Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jedster

    tag

    válasz deadwing #35063 üzenetére

    Annak a cégnek az antennáival kilométereket lehet átlőni. A 200m szabadtérben még sima antennával is összejöhet. Nem lehet, hogy valamelyik eszköz rossz? Közelről próbáltad már?

  • And

    veterán

    válasz deadwing #35063 üzenetére

    "Persze egy lakótelepen /hozzáteszem, szemben velem/ valszleg minden router antennája össze-vissza áll."
    Ez akár igaz is lehet, ahogy az is, hogy a beltéren elhelyezett antennák által adott jelet általában több visszaverődés után veszed, így a polarizáció is megváltozhat. Viszont direkt 'elfektetett' antennákkal sem szokás a routereket letenni. A te szempontodból viszont mindegy, mert ha a két végpontban ugyanúgy vannak szerelve az antennák, nem szabadna ennyire gyengének lennie a vett jel szintjének.
    Közelítő számítás alapján tiszta rálátással azokkal az antennákkal > -50 dBm-es vételi jelszintet kellene kapnod, te pedig ennél úgy 30..35 dB-lel kisebb jelet kapsz, ami még úgy is kevés, hogy a vételi térerősség indikálása nem mérés, eléggé pontatlan. Itt viszont nagyságrendek hiányoznak, ezért írtam, hogy ott valamilyen nagyon alap gondnak kell lennie a fizikai szintű átvitelnél, ha a wifi-eszközök amúgy hibátlanok.
    "Mi van akkor, ha egy gyári botantennát vízszintesre állítanak? Akkor milyen a polarizáció?"
    Trükkös kérdés ;). Ha vízszintesre állítod, akkor a polarizáció - természetesen - horizontális lesz. Csakhogy utóbbi esetben már nem beszélhetünk körsugárzóról, mivel a vízszintes síkból nézve az antenna már nem lesz szimmetrikus. A 'körsugárzó' botantennák vagy az egyszerű dipólus antennák a sugárzóra merőlegesen keltenek közel azonos térerőt minden irányban, ezért elfektetve már vízszintes irányhatással rendelkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák