Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz #10949376 #33871 üzenetére

    "Igen elírtam,úgy 35-40% erősség jó időben ,ami pont elég a kapcsolathoz,de szeretnék 55% elérni,"
    Igazán nem akarnék akadékoskodni, de ezt nem értem. A százalék semmilyen tekintetben nem mértéke a vételi jelszintnek még akkor sem, ha a kliens szoftvere ezt írja ki. Nyilván valamilyen algoritmussal számítja a "mért" jelerősségből az adott hardver illesztőprogramja a százalékot, de ennek a részletei általában - ritka kivételektől eltekintve, pl. [link] - homályban maradnak. Úgyhogy nincs magyarázat arra, hogy miért pont az 55%-os "erősséget" céloztad meg, mikor az semmit nem mond. A vett jel teljesítményszintje (- dBm) még csak mondana, mivel az adott hardverrel elérhető linksebességeket is az abszolút térerő függvényében szokás megadni, nem holmi százalékokéban. Ami még ennél is lényegesebb lehet, az a jel/zaj viszony, ami dBm-ekben kifejezve az aktuális jelszint és a zajhatár különbségeként számítható. Mint említettem, egy aktív erősítő (főleg, hogy a kinézett típus fő feladata az adóteljesítmény emelése) nem feltétlenül megoldás, mivel a jelszintet növelheti, de a rendszer megnövekedett zaja révén ronthat az összképen. Hiába növeled a jelszintet, ha a zajhatár még jobban emelkedik. Ennek a végső hatása erősen függvénye az eredeti vevőfokozatnak (vagyis a kliens típusának), de mindenképp kétesélyes.
    "az antenna 24dbi-s"
    Ha nem közvetlenül az antenna mellé telepíted minimális kábelhosszal az erősítőt, és a levezető kábel amúgy is hosszú, akkor a zajnövekedés hatása még fokozottabban fog jelentkezni, mert a kábelcsillapítás a zajtényező emelkedését jelenti.

Új hozzászólás Aktív témák