Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cornelius

    tag

    Sziasztok!

    Tudja-e valaki, hogy a Microsoft Outlook 2003 hol tárolja a címjegyzéket?

    Újrainstalláltam a gépem és most szeretném egyszerűen átmásolni a másik vinyóról azt a file-t, amelyik az outlook 2003 címjegyzékeket tárolja.

    Előre is köszi.

  • cornelius

    tag

    válasz mobal #213 üzenetére

    Sajnos nem jó.

    Az a bajom, hogy egy 30 GB-os laptop vinyót cseréltem le egy 80-asra. Gép szétcsavarozása, stb, stb. Gondoltam majd mindent át foguk tudni másolni úgy, hogy a 30-ast egy USB rack-be teszem.
    Minden át is jött, egyedül azt a fránya addressbook-kal van bajom. Csere előtt elfelejtettem exportálni, most meg nem találom sehol.
    Nem igazán szeretném még egyszer szétcsavarozni a laptopot, csak azért, hogy a régi vinyóról beboot-olva exportáljam az adatokat, inkább jó lenne valahogy megkeresni azt az addressbook-ot valahol.

    A kérdés tehát továbbra is él: Hol tárolja az Ms Outlook 2003 az addressbook-ot?

  • cornelius

    tag

    Sziasztok!

    Windows XP szakértőktől kérek segítséget a következő problémám megoldásához.

    Mitől lehet az, hogy vadi új céges laptopomon (Fujitsu-Siemens Lifebook E8210) az XP Explorerje beragad, 8 másodpercig is elszórakozik, hogy beolvasson egy alkönyvtárat, amiben csak pár fájl található?
    Ráklikkelek az Explorerben a bal oldalon egy alkönyvtár nevére, erre a jobb oldal tök üres lesz és le is fagy kb. 8 másodpercig, majd mint aki a legjobban végezte a dolgát megjeleníti azt a 2-3 fájlt ami az adott alkönyvtárban van. Ezután működik rendesen egy ideig, majd megint beragad, amikor a harmadik vagy a negyedik helyre klikkelek az Explorerben. A harddisken szinte még semmi sincs van kb. 60 GB szabad helyem, van még továbbá 1GM ram-is a gépben és egy Intel Centrino Duo processzor ketyeg benne 997 MHz-en, ami durván 2GHz-nek felel meg.

    Érdekes, hogy ezt a jelenséget csak akkor produkálja a gép, amikor valamilyen hálózathoz van csatlakoztatva, ami lehet akár LAN (cégben kábelen), akár WLAN (itthon wireless-en).

    Már leállítottam az összes általam ismert programot, amiről feltételezhető, hogy nagyobb erőforrás igénye van és csak az operációs rendszer valamint a hardver driverei maradtak bent. Az F-Secure víruskeresőt az elsők között lőttem le, de sajnos semmi sem segített. Ha a gép hálózathoz kapcsolódik, akkor mindig beragad, ha nincs hálózati kapcsolat, akkor működik mint a villám.

    Továbba, az is érdekes, hogy mindegy neki, hogy a hálózatra jelentkezem be, vagy a lokális gépre, a probléma akkor is előfordul.

    Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit kellene leellenőriznem. Segítsetek, légy szíves!

    Az op. rendszer: Windows XP SP2 Professional az összes létező frissítéssel és legújabb harver driverekkel ellátva. A géphez locális administratori jogosultságom van, ám ez néhány ponton a hálózat miatt korlátozott . (Ilyen például a security policy-k)


    Előre is kösz a segítséget! :R

    [Szerkesztve]

  • cornelius

    tag

    Virtualbox-os probléma, de XP is.

    Adott egy Fujitsu-Siemens Laptop, amin hivatalos XP Professional SP3 fut. A gép kicsit régi már, nem is gyors és a billentyűzete is rosszalkodik, viszont a tartalma fontos a számomra. Elhatároztam, hogy Disk2Vhd programmal leszedem a disk imaget és a generált Vhd fájlt felrakom Virtualbox-ba egy másik gépen.

    Az akció sikerült, a Windows bootol és működik is, azonban adódott egy kis gond. Az XP azonnali regisztrációt követel tőlem, ha azt választom, hogy most nem, akkor logoutol egyből. Egyedül Safe módban tudok belépni a gépbe és csinálni valamit.

    Kérdés: hogyan tudnám ezt az aktiváló képernyőt valahogy megkerülni és hivatalossá tenni az amúgy teljesen hivatalos XP-met?

  • cornelius

    tag

    válasz Visormail #44115 üzenetére

    OK, jogos a kérdés. Nem akarom hivatalossá tenni, csak aktiváltatni, akárhogy. A lényeg, hogy működjön nekem a Virtualboxban is.
    Az a gondom, hogy nem tudok bebootolni, mert egyből az aktiválási képernyő jön fel. Csak safe módban jön be a a desktop.

  • cornelius

    tag

    Virtualbox-os problémám adódott, ami az XP-hez kapcsolódik.

    A Disk2Vhd programmal lementettem egy VHD file-ba egy működő Windows XP rendszert és ezt a file-t adtam hozzá a VirtualBox-hoz. Kellett egy picit trükközni a registryben, mielőtt a lementést megcsináltam, mert a sima disk image copy nem akart működni, de a végén eljutottam arra a szintre, hogy az XP ugyanúgy bebootol mintha a normális PC-n futna.

    Csakhogy itt jön képbe az XP aktiválása. A Virtualbox természetesen nem ugyanazt a hardvert jelenti, így aktiválnom kellene a Windows-t de nem tudom, hogy. Van valakinek ötlete?

  • cornelius

    tag

    válasz brd #44687 üzenetére

    Köszi a választ. Nem tudtam, hogy ez tiltottnak minősül, meg nem is kalózkodni akarok, nem akarom én ezt két külön gépen használni, csak egy csomó időt akartam magamnak megspórolni.
    Az a bajom, hogy az XP-s gépen van két olyan szoftverem (az XP-n kívül), ami szorosan a vinyóhoz kötődik és macerás az átinstallálása másik gépre. Az új gépemen amúgy is Windows7 fut, a két szoftver meg nem komálja a Win7-et, így a legjobb választás, ha Virtualbox-ba másolom a meglévő vinyó tartalmát és onnan futtatom. Csináltam már ilyet másik géppel is, azon is regisztrációt kért, de valahogy egy idő után regisztrálódott magától. Ez az XP nem akar "regisztrálódni" magától, gondolom más a licenc típusa. Ami magától működött az Win7 EnterPrise volt, ami meg nem megy az WinXP OEM verzió.

  • cornelius

    tag

    válasz brd #44689 üzenetére

    Nem próbáltam sem telefonos, sem más módszert, itt elakadtam. Azt nem tudom, hogy ha felhívom a Microsoftot és ezt elmondom nekik, akkor arra mit lépnek. Megadják-e a kért kódot, vagy fizetnem kell érte és csak akkor? És ha a regisztráció lemegy, utána nem tiltódik le az eredeti gép? Mert hiába nem használom az eredeti gépet, azért végszükség esetére jó lenne, ha megmaradna rajta minden, XP, programok, stb.

Új hozzászólás Aktív témák