Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz derapo #34422 üzenetére

    Ehhez csak két dolgot tudnék hozzátenni:
    1.) "TP-Link TL-WN422G 40cm-es 20dbi-s antennával."
    Ilyen - természetesen - nem létezik. A megadott hosszából ítélve az egy körsugárzó antenna, abból pedig 2,4 GHz-en egyszerűen nem létezik 20 dBi nyereségű. Az a példány legfeljebb 8..9 dBi-s lehet. A nagyon maximum egy omnidirekcionális 2,4 GHz-es antennánál a 15 dBi, de az majd' másfél méteres, kültéri kivitelű.
    2.) "És a nagyágyú Signal King 48dbi ezzel a Jupiter egyes holdjairól gyengén hálózatokat szoktam látni."
    Ez pedig akkora kamunyereség, hogy még a Plútóról is látszik :U. Méltó társa a "6000.8000 mW-os" és "58..60 dBi-s" kamu klienseknek.

  • And

    veterán

    válasz derapo #34424 üzenetére

    Értem én, de ettől még azt a kamu antennát és -klienst referenciaként betenni a kliensek listájába nem igazán egészséges, mivel 'rendkívül megbízható' eszközök.
    "Ez csak 2000mW-s."
    Aha, akkor a húsvéti nyúl már biztosan nem létezik, de szerencsére itt van még nekünk a télapó ;].
    Na, hogy valami értelmeset is hozzá tegyek a témához: említettél nyílt hálózatot is. Ez szintén otthonról érhető el? Próbálkoztál már teljesen máshol is wifi-re kapcsolódni (mondjuk más lakásában, nem egy olyan nyílt hálózatra, amelyiken akárki lóghat)?
    Mert ha gyanúsan sok klienssel és több routerre kapcsolódva is mindig ugyanaz a jelenség, akkor igazából nincs olyan sok lehetőség: vagy valamilyen oprendszer- vagy driver probléma a jelenség forrása, esetleg az éter van tele valami furcsasággal. Előbbi eset (oprendszer nyűgje, egyéb szoftveres probléma) kiszűrhető azzal, hogy más OS alatt is kipróbálsz 1-2 klienst, például elindítasz egy live linux CD-t, amit telepíteni sem kell. Ha az alatt nem jelentkezik a gond, akkor egyértelmű, hogy szoftveres eredetű. Ha továbbra sem jó, akkor a gépet elviszed valami ismerősödhöz - akinél biztosan nincs probléma az otthoni wifi-vel -, és megpróbálsz ott csatlakozni, és megfigyelni, hogy lassul-e a háló. Ha ott rendben van, akkor nálad erősen 'szennyezett' a 2,4 GHz-es ISM-sáv. Ezt megvizsgálhatod otthon wifi hálózatokat kereső programokkal, de azok nem feltétlenül nyújtanak biztos eredményt, mivel a nem wifi-eredetű jelforrások (analóg videojel-továbbítók, RC-távirányítók, bluetooth, stb.) nyomát nem fogják kimutatni. Más csatornát próbáltál már beállítani a routeren? A sávszéli 1-es vagy 13-as csatornák ebből a szempontból előnyösek. Bár a 12..13-as csatornákat sok - amerikai régióbeállítással működő - kliens nem ismeri, csak akad olyan, amelyik mégis.

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz derapo #34428 üzenetére

    Ok, az világos, hogy egyszerre csak egy klienssel próbáltad, és ezek szerint az oprendszer / driver gond is kizárható. De mi a helyzet a sáv tisztaságával?
    "Tehát a vétellel semmi gond sincsen,mert a "gagyi" klienssel legalább 28 állomást látok."
    Ez még önmagában semmit nem bizonyít, mivel az idegen AP-k beacon-csomagjait venni csupán nagyon rövid ideig tart, semmit nem árul el a sebességről, nagyon gyenge jelszintnél is működhet (olyan állomások SSID-je is látható időnként, amelyekre a halovány térerő miatt felkapcsolódni lehetetlen), és a normál forgalommal szemben abszolút nem igényel kétirányú kommunikációt, lényegében a kliens egyszerű 'hallgatózásának' eredménye.
    "A saját állomás 100/100%-os.."
    Ezt hogyan kell érteni?
    Lehet, hogy már írtál erről, csak elkerülte a figyelmem, de továbbra is kérdéses számomra, hogy hogyan viselkednek a gépeden ezek a kliensek egy (földrajzilag) távoli helyszínen, más hálózatban. Máshol is ugyanezt a jelenséget produkálja az összes kliens a gépeden (vagy akár más gépére, más oprendszer alá telepítve)? Mert akkor tényleg nincs más hátra, mint az őrület.

  • And

    veterán

    válasz derapo #34430 üzenetére

    Hát így nem is csoda, hogy lassul. Nem tudom, melyik a te hálózatod ("monsternet"? az a legerősebb, és a második kép szerint is mintha ahhoz csatlakoznál), de a sáv teljesen tele van, nincs olyan frekvencia, amelyen ne volna legalább -50 dBm-es mérhető jelszint, néhol még nagyobb, -45 dBm felett. Ráadásul több 40 MHz sávszélességű hálózat is van köztük, amelyek egyenként is elfoglalják a sáv 2/3 részét. Ez így elég használhatatlan, ekkora jelszintek szinte csak akkor alakulnak ki, ha minden AP egymás hegyén-hátán van, vagy egy légtérben van az összes. Nem sok lehetőséged maradt: vagy átmész a 14-es csatornára (nálunk nem használható, csak Japánban, ezért jó esetben ki sem tudod választani az AP-n, de a kliensek sem nagyon mennek itt), vagy kábelezel. Esetleg átköltözöl az 5 GHz-es sávra, ahol csak pár év múlva lesz ugyanez a helyzet (bár ott a falak kicsivel erősebben csillapítanak, mint 2,4 GHz-en). Nem véletlenül kérdeztem rá többször is, hogy máshol, kevésbé zsúfolt sáv esetén ugyanezt a problémát tapasztalod-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák