Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz Nezz #12802 üzenetére

    A kapcsolat szerintem működni fog, de a 100 Mbit/sec nem valószínű. Munkához 10 MBit/sec bőven elég, az internetet meg oda kérd, ahonnan mozizni, torrentezni szeretnél. :K

    mezis

  • And

    veterán

    válasz Nezz #12802 üzenetére

    Várjunk, először azt írtad, hogy a kábelnettel rendelkező hely az iroda lesz, a távoli, wifi-vel elért hely pedig már úgyis be van kábelezve, ill. beteszel oda egy meglévő wifi-routert a helyi lefedettség miatt. Arra ne számíts, hogy utóbbinál a távoli pontra irányuló antennával a range extender (azaz jelismétlő /repeater/, ha jól értem) normális térerőt fog kelteni helyben is. De hogy a rádiós adatsebességet felezni fogja, az biztos ;). Azt is említetted, hogy gyors link lenne a kívánatos, gyakorlatilag 802.11n, ahhoz viszont kültéren nem elegendő egyetlen yagi, mivel n-nél két spatial stream-et kell átvinni. Amúgy csak annyi, hogy "yagi", nem valami konkrét, hiszen ez a típus elemszámtól függően elég tág nyereségtartományt fedhet le, igaz 400m nem túl jelentős táv.
    Mod. #12806: Épp írni akartam, hogy lehet, 5 GHz-cel jobban járnál. Vannak antennával egybeépített n-es kültéri eszközök 5 gigára.
    "Az 5 GHz-es kapcsolatot ezzel a WDS-t leváltó "extend a wireless network" dologgal kötném össze, így egy IP tartományba esne a két 2.4 GHz-es wifire csatlakozott sok-sok gép (meg amit kábellel dugok bele a routerbe). Megoldható ez? Lehet 5 GHz-en osztani netet úgy ahogy a WDS megy egy 54g-s hálózatnál?"
    Ezt párszor elolvastam, de nem tiszta, hogy mire gondolsz. Attól, hogy a távoli link 5 GHz-en megy, a kimenete még LAN, és a helyi switch-re utána azt kötsz, amit akarsz, akár egy másik 2,4 GHz-es AP-t is. Ekkor természetesen mindenki egy IP-tartományban marad.
    "Jobb az 5 GHz nagyobb távolságra? Van 5 GHz-es, erős Yagi antenna?"
    Nem jobb, hanem más. Az 5 GHz-et kevesebben használják, több csatorna áll rendelkezésre, és azok (a 2,4 GHz-es sávon lévő csatornákkal ellentétben) nem is fedik át egymást. Amúgy 5 GHz-en a méretek miatt már nem használnak yagi-kat, ha irányított antenna kell, egy paraboloid kellően kis méret mellett is nagy nyereségű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák