Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Herqles

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #44502 üzenetére

    A routert és a modemet egyéb okokból nemrég cserélnem kellett, de ez nem oldotta meg a gondjaimat.
    Router: Tp-link TL-WR1043ND
    PCI Adapter: Tp-link TL-WN851ND
    Op rendszer: Win 7 (múlt héten is frissítve)
    A router a folyosón, kb 2 m magasan, a gép a távolabbi szobában a sarokban van, azaz a jel először srégen átmegy a folyosó falán, aztán a két szoba közti falon, össz táv max 9 m.
    A routerre már az 5-helyett 8 dBi antennákat az adapterre a 3 helyett 5 dBi antennákat tettem, hogy javuljon a "térerő", mert az eleinte gyenge volt, most már megfelelő, alkalmanként jó.
    A telefonok és a tablet szinte sosem szakad meg, a gép is leginkább letöltés (ncore) közben. Az a legérdekesebb, hogy az asztali gépen áll a letöltés, azaz a net (bár a wifi jelre kattintva kiírja a hálózat nevét és hogy a jelerősség megfelelő), aztán egy szimpla újracsatlakozástól minden megjön, amíg eközben a tableten szakadás nélkül megy mondjuk a youtube videó vagy akár az HBO Go HD-ben.
    Én egyre inkább a PCI adapterre, vagy annak valamely kezelő programjára gyanakszom, illetve örökös gyanúsított a windows.

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

  • Herqles

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #44502 üzenetére


    Ezek az éteri viszonyok. Látszik némi átfedés. És az SSID neve csak betűkből, egy kötőjelből és egy alulvonásból áll (a képen kékkel látszik), a jelszó pedig csak számokból. Hogy tudom átállítani, hogy ne legyen átfedés?

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

Új hozzászólás Aktív témák