Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz rob11 #7384 üzenetére

    Mostmár értem, viszont ez esetben neked valójában nem feltétlenül van szükséged routerre. Én azt gondoltam, hogy a tényleges megosztást akarod rábízni, de azt valójában az a gép fogja végezni, amelyik eddig, vagyis a wifi-kártyás asztali PC és annak oprendszere. Általában energiatakarékosság és a kompakt megoldás miatt az ilyesmit teljesen a routerrel szokás ellátni, de azt írtad, hogy nálad a desktop gép amúgy is szinte állandóan megy. Innentől már csak az a kérdés, hogy a Win (?) beépített szolgáltatása támogatja-e a több gépre történő megosztást, vagyis köthetsz-e a LAN-kártyára egy switch-en keresztül több gépet. Ha támogatja, akkor egy szimpla wifi elérési pont (vagyis AP) is elegendő neked. Ha nem, akkor valóban routerre van szükséged, de szerintem nem sok teteje van annak, hogy egy megosztó gép után egy újabb megosztó routert tegyél. Utóbbi esetben inkább elgondolkodnék azon a megoldáson amit korábban írtam, mert azzal valóban az első PC-től független netelérést biztosíthatsz a gépeknek.

Új hozzászólás Aktív témák