Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz derapo #34424 üzenetére

    Értem én, de ettől még azt a kamu antennát és -klienst referenciaként betenni a kliensek listájába nem igazán egészséges, mivel 'rendkívül megbízható' eszközök.
    "Ez csak 2000mW-s."
    Aha, akkor a húsvéti nyúl már biztosan nem létezik, de szerencsére itt van még nekünk a télapó ;].
    Na, hogy valami értelmeset is hozzá tegyek a témához: említettél nyílt hálózatot is. Ez szintén otthonról érhető el? Próbálkoztál már teljesen máshol is wifi-re kapcsolódni (mondjuk más lakásában, nem egy olyan nyílt hálózatra, amelyiken akárki lóghat)?
    Mert ha gyanúsan sok klienssel és több routerre kapcsolódva is mindig ugyanaz a jelenség, akkor igazából nincs olyan sok lehetőség: vagy valamilyen oprendszer- vagy driver probléma a jelenség forrása, esetleg az éter van tele valami furcsasággal. Előbbi eset (oprendszer nyűgje, egyéb szoftveres probléma) kiszűrhető azzal, hogy más OS alatt is kipróbálsz 1-2 klienst, például elindítasz egy live linux CD-t, amit telepíteni sem kell. Ha az alatt nem jelentkezik a gond, akkor egyértelmű, hogy szoftveres eredetű. Ha továbbra sem jó, akkor a gépet elviszed valami ismerősödhöz - akinél biztosan nincs probléma az otthoni wifi-vel -, és megpróbálsz ott csatlakozni, és megfigyelni, hogy lassul-e a háló. Ha ott rendben van, akkor nálad erősen 'szennyezett' a 2,4 GHz-es ISM-sáv. Ezt megvizsgálhatod otthon wifi hálózatokat kereső programokkal, de azok nem feltétlenül nyújtanak biztos eredményt, mivel a nem wifi-eredetű jelforrások (analóg videojel-továbbítók, RC-távirányítók, bluetooth, stb.) nyomát nem fogják kimutatni. Más csatornát próbáltál már beállítani a routeren? A sávszéli 1-es vagy 13-as csatornák ebből a szempontból előnyösek. Bár a 12..13-as csatornákat sok - amerikai régióbeállítással működő - kliens nem ismeri, csak akad olyan, amelyik mégis.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák