Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Cickánykoma #4117 üzenetére

    Az utolsó kérdésedre: szerintem nem. A helyzet ugyanaz, mintha te egy 11Mbps (802.11b) szabványú AP-re v. routerre csatlakoznál egy 54 Mbps sebességű, 802.11g-s klienssel. A kapcsolat természetesen összejönne (persze csak akkor, ha az AP rádiós beállításainál nem "g-only" hálózati módot adtak meg), de nem volna gyorsabb.
    Az antennakábal hosszabítása pedig valóban okozhat jókora pluszveszteséget. A szokásos 5mm átmérőjű kábelek, pl. H155, legjobb esetben is 0,5dB veszteségűek méterenként. Az a WL-ANT168 -as pedig ugyan kétsávos antenna, de 2,4GHz-en csupán 6dBi nyereségű, az meg nem túl sok (7-8m antennakábel beiktatásával nem lesz jobb, mint az eszközök sima dipólantennája).

    [ Szerkesztve ]

  • mezis

    nagyúr

    válasz Cickánykoma #4117 üzenetére

    Amikor én foglalkoztam a WiFi hálózatom kialakításával a Satrax Kft-től rendeltem antennahosszabító kábelt. Konkrét csillapítási értéket nem tudtak mondani a kábelre, azt a gyakorlati tapasztalatot közölték, hogy 3-5 m-es hosszabbítással még javulni fog a vétel annak révén, hogy sokkal kedvezőbb vételi helyet találhatok az antennának. Ez nálam maximálisan igaz. Ha az antennád ugyanott helyezkedik el a hosszabbítóval mint anélkül, akkor biztosan csökken a jelerősség. 2.5 GHz-en jelentősen nagyobb a csillapítás mint a szokásos TV csatornákon (0.1-0.8 GHz)

    Már korábban beszerezetem egy Linksys kábelhosszabbitót. Leteszteltem, de a problémám az vele, hogy közbekötve a Wi-fi kártya és az antenna közé, a jelerősségem leesik a felére. Ennyire nagy volna a veszteség a hosszabbítás miatt?

    Bocs., nem figyeltem eléggé, azt hittem, hogy a WL-ANT168 az egy WiFi kártya, rászerelt antennával. Léteznek ugyan 6 - 8 dBi-nél nagyobb nyereségű antennák is (van ennek külön fóruma), de ebben az esetben valóban a következő lépés egy "raffináltabb" elektronika beszerzése (mert nem egyszerűen a három antenna háromszorannyi jelet szed össze a működési elv).

    Nem tudom hogy mit értesz konkrétan (márka, műszaki jellemzők) nagyobb nyereségű antennán :F

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák