Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz hito #3058 üzenetére

    Én arra látok esélyt, hogy utóbbi tud csak megvalósulni. Azért azt te is elismered, nem, hogy médialejátszónak a tablet az, ami a legkevésbé való? Ha android, akkor android box, de a kadencia helyes lejátszás miatt, az android eleve nem tökéletes erre a célra, ha windows, akkor az említett stick s az még az elkövetkezendő hónapokban jelentős fejlődést fog majd mutatni, nagyobb kínálatot "márka ügyileg" s emiatt áresést.
    Ha meg linux, openelec, akkor nyilván a raspberry. Én úgy gondolom nem kell ezt egy eszközzel megvalósítani, már csak esztétikai szempontból sem, hisz egy pici készüléket könnyebb eldugni, de még ha nem is dugod el, jobban mutat a tv alatt, tv lábán stb. mint egy tablet, amiből kilógatsz egy kábelrengeteget. Már csak azért is tartom hasznosnak a média lejátszásra külön eszközt, mert így akár tablettel tudod irányítani pl. az xbmc-t. Persze ez egyrészt válasz is a kérdezőnek, hogy többek között hogy tudja a TV bekapcsolása nélkül irányítani az XBMC-t. Kell egy okostelefon/másik tablet, ha android akkor pl. yatse alkalmazás, ha windows, akkor pl. az XBMC RT remote alkalmazás, ezeket használom én is.
    XBMC-ben a rendszerbe navigál, majd a Szolgáltatásokra megy, aztán UPNP-nél a távoli vezérelhetőséget bekapcsolja, majd a webkiszolgálónál is bekapcsolja, s megad egy jelszót. Applikáció pedig mindezt visszakérdezi, szóval egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák