozófajta, kültéri antennákon fordul elő.
    "[..] meg a leírásban a sugárzás E síkban hogyan értendő ?"
    A weblapon található szöveg ('Sugárzási karakterisztika a vízszintes síkban E') a szokásos műszaki igénytelenség példája. Az az E-betű nem igazán kell oda, illetve hiányzik egy link a karakterisztikához, adatlaphoz.
    "Az egyik ismerősöm tőlem nem messze 10 házzal lakik kb (250m) és megengedte hogy használhassam a wifi-jét."
    Ugye az ismerős házára az optikai rálátás adott, és ő is hajlandó egy hasonló, kisebb nyereségű irányított antenna (yagi, panel) kültérre szerelésére? Ami egyben azt is jelenti, hogy a feléd tervezett kapcsolat egy újabb wifi-eszközt (nem csak antennát) is megkíván részéről, ha egyébként ő a saját házán belül is használja a wifit, mivel egy kültéri antenna a házon belül nem megfelelő lefedettséget ad. Ezek nélkül a siker nem garantált.

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz misi021 #41510 üzenetére

    Ne ess abba a hibába, hogy azt gondold, az antennának 'erősnek' kell lennie! Nem te lennél az első, aki kizárólag ennek tulajdonít jelentőséget egy kültéri kapcsolatnál (mellesleg erre alapoznak a hihetetlenül kamu adatokkal jellemzett, de láthatóan gagyi antennák gyártói-forgalmazói is). A megadott 250 méteres távra lényegében szinte akármelyik kültéri / irányított antenna megteszi, mivel mindegyik rendelkezik ehhez elegendő nyereséggel. De a sikeres kapcsolathoz más is kell, és ezek ekkora távnál is fontosak, sőt egyenesen lényegesebbek lehetnek az antenna saját teljesítőképességénél:
    - lehetőleg optikai rálátás az antennák között,
    - mindkét oldalon (!) kültérre, vagy - ha nincs fémes szigetelés a tető alatt - legalább padlástérbe szerelt antennák,
    - megfelelő kábelezés (kis csillapítású tápvonal),
    - némi szerencse (nem agyon zsúfolt / zavart sáv),
    - beltéri lefedettséget nem nagyon lehet kültéri antennával teljesíteni (és megfordítva, ezért említettem a külön e célra dedikált wifi-eszközt az ellenoldalra).
    Ha a fenti feltételek teljesülnek, az az antenna bőven megfelelő, de ismét: mindkét oldalra kellenek.

    Mod @ csabyka666: "Korábbi fórumozás alkalmával arra jutottunk, hogy a Client_1 és AP_2 külső antennája zavarhatja egymást, ugyanis kb 1 méter van köztük, de ugyanazon a függőleges csövön vannak."
    Ha a működési csatornáik között legalább öt csatornányi a különbség, akkor elvileg nem lehet egymásra zavaró ráhatásuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák